Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség dilemma. Nyáron...

Eszet46 kérdése:

Terhesség dilemma. Nyáron vagy télen?

Figyelt kérdés
Babát tervezünk és ha módomban áll, szeretném pontosan megtervezni (már amennyire lehet). Számomra a nyári terhesség vonzóbbnak tűnik a változatos étkezési lehetőségek miatt (dúskálunk a friss zöldségekben gyümölcsökben). Viszont aggaszt, hogy nagy pocakkal milyen lenne 40 fokban (+ szülni a legnagyobb melegekben). Ruházkodás szempontjából is egyszerűbbnek tartom és egy kb. januári megtermékenyüléssel és augusztusi szüléssel pont a kellemes őszi időbe csöppennénk bele a babával (a telet kell valahogy átvészelni, de úgyis kocsiznánk még) és mire totyogós lesz már ránk tavaszodik és megint kezdődik a zöldséges/gyümölcsös időszak. Összességében nekem ez tűnik a legkedvezőbbnek. Kérlek írjátok meg saját tapasztalataitokat :) köszönöm

2018. szept. 20. 09:11
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs értelme ennek, mindennek van előnye hátránya.

Télen több meghűlés, takonykór, influenza.

Nyáron a melegrt nehezen lehet elviselni. Akkor is vannak bacik pl fosós hányós bár az mindig van.

Én májusba szültem. Jó volt mert nekem a májusi meleg is elég volt.

Akkor legyél terhes amikor összejön.

2018. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
78%

Az én kislányom most született elsején!

Hosszú volt a nyár és nagyon meleg! Bár nem hiszem, hogy annyira könnyen megy a befolyásolása ennek a dolognak de ha választhatnék, az utolsó trimesztert tavasszal/ősszel csinálnám végig!

2018. szept. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

télen szerintem jobb terhesnek lenni! Engem nem terhesen is megvisel a 40 fok...

kisfiam áprilisi születésű

jelenleg 12 hetes vagyok március végére vagyok kiírva 😊

2018. szept. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Fiam szeptember végén született, lányom augusztus elején. A fiammal nem sok gond volt az elején, nyáron szenvedés volt, de kibírható (2009-ben szerencsére nem volt 40 fok).


A lányommal februárban olyan beteg lettem, hogy 1 hónapig nem tudtam kilábalni a betegségből, úgy köhögtem, hogy minden köhögésnél bepisiltem... Nyáron nagy szenvedés volt, 40 fok... (2016), viszont még 36 hetesen bicajoztam.


Most májusra várjuk a babát, majd meglátjuk...

2018. szept. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Januári megtermékenyüléssel ne akarj augusztusban szülni. Minimum szeptember második felében.

Január 8-án fogant a kisfiam. 2 hét múlva lesz a szülinapja. 40+1-re született.

A nyáron való terhességhez annyit fűznék hozzá , hogy ha majd a tesóprojektbe belekezdünk szeretném ha úgy alakulna hogy április/májusra essen a szülés időpontja. A kisfiammal alig vártam hogy vége legyen a télnek. Egy csepp gyereken millió ruha, öltöztetni, vetkőztetni. Húzni-vonni állandóan.

2018. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én örültem, hogy mind 2 fiam decemberi, a hozzátáplálást gyümi szezonban kezdtük, de persze télen is vannak jó gyümölcsök, illetve lehet eltenni! Persze szerettem volna, ha a 2. fiam legalább tavasszal jön vagy bármi, de látod ez így alakult. :D
2018. szept. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogy egyesek milyen rosszindulatúak tudnak lenni :) valaki feltesz egy ártatlan kérdést és a világ összes nyomorát megpróbálják rányomni...


Ember tervez isten végez, ha összejön akkor amikor szeretnénk összejön (több ismerősöm is esett így teherbe, figyelték az ovulációjukat), ha máskor akkor máskor. Szerintem nincs baj ezzal, egy próbát megér :) nem szívesen vásárolok spanyol paprikát, paradicsomot, meg mindenféle behozatalt, ha nálunk is megterem. Nincs baj azzal, ha valaki megveszi, de én szívesebben fogyasztom az idényszerű zöldségeket, gyümölcsöket, amiket a piacon nálunk megvehetek (kisváros, helyi termelőkkel).


Azoknak, akik kedvesen leírták tapasztalataikat nagyon szépen köszönöm! Való igaz, hogy minden évszaknak meg van a maga pozitívuma, negatívuma :)


A rosszindulatú kommentelőknek pedig javaslom Eckhart Tolle: Most hatalma és a Megszólal a csend című könyvét , valamnt Domján László Agykontroll tanfolyamát :)

2018. szept. 21. 07:14
 28/30 A kérdező kommentje:

Bocsi tévesen januárt írtam :) na ezért szétkapni nem kell :D ...decemberre tervezünk egy szép kis kirándulást és úgy gondoltuk akkor állunk majd neki, így augusztus/szeptemberre esne a baba születése.


Nem kell mindenkinek feltétlenül évekig próbálkoznia a gyerekkel, szomorú, hogy akinek ilyen tapasztalata van annak az segít lelkileg, hogy a másikba bele gyalogoljon :)

2018. szept. 21. 07:23
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Csak pár választ olvastam el, nem vagyok kíváncsi ezekre a fröcsögésekre. Szóval, szerintem igenis van, akinek akkor jön a baba, amikor eltervezi (nekünk mindkettő). Annyira gáz, hogy ha valaki véletlenül lesz terhes, azt is szétkapják, aki pedig előre mer gondolkodni az sem jó. Én novemberben szültem, és jó volt, mert már vége volt az influenza szezonnak (február) amikor terhes lettem, és nagy hasam sem volt még nyáron, úgyhogy teljesen jó volt a várandósság. Én nem szerettem volna 40 fokban szülni. A másodikkal most vagyok terhes, de még nem tudok semmiről beszámolni, mert nagyon kora. Hajrá!
2018. szept. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Én teljes mértékben azt vallom, hogy tervezni kell...olyat is, ami nem biztos, hogy összejön, mert ez a dolgok alapja...egy terv. A pozitív kommentek mind mind tanúlsàgosak voltak és csak megerősítettek abban, hogy igenis jó az ötletem :)

Nővérem is ugyan ezeket az elveket vallotta, csak màs szempontokból, tudta mikor szeretne teherbe esni,sikerült is elsőre. Ő télen/koratavasszal volt nagy pocakos és láttam, hogy külön kihívàst jelentett neki az öltözködés + októbertől màr nagyon friss gyümölcs/zöldség sem volt, viszont màrciusi időben szülni szuper lehet (màr amennyire szülésre lehet ezt a kifejezést használni :D ), séta tekintetében is pont a legkellemesebb időszakba csöppentek bele a keresztfiammal :) Köszönöm még1x!! :-*


A tapló üzenetek pedig ràébresztettek arra, hogy ha csalàdtervezésről, terhességről vagy gyermeknevelésről van szó, az anyàknàl gonoszabb nincs (tisztelet a kivételnek)! :D

2018. szept. 21. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!