Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, aki meddővé...

Van itt olyan, aki meddővé tetette magát? Változott valami? Csehországba készülök sterilizáltatásra, de nagyon izgulok.

Figyelt kérdés
2018. júl. 1. 19:44
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Ahogy előttem írták is már páran,írom én is!Felelősségteljes gondolkodásnak tartom ezt a fajta gondolkodásmódot!Tisztában van vele hogy nem akar egy életre elköteleződni egy gyerek melle és talán a karrierje esetleg testi adottsága fontosabb mint a családalapítás!Nincs ezzel semmi baj,hiszen nincs az törvénybe foglalva hogy monden nőnek kell legalább egy gyereket szülnie!

Azért egy 25éves nőről már nem lehet azt mondani hogy döntésképtelen és nem tudja eldönteni mit akar!Ha pedig idővel később meggondolja magát és mégis babát szeretne,megpróbálkozhat a lombikkal,hiszen "csak" elzárják a petevezetéket,nem nőgyógyászatilag 'pakolják ki'!

Minden jót kívánok neked,és kívánom érd el a céljaidat az életben :)


28N

2018. júl. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
77%
Szia, bár én akarok gyereket, meg tudlak érteni. Ha nem akarsz gyereket, az a te döntésed. Nem tudhatjuk, milyen az életed, mit szeretnél elérni. Van, aki egyszerűen nem érzi magát anyatípusnak. Ennyi. Inkább ez, mint az abortusz. Sok sikert kérdező.
2018. júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. júl. 2. 20:41
 34/45 anonim válasza:
83%
Mikor utazol ki? Majd írd le kérlek engem is érdekel. Nem sokkal vagyok fiatalabb nálad, de ha valamitől félek, az az, hogy gyerekem születik. Arról nem is beszélve, hogy hallok rémtörténeteket, hogy az illető észre sem veszi, hogy terhes. Ugyanúgy menstruál, a hasán se látszik, csak akkor veszi észre, amikor a gyerek kipottyan belőle. Hormonnal nem akarom tömni a szervezetem, a menstruációm így is erős, szóval nem hiszem, hogy a beavatkozást követően ennél erősebb lehet. Mindenképp írj majd, szorítunk, hogy rendben legyél!
2018. júl. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

34-es írok mindenképp. Ha az egészségem is engedi, akkor ősszel lesz a beavatkozás.


Amiatt ne aggódj, hogy "kipottyan" belőled a gyerek, nagyon drasztikus esetekben, nagyon elhízott nőknél lehet lehetséges, hogy a 3. trimeszterben sem tűnik fel, hogy nő a has. Az megtörténhet, hogy kicsúszol a 3 hónapból és már nem lehet elvetetni, de olyan 0,01%-ban lehet szerintem, hogy a 7-8-9 hónapos terhesség ne tűnjön fel senkinek sem.

2018. júl. 3. 15:14
 36/45 anonim ***** válasza:
27%
A sterilizáció sem 100% védelem. Olyan nem létezik. A nő életadásra született alapvetően. Az élet pedig igen erős. Jómagam két olyan anyát is ismerek, akik a 3. gyermek után köttették el magukat és a sterilizáció után két éven belül várandósak lettek. Vasectómia nem jöhet számításba? Illetve ellene szól még, hogy nagyon magasra növeli a méhen kívüli várandósság esélyét. Persze bármi jobb mint az abortusz. A gyermekvállalástól (írta valaki) pedig nem kell félni. Az egy magasabb szintű spirituális átalakulás. Tudom, átéltem. Egy olyan dolog, amit kívülről nem lehet megélni sem előre látni, hogy milyen lesz, csak ha megtapasztalja az ember.
2018. júl. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
80%

Mi van egyesek jövőbe látnak? A francokat lesz depressziós egész életében, ha egyszer valaki a háta közepére se kíván egy gyereket, annak ez egy felszabadítás. Egyik ismerősöm barátnője is elköttette magát külföldön, mer irtózott a gyerekektől, ennek már jó 10-12 éve, azóta is élete legjobb döntéseként tekint rá, tehát ne beszéljünk hülyeségeket!

Azt meg, hogy ki mitől fél és mitől, mit akar és mit nem, azt hadd dönthesse el mindenki maga! A kérdezőnek joga van nem akarni gyereket és mindent meg is tenni ellene. Az pedig nagyon-nagyon ritka, hogy valaki elköttetés után is teherbe esik, legalábbis ezerszer kevesebb esély van rá, mint pl gyógyszer vagy egyéb védekezési eszköz mellett. Nem kell mindent saját bőrünkön megtapasztalni, hogy tudjuk, ezt soha nem akarjuk kipróbálni/átélni stb!

2018. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Én minden álláspontot elfogadok.


# 37, a vaszektómia a férfiaknál van.

2018. júl. 10. 13:54
 39/45 A kérdező kommentje:
*vazektómia
2018. júl. 10. 14:31
 40/45 anonim ***** válasza:
40%

25 évesen sok MINDENHEZ fiatal vagy, egy ilyen horderejű döntéshez különösen.

1-2 év múlva jön egy szerelem, amiből kifolyólag gyereket szeretnél. A 30-as éveidben jön majd a család, az otthon utáni vágy.

Lehet , hogy megtalálnád az " igazit" és pont emiatt nem kellesz majd neki.

Lehet, hogy nem is kell éveket várnod, néhány hét is elég lesz , hogy megbánd az elhamarkodott döntést.

2018. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!