Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baba mellett tanulás?

Baba mellett tanulás?

Figyelt kérdés

A férjemmel 5 hónapja próbálkozunk, eddig sikertelenül. Nagyon szeretnék elvégezni egy Okj tanfolyamot, csak hetente szombatonként kellene járnom. Budapesttől 100 km-re lakunk, autóval 50 perc alatt fent vagyok, busszal 1 óra 15 perc alatt. A próbálkozást sem szeretnénk abbahagyni, hiszen kitudja, lehet nem is jönne össze a baba csak egy év múlva.

Azért nem szeretném halogatni a tanfolyamot, mert ha nem lenne baba csak fél év múlva mondjuk, már az oktatás felén rég túl lennék.


Volt köztetek valaki aki terhesen csinált hasonló tanfolyamot? Mennyire lehet ezt bevállalni? Mi a véleményetek?


2017. aug. 2. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm a vizsgaidőszak előtt 2 hónappal szült, meg tudták oldani családilag a baba felügyeletet és a suli is rugalmas volt.
2017. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Én egyetem alatt szültem 2 gyereket, levelezőn jártam/járok én is. 2 héttel szülés előtt még vizsgaidőszakom volt :) Semmiben nem korlátozott. Tök jó buli volt :) Igaz, a végére nagyon álmos voltam, ez picit nehezítette a tanulást, de ezenkívül semmi probléma nem volt. :) Szép emlék. (Kellett hozzá segítség, mert születésük után bejárni csak úgy tudtam, ha apa vagy nagyi vigyázott rájuk pár órát. Volt, hogy előadás szünetében kiugrottam szoptatni, aztán futás vissza. Most, hogy már a kicsi is közel 2 éves, megint könnyebb.)
2017. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt előre nem tudhatod.

Nekem is volt olyan barátnőm, aki 3 gyerek mellett (az utolsó kettő közben született) járt egyetemre, és olyan is volt, aki "csak" a másodikkal kezdte és az egyik év végi vizsgája pont szülés után két héttel volt. Volt, akinél apuka munkája engedte, hogy tudott rájuk vigyázni vagy nagymama járt át és olyan is akadt, aki néha fizetett egy pótnagyinak.

És sajnos olyat is ismerek, aki felkelni sem bírt már koraterhesen vagy idő előtt kórházba került több hétre vagy csak annyira lerobbant, hogy örült, ha a boltig eltotyog.

Jómagam az első gyerek mellett, míg baba volt, simán tudtam dolgozni és egy egyéves tanfolyamra is járni hétvégente. A második mellett is dolgoztam, de örültem, ha ébren tudok maradni, mert még 2 évesen is 4x kelt éjszaka.

2017. aug. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy csoporttársam, aki pocakosan csinálta a bér- és tbügyintéző tanfolyamot. Mindig az ő példáján gyakoroltunk, hogy mennyi GYED-et fog majd kapni, mennyi lesz a TGYÁS, táppénz, stb. :) Ő élvezte, és legalább ezzel is tisztában volt.

Az én fiam amúgy májusban volt 4, 3,5 éves volt, mikor ezt a tanfolyamot kezdtem. Egyedül nevelem, de szerencsére a nagymama vagy az apja tudták vállalni őt addig, amíg én suliban voltam, kellett ennyi "énidő" nekem is. Szerintem vállalható egy tanfolyam, akár terhesen, akár kisgyerekkel. :)

2017. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam most múlt 1 éves, levelezőn tanulok mellette, most leszek másodéves. Amikor még eszik- alszik baba volt, akkor egyszerű volt, de a tavaszi félévben csak éjszakánként tudtam tanulni, amikor ő már elaludt. Nem a legegyszerűbb, de meg lehet oldani.
2017. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Várandósan jártam fősulira az első gyerekkel, de születése előtti hónapban államvizsgáztam. Másodikkal végig dolgoztam az első 8 hónapot. Terhesen szerintem bevállalható, igazából akkor is megoldható ha meg van a kicsi, bár az sok mindentől függ. Az enyémek 3 óránként keltek, evés közben visszaaludtak. A tejet le lehet fejni előre, tápszerrel meg nincs gond ha van aki vigyáz rá. Egy hónapot betöltötte mikor először mentem fodrászhoz, kozmetikushoz ami 4-5 óra. Az Apukája megetette mikor felkelt, nézelődött és visszaauludt.
2017. aug. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, nagyon hasznosak voltak, sokat segítettetek és megerősítettetek a döntésemben :)
2017. aug. 2. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!