Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elmennétek az állásinterjúra?

Elmennétek az állásinterjúra?

Figyelt kérdés

helyzet a következő:

van egy nem túl biztos (de be vagyok rendesen jelentve) állásom


babát szeretnénk (most kezdtünk el próbálkozni)


behívtak állásinterjúra (egy valószínűleg biztos helyre. ez sem álommunka, de biztos hely) - fél év a próbaidő


ti elmennétek a helyemben? vagy inkább hagyjam? és ha legrosszabb esetben megszűnik a munkahelyem, keressek másikat?


2010. jún. 9. 12:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hm. Mintha én írtam volna. Váltanék, de nem merek, mert ez a mostani biztos hely, megbecsülnek, csak a fizu kevés. Én is mindig arra gondolok, hogy mi van, ha jön a baba?? És maradok.

Közben mi is lassan 2,5 éve próbálkozunk...

Próbáld meg!

2010. jún. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

végül nem mentem el, pedig az észérvekkel meggyőztetek és ezt kellett volna tennem.

mégis a szívemre hallgattam.


az a hónap, amikor a kérdést kiírtam, nem volt sikeres. de a következő igen és így 7 hetes terhes vagyok.

örülök, hogy jól alakultak a dolgok, de rizikós volt. köszönöm a segítségetek.

2010. aug. 2. 15:55
 13/17 anonim ***** válasza:
Mért fél év a próbaidő? Miért nem 3 hó? Fura.
2010. aug. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Pl. a közigazgatásban is fél év a próbaidő. Jól tetted, hogy nem mentél át, mert ha próbaidő alatt leszel terhes, akkor egész egyszerűen kirúgtak volna, és nem lenne se biztos, se kevésbé biztos munkahelyed, hiszen próbaidő alatt nem él a felmondási védelem. Gratulálok a babához!
2010. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy nem haragszol, hogy utólag leírom a véleményem.

Én is mindig ilyeneken gondolkodtam, hogy mi korrekt és mi nem.

Aztán 1,5 éve kihagytam egy jó lehetőséget, mert hogy nem lenne korrekt az akkori vagy az új munkáltatóval szemben.(okokat most nem írok, nem az a lényeg.) Két hónap múlva szemrebbenés nélkül kirúgott a főnököm, akivel nagyon jóban voltam előtte. Lassan egy éve nincs munkám, kb. 80-90 állást megpályáztam, volt olyan hely, ahol a munkáltató nem hivatalosan az igaz, de azt mondta, hogy én vagyok a legesélyesebb, le is tegeződtünk.Izgatottam vártam a pályázati határidő lejártát, hát csak nem jött a válasz. Felhívtam, erre magázva, kimérten közölte, hogy nem engem választottak. A másik része a dolognak, hogy 2-3 fordulósak az állásinterjúk, mert a legtöbb helyen 3 számjegyű a jelentkező.

További példák: A barátnőm két nyelvvizsgával, 5 év szakmai gyakorlattal nem tudott egy évig elhelyezkedni.(Most külföldre ment dolgozni).

A hasonlóan gyakorlott unokatesómat is úgy küldték el, hogy épp továbbkézésre ment volna (a cég akarta beiskolázni ) amikor szóltak neki, hogy sem iskola, sem munkahely, sajnos el van bocsátva.

MI EZEKBEN A KORREKTSÉG???? Hiába a lelkiisemeret abból nem élünk meg. Ha az a hely jobb lett volna, én megpróbáltam volna......és szó nincs arról, hogy érzéketlen tuskó lennék, ha adódna egy lehetőség én elsősorban magamra gondolnék. A munkáltatók(többsége)is a saját érdekét nézi, akkor én miért ne tenném ugyanezt? Azért remélem, hogy végül is a sors úgy alakítja, hogy jól döntöttél!

2010. aug. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most olvasom csak, hogy végül is a sors tényleg megoldotta, mert babát vársz, gratulálok!
2010. aug. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

08:05 teljesen igazad van.

én is azt mondom, hogy nem döntöttem jól, de a sors (vagy Isten) mégis segített nekem. és ezt köszönöm.

2010. aug. 3. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!