Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel teherbe eshetek?

Figyelt kérdés
Nem élvezett belém, megszakítással közösültünk sajnos. Tudom felelőtlen voltam, tanultam belőle. Mennyi az esélye a teherbe esésnek? Tesztet még nem merek csinálni, rettegek az eredmenytol.

2018. jan. 23. 06:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

Teherbe lehet esni, de megszakítás mellett nagyon kicsi az esélye.


Viszont jó tanács, hogy 1) védekezzetek, és akkor nincs rettegés, 2) pajzsmirigyalulműködést kezeltetni kell! Nemcsak terhesség esetén, hanem amúgy is.

2018. jan. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Kivizsgàltsk már. Gyógyszert szedek rá, estrofemet.
2018. jan. 23. 06:41
 3/23 anonim ***** válasza:
71%

Az estrofem ösztrogén készítmény, köze nincs a pajzsmirigyhez, ösztrogénpótláshoz használják.


Így viszont tippelni sem tudok, mert te sem tudod, hogy mi bajod van igazából... Megszakítás mellett teherbe lehet esni, de jelentősen kisebb az esélye. Ha nem jön meg, akkor tesztelj és kiderül.

2018. jan. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%
(#3: javaslom bővítsd az orvosi ismereteidet)
2018. jan. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen es ha teherbe is esel nagy esellyel elvetelhetsz
2018. jan. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A diagnózisom pajzsmirigy betegség. Estrofemet azért szedem hogy megjöjjön a memstruációm, ami így is nagyon rendszertelen, 1 hete kellett volna megjönnie, de sosem rendszeres, van mikor hónap is kimarad
2018. jan. 23. 07:19
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

Pajzsmirigyre letroxot vagy l-thyroxint nem kapsz?

Nekem kezelt pajzsmirigy alulmukodesem van, az értékek általában jók. De amikor teherbeestem, akkor mindig pont magasabb volt a tsh-m és emelni kellett az adagot. A kezelt pajzsmirigy betegséggel ugyanolyan jók a teherbeesesi esélyek és vetelest sem okoz.

De ha megszakítással "védekeztetek ", nincs kezelve az alulmukodesed, éppen szedsz estrofemet is, akkor kicsi az esély a babára, de van, mert nem védekeztetek. Aktus után 2 héttel csinálj tesztet.

2018. jan. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Kérlek négyes, mesélj, hogy ösztrogénnel hogy kezeljük kizárólagosan a pajzsmirigy alulműködést. Tényleg érdekel.
2018. jan. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
L-Thyroxint is szedek
2018. jan. 23. 08:08
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
A legbiztosabb az,ha megfogod magad es nem otthon varod a csuda-csodababát, hanem össze szeded az eredményeid, időpontot kersz egy ENDOKRINOLÓGUSHOZ.(ha van már akkor menj ahhoz) es mondd el,h babát szeretnél és KEZELJE A PAJZSMIRIGY ALULMŰKÖDÉSED,mert igy nem igen lesz belőle baba. Vgy ha lesz is akkor sokára és veszélyben lesz.
2018. jan. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!