Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek nem túl korai 20...

Szerintetek nem túl korai 20 évesen gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 2. 20:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%
Ha már terhes akkor minek mondogatod neki hogy korai? Pláne ha te is a "sosemakarokgyereket" csapatod erősíted holott még milliószor változhat a véleményed?! Szerintem hagyd a barátnődet békén a "tanácsaidtól", úgysem fogja örökbeadni vagy elásni csak mert a childfree barinője szerint a gyerek korai meg amúgy is minek az.
2018. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam neki , se senkinek , hogy ne vállaljon gyereket , viszont sokan , az egész családja mondja neki ,hogy nem kellene megtartania (3 hónap előtt van ) , mivel csak nemrég kezdett dolgozni , a párja ,meg nem is foglalkozik vele , és félre kacsintgat.

Szóval kedves váaszoló nagyon örülnék neki ,ha nem kezdenél el ócsárolni ok nélkül.

2018. okt. 2. 21:20
 13/25 anonim ***** válasza:
75%
Ettol fuggetlenul senkinek nincs joga abortuszra biztatni egy not...
2018. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
69%
Bizony nincs joga abortuszra bíztatni, ahogy a kérdező felelőtlen barátnőjének sem lesz joga anyuci és apuci pénzén nevelni a kölykét, amikor a pasikája kidobja, ő meg ott maradt nulla munkatapasztalattal és nulla forinttal! Vagy mégis miből és hol tervezi felnevelni a gyereket?! Hisz a csávó már most kifelé kacsingat, azt pedig nem várhatja el, hogy a szülei pénzeljék! Ha annyira babazni akar, akkor oldja is meg egyedül, költözzön el és tartsa el magukat, bizonyítsa be, hogy nem korai neki egy gyerek... Bar már most egyértelműen látszik, hogy mennyire is korai.
2018. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%
Alapvetően nem feltétlen korai.
2018. okt. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
60%
Van akinek igen, van akinek nem. Ebben az esetben szerintem korai, de már mindegy, mert terhes a lány. Én nem az abortuszon, hanem az örökbe adáson gondolkodnék vagy a megtartásán. Sok gyermektelen pár vár egy csecsemőre. Ez persze függ az anyagi helyzetétől vagy a családi támogatástól is, mert az már látszik, hogy apukára nem lehet majd számítani.
2018. okt. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ő esetében korai, nekem is korai lett volna. Valakinek meg nem korai.
2018. okt. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
85%
Az ő esetében korai. Viszont már megtörtént.. én nem tudnám elvetetni, barki bármit mondana biztosan megtartanám. Ha kiáll a döntése mellett és beszél a szüleivel ők biztosan segíteni fognak neki. A gyerek apjáról megvan a véleményem. Ha megcsinálni volt esze akkor a következményekkel is foglalkozni kell. Gyerektartást meg fizetnie kell úgyis.
2018. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 at__us ***** válasza:
77%

20 évesen még nagyon is korai!

Persze aztán vannak kivételek, ahol nem számít

annak, mert megvan a szükséges anyagi alap

és lelki érettségben is ez a helyzet

(amibe beletartozik, hogy már teenager

korban mindketten "kiélték magukat"...)

, de az esetek oroszlán részében inkább

egy elhamarkodott dolog, aminek aztán az

egész család az új jövevénnyel együtt

"fizeti meg"!

2018. okt. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%
Nem korai. Csak fel kell nőni mindenkinek a feladathoz. A családnak és a baráti körnek is. Képzést bármikor tud végezni, aki szeretne, gyerek mellett is. Munkahelyet is lehet találni. Kifogást pedig pláne, hogy ne kelljen felelősséget vállalni. Nincs ütős indok, annak, aki úgy gondolja, hogy az embrió még nem gyerek, aki meg úgy gondolja, hogy az, annak nem jut eszébe az abortusz, azért, mert 20 évesek a szülők. Ma már nem divat az a régi, jól működő gyakorlat, hogy egyék meg a fiatalok, amit főztek-mármint felelősségtudat nélkül összehozták a bébit- és akkor neveljék is fel tisztességesen.
2018. okt. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!