Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg ennyire gyakori, hogy...

Tényleg ennyire gyakori, hogy nem sikerül sok nőnek teherbe esnie vagy inkább azért olvasni erről sokat, mert akinek sikerül az nem tesz fel itt kérdést, mivel sikerült?! Mármint értitek.

Figyelt kérdés
2017. nov. 30. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nagyon gyakoriak a teherbeesési problémàk.Az én környezetemben elég sokan vannak,akik kínlódnak vele.
2017. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom, hogy minden harmadik-negyedik nő küzd ilyen problémával.
2017. nov. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Az itteni kérdések alapján nem igazan lehet megmondani(lehet valaki minden hónapban feltesz egy kérdést ezzel kapcsolatban pl), viszont tény es való, hogy rengeteg no/par küzd termékenységi gondokkal es az o számuk csak több lesz. En pl radiologian dolgozom es csinálunk hsg-ket es van hogy 30 alatti nok is jönnek. Pedig nekik effektívé a termékenységük csúcsán kéne lenni.
2017. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Az én környezetemben is sokan vannak vele így, szerintem a gyereket akaró ismerőseim kb 40%-a nehezen vagy egyáltalán nem esik teherbe. Én pl. ezért is csodálkoztam, hogy nekünk gyorsan sikerültek, mert sok helyen láttam a aikertelensége.
2017. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos igen, egyre gyakoribb a teherbeesési probléma, de a környezetemben egyre több a terhesség elején lévő komplikáció (vérzés, görcsök, progeszteronhiány stb.) és sajnos sok ismerősömnek nem maradt meg az első babájuk. :(

Én most várok babát, hamar összejött, de félő volt, hogy nem sikerül egyszerűen, mert peteérési gondjaim vannak. Nálam is megjelentek az általam említett terhességi problémák, vérzés, görcsök, hormonpótlás stb. Pedig "csak" 30 vagyok. Benne vagyok egy csoportban, ahol 150 közel velem terhességi korban egyidős kismama van, és a 80%-nál volt a terhesség elején probléma.

2017. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor döbbentem meg ezen, amikor a blogomon elkezdtem erről írni. Nem olvasnak sokan, 3-400 megtekintés van 1-1 bejegyzésemen, de minden poszt után jött legalább 10 privát üzenet, hogy ők is hasonló cipőben járnak. A legidősebb 28 éves volt... Egyébként én is 20 évesen kezdtem el próbálkozni és 6 év után jött össze.
2017. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok. Sógornőm 40 éves a párja 46. Első gyerek lenne de már egy csomó lombikon is túl vannak
2017. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Valóban egyre gyakoribb. De az oka egyértelmű: alapvetően sokkal rosszabb a mai huszon-harmincas korosztály egészségi állapota minden téren, mármint gondoljatok bele:

laktóz-,gluténérzékenység, allergiák, stb. minden 4. fiatalnál. Sokkal gyakrabban vagyunk betegek és járunk pl. pszichikai problémákkal kineziológushoz, természetgyógyászhoz, szedünk anti-depresszánsokat, stb. (én nem, azonban én allergiás típus vagyok elég sokmindenre).


Szóval a hormonjainkat is érinti ez a dolog, hogy "gyatrábbak" vagyunk mint a szüleink korosztálya.

2017. nov. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

En az elso terhessegem alatt tagja voltam egy online klubnak, ahol varandos mamik voltak. Dobbenetes volt szamomra, hogy a csoport tagjainak majdnem fele vagy lombikkal vagy inszeminacioval vagy egyeb gyogyszeres kezelessel, hosszu honapok/evek utan tudott csak teherbeesni.

Sokan 30 +/-3 evesek voltak, tehat egyaltalan nem a 40-es korosztaly..

2017. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

Valóban nagyon sok olyan nő keveredik ide akinek nehézséget okoz a teherbeesés, hiszen keresi a megoldásokat.


Másrészt szerintem az is gond, hogy a nők kitalálják, hogy gyereket akarnak, akkor adj uram azonnal, már az első hónapban rágörcaölnek.. Tea. Gyógyszer számolgatás, hőmérő..hagy ne soroljam..



Plusz sajnos tényleg gyakoribb a teherbeesési gond... Főleg, hogy a nők 30 felett ébrednek fel (jómagam is)

2017. nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!