Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség dilemma. Nyáron...

Eszet46 kérdése:

Terhesség dilemma. Nyáron vagy télen?

Figyelt kérdés
Babát tervezünk és ha módomban áll, szeretném pontosan megtervezni (már amennyire lehet). Számomra a nyári terhesség vonzóbbnak tűnik a változatos étkezési lehetőségek miatt (dúskálunk a friss zöldségekben gyümölcsökben). Viszont aggaszt, hogy nagy pocakkal milyen lenne 40 fokban (+ szülni a legnagyobb melegekben). Ruházkodás szempontjából is egyszerűbbnek tartom és egy kb. januári megtermékenyüléssel és augusztusi szüléssel pont a kellemes őszi időbe csöppennénk bele a babával (a telet kell valahogy átvészelni, de úgyis kocsiznánk még) és mire totyogós lesz már ránk tavaszodik és megint kezdődik a zöldséges/gyümölcsös időszak. Összességében nekem ez tűnik a legkedvezőbbnek. Kérlek írjátok meg saját tapasztalataitokat :) köszönöm

2018. szept. 20. 09:11
1 2 3
 11/30 khniki ***** válasza:
58%
Ó, bárcsak ilyen egyszerű lenne... Kigondolom, és a gyerek pont akkor születik, amikor szeretném.. Persze nem kizárt, hogy elsőre összejön, de ha tovább kell próbálkoznotok, gondolom nem fogtok kihagyni egy évet csak azért, hogy nyáron születhessen meg a baba. Én tavaszi gyereket szerettem volna, de már 4. hónapja nem jön össze, szóval erről lecsúsztam. biztosan mindegyik évszaknak megvan az előnye/hátránya, de szerintem a legkevésbé sem fog ez érdekelni, ha meglátod a kezedben a pozitív tesztet. :)
2018. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
15%

Télen friss gyümölcs :D a kertetekben terem a friss őszibarack,dinnye,málna :D édes istenem miért van a földön ennyi ostoba pi*sa??? Honnan jönnek ezek a gyümölcsök?Tele vegyszerezve,jovanazugy ugye csak friss legyen :) nálam a friss azt jelenti hogy az udvaron álló cseresznyefárol szedem le FRISSEN A NEM MÉRGEZETT cseresznyét,utána pedig az epret a földről ;) Na mindegy,szörnyű lehet ennyi ésszel szabad lábon...

Kérdező,én is hasonlóképp gondolkodtam mint te,nekünk sikerült is.Én voltam nagy pocakos télen is és nyáron is,öltözködés szempontjából a nagykabátos időszak nehezebb volt,nyáron viszont a meleget nem bírtam,de inkább a nyári terhességet és szülést választanám.A babát sem kell beöltöztetni annyira.

Az első lányom tavasszal született,ha a babát nézem akkor sztem tavasszal a legjobb szülni,mert nincs már tul hideg de hőség sincs még,viszont akkor marad a téli babavárás.

Jobb nem előre tervezni mert ha nem jön össze csak hónapok múlva,akkor “csalódsz” bízd a sorsra és örülj majd babának barmikor jön :) sok sikert kívánok!! :)

2018. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!


A friss azt jelenti, hogy nem tartósított. Nem azt, hogy adott évszakban a kértedben megterem. Nem kell importált epret venni decemberben - de lehet, mert kapható. Íze nem sok van, de jól néz ki és neha az ember arra vágyik. De ha az íz kell, akkor ott a fagyasztott, amit frissen, rögtön a betakarítás után gpfagyasztanak, ergo pont ugyanolyan, mint a friss.

2018. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet megtervezni. Én június legelején szültem. Így a legjobb, nyáron szerintem szörnyű lehet terhesnek lenni, túl meleg van.
2018. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
86%
Off:csak nekem tűnt fel hogy a kérdező januári fogantatást,és augusztusi szülést írt?akárhogy is számolom az 7 hónap...
2018. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
19%
Reméljük nem jössz ide nyolc év múlva sírni, hogy még nem sikerült teherbe esni hat lombik után sem.
2018. szept. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
54%

Na akkor egy segítő válasz a sok oltás után:


Télen a koraterhes időszak borzalmas mert influenza és egyéb vírus szezon van, pláne dec-feb között, én akkor voltam az 1. trimeszterben és a férjem MINDEN szart hazahozott a melóhelyéről (hányós vírus, influenza).


Nyáron szültem mindkétszer, nincsenek betegségek, ruházkodás jó mert elég egy leggings és tunika vagy maxiruha.

Télen gáz lehet a 30 ezres kismama kabát meg nadrágok. Plusz ha télen van nagy hasad akkor extra veszélyes a jég meg deres utak.


Szóval én nyáron szültem az elsőt őszi/téli teherbeeséssel ezért a másodikat is úgy terveztük. Úgy is született ő is :)

2018. szept. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván mindennek megvan az előnye és hátránya. Egyébként szerencsére nincs már hiánygazdaság, szóval télen is be tudsz szerezni majdnem mindent.


Csak a saját példám tudom elmondani. Tavasszal estem teherbe, pont karácsonyra várjuk a babát. Eleinte kicsit sajnáltam szegényt, hogy így egyben lesznek az ünnepek neki, de ez legyen élete fő problémája, majd ügyesen kezeljük. Én örülök, hogy a nyarat még szinte has nélkül, illetve kis hassal éltem meg. Így is sokkal rosszabbul viseltem a meleget, mint máskor. Le kalappal mindenki előtt, aki nyáron már nagyon hassal jön-megy, mert én így is nagyon szenvedtem. De én magam nyár középi születésű vagyok. Anyukám mesélte, hogy a meleget ő is nehezen viselte, viszont előnye, hogy a végén mikor már bevizesedett milyen kényelmes volt felvenni egy hosszú nyári ruhát és papucsot. Én meg majd kínlódhatok csizmával és vehetek magamnak kismama kabátot. Viszont legalább nem a legnagyobb melegeben cipelem majd az óriás hasam. Én ennek jobban örülök. De ki milyen?! Nem tudhatod, hogy a terhesség belőled mit hoz ki. Lehet hogy pl sokkal fázósabb leszel.


Én magam nem vagyok egy sajtkukac természet, ebből kiindulva pedig nem bánom, hogy télen érkezik a baba. Én nem igénylem azt, amit sokan (félre ne értsetek, nincs azzal baj, csak én más vagyok), hogy már 1-2 hetes babát is visznek mindenfelé. Én a hidegben majd szépen bekuckózom vele és igyekszem kialakítani minél gyorsabban egy napirendet. Nyilván ezek megint csak tervek, az én részemről. Aztán, hogy a baba mit akar, az meg majd kiderül, hiszen lehet hogy olyan típus lesz akinek több inger kell hogy jobban elfáradjon és akkor meg majd mi is megyünk sétálni hamarabb mint ahogy azt most én gondolom.

Mire jön a nyár, már fél éves lesz, nekem ez tetszik.


De tényleg nyilván lehet ilyen érveket felsorolni minden évszakban született babáknál. Megpróbálhatod belőni, de ha nem jön össze úgy, vagy esetleg sokáig nem jön össze, akkor úgyis mindegy lesz csak jöjjön.

2018. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
92%

Én kétszer voltam terhes, a nagyobbik októberben született, a kicsi februári.

Nyáron sokkal jobb volt terhesnek lenni, csak beugrottam egy ruhába-papucsba és kész, kényelmesebb volt.

A téli terhességet nehezen viseltem, amúgy is alig tudtam felöltözni, bakancsot bekötni, gatya,kabát..stb. Ráadásul ugye vennem kellett pl téli kabátot, amit utána soha többet nem tudtam hordani.

A gyerekekkel viszont kb ugyanolyan volt,jó idő volt (bár abban az évben, mikor a februári született még áprilisban is havazott), de mire fixen kint mászkáltunk már meleg volt :)

2018. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
31%
16-os egy rosszindulatú ősparaszt. El nem tudom képzelni hogy ennyire aljaérzelmű undorító véglény aki ilyet kíván másnak, valóban egy nő. Mocsadék egy "ember" vagy 16.
2018. szept. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!