Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Másnak is van ilyen baja?...

Másnak is van ilyen baja? Vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen? Jót még nem olvastam erről.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25/L vagyok.

Tizenéves korom óta,mindkét petefeszkemben vannak ciszták!Sok rosszat olvasok.Voltam orvosoknál,nem nagyon foglalkoztak velem.Most kaptam menstruaciot beállító gyógyszert hátha attól jobb lesz.Babát szeretnénk félek így nem lehet!Ismerosomet 1db ciszta miatt fektették be hogy kihajtsák.Nekem azt mondtak majd elmúlik magától de nem.Most meg gyógyszert írt ki egy másik orvos.Mi tévő legyek?Van valakinek tapasztalata ebben?El vagyok keseredve.Valaki mindig elvetél valószínű cisztak miatt a környezetben.Segítségnek kérlek ha tudtok!Köszönöm :(



2017. nov. 1. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A ciszták sem egyformák. Van, amelyikkel megmûtenek és van, ami felszívódik magátòl. De van ami nem, és nem okoz gondot. Sok típusuk van, az kevés infó, h ciszta. Ha nem bízol az orvosban, menj el másikhoz.
2017. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Menj el olyan dokihoz aki nem tunetet kezel meg ideiglenes megszünteti a cisztásodást, hanem mondjuk megkeresi miért van cisztád. Szervi vagy hormonális (általában utobbi, de mindent helyre kehet tenni)

Nekem is nagyon sok cisztam volt, vegre aztan talaltam negyedik dokinal megoldast. Elkuldott 3.napi hormonsorra aztan megneztunk abban a honapban uh.n h mikor van ovulaciom (mar akkor latszott a baj) es 24.napon kellett mennem a 2.vervetelre (ált.a 21.napon kuldenek de igazabol ovu utan 7-8nappal kene az meg nem mindenkinek a 21.nap)

Szval nalam a ciszta attól volt h volt peteérés de sosem repedtek meg a tuszok mert nem értek meg eléggé. Látszott uhn is és a vérvételből is ,pajzsjirigyem rendben volt.

Kaptam alacsony dozisú clostit (napi fel szem 2.cnaptol a 6.cnapig)

Es jott azonnal a baba csak progi potlas is kellett

2017. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok ciszta lehet Pcos, nézz utána, keress egy endokrinológust hogy kiderüljön hogy az vagy sem, ha igen, inzulinrezisztencia okozza. Komolyan kell venni, amíg nem jók az inzulin értékek, nehéz teherbe esni és persze, hogy rendszertelen a ciklus is.
2017. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja es cisztatol egeszseges terhesseg nem megy el.. nekem is ugy kezdodott h ciszta volt a baba mellett,14hetesen elmult felszivodott!! Csak addig nem.volt ajánlott a sex!

Utolsó voltam

2017. nov. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, ne keseredj el, en elso korben nem szednek ra gyogyszert.

Nekem is tele van mindket petefeszkem cisztakkal, de itt van mellettem a 2 eves lanyom :) . 8 honap alatt jott ossze, nem a leggyorsabbn,d e teljesen atlag probalkozasi idonek mondanam..

Nekem is mondtak, hogy gyogyszer, meg mutet, de en mondtam, hogy eloszor probaljuk meg ezek nelkul eeees sikerult :)

Viszont a 6 hettol szednem kellett progeszteron potlast, hogy megmaradjon a baba.

Erre figyelj, hogy ha sikerul teherbe esni akkor gyorsan dokihoz kell menni, mert nagy valoszinuseggel utrogestanr lesz szukseged.

Sok sikert :)

2017. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor abbahagytam a fogamzasgatlot, honapokkal kesobb sem jott meg. A nogyogyasz Norcolutot es Clostyt irt fel, nem segitett, csak meg vekonyabb lett a mehnyalkahartyam a Norcoluttol. Mar 9 honapja nem jott meg (tobb Norcolut+Clostys "kuran" voltam tul), mikor vegre ertelmes tanacsot kaptam. Kiderult, hogy sok ciszta van a petefeszkeimben, nem repedtek meg a tuszok. Az orvos dietat javasolt, es Merckformint irt fel. 3 honappal kesobb megjott, kozben megtanultam az aviva tornat (hormontorna), amikor megjott vegre 1 ev utan, abbahagytam a Merckformint, helyette avivaztam, es 2 honappal kesobb egyetlen cisztam sem volt. Innentol minden honapban aviva tornaztam, amikor meg akartam hozni (ha kesett, csak tornaztam, es 72 oran belul meghozta). Mivel barnazassal indult a menzeszem, mikor babat terveztunk, 4 honappal elotte elmentem megnezetni a hormonjaimat, a pajzsmirigyemrol kiderult, hogy enyhen alulmukodik. A gyogyszert viszont nem birtam, amit kaptam ra, igy egy hormonszakerto segitsegevel (szivesen megadom az elerhetoseget) dietat es vitaminokat beszeltunk meg, hogy szedni kezdek. A cisztaim tovabbra sem jottek vissza. Kozben mozogtam (hastanc+aviva torna+termekenysegi joga), es szedtem meg pluszban folsavat (azota tudom, hogy aktiv B12 es folat jobb helyette, mert pont a cisztakkal kuzdok kozott sokaknal a sima folsav nem tud megfeleloen felszivodni).

Az elso honapban megfogant a gyermekem, aki mar 1,5 eves

2017. nov. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Unokatesómnak az sok volt. Szülés után (úgy h nem szoptatott) 1 évmúlva sem akart megjönni a mensije. Nem foglalkoztak vele a dokik (3nál volt sztk alapon)

Elment magánba, kiderült h 2 hónapos terhes.

A ciszták azóta is megvannak neki.

Ennek ellenére (most tervezetten ) ismét várandós

2017. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a válaszotokat!Utánna nézek ezeknek a tornaknak,javaslatoknak! remélem nekem is sikerül!Dokit váltok az fix.A munkahelyi stressz meg nem múlandó sajnos..!Bizok a legjobban
2017. nov. 1. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!