Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Feleségem akar egy második...

Feleségem akar egy második gyereket, de én nem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nekem elég egy gyerek, most lesz 3 éves, elég nehezen szerettem meg úgy igazán (na nem azért, mert nem akartam, de az elején nehéz volt).

Egyre többször előhozza, néha olyanokat is mondogat, hogy ha nem tőlem, akkor majd mástól (zsarol/fenyeget?).

Nem az anyagi a gond, habár az is közre játszik, de inkább csak extra-luxus dolgok, hogy új autó, stb, de... valahogy én nem akarok még egyszer végigmenni az elmúlt 3 éven, az nekem bőven elég volt, és simán benne van, hogy elválok, ha lesz egy második, nem a gyerek miatt, hanem mert megutáljuk egymát a közben feljövő (szerintem alaptan) problémák miatt.

Erről egyelőre én nem szívesen beszélek vele, kicsit húzom ezzel kapcsolatban az időt, de valamikor tudatosítanom kéne vele, hogy most nem akarok. Lehet 3 év múlva már igen, de 1 év múlva 100%, hogy nem...



2018. okt. 9. 13:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%

Huzz óvszert, mert véletlenül teherbe fog esni.

Leülteted és közlöd, nem akarsz több gyereket. Ha meggondolnád magad, akkor majd szólsz, de nem tartod valószínűnek hogy ez előfordul. Választhat, hogy megérti és elfogadja vagy váltok

2018. okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
78%
Utolsóval egyetértek. Nektek úgyis kampó, egyikőtök önzőbb, mint a másik.
2018. okt. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
73%

Neked tényleg nem való második gyerek.. ha így állsz a dolgokhoz.

Nem értem, hogy ezt miért nem tudtátok az elején letisztázni, általában a felek megbeszélik egymással a terveiket.

2018. okt. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
50%
Nőnek való még egy gyerek? Ha inkább felrúg egy házasságot és megdugatja magát bárkivel mert neki kell egy második gyerek?
2018. okt. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
67%
A hàzassàg elejèn nem beszèltétek meg a terveiteket?
2018. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kérdéseket sosem értettem! Menjünk el hozzátok mi és beszéljük meg vele? Vagy..? Volt valaha nálatok kommunikáció?

Mikor a fiam 1 éves volt,bekattantam,h én szeretnék még egy gyermeket. Férjem előállt,hogy miért NEM szeretne. Felfogtam és éltük tovább az életünket. 4 éves volt a fiunk mikor ő állt elém,hogy szeretne még egy babát és rá 1 évre sikerült is teherbeesnem. 15 éve vagyunk házasok,a mai napig tudunk kommunikálni. Nem értem az ilyen kapcsolatokat mint a tiétek! Állj oda és mond meg neki!! Szerintem tök egyszerű!

2018. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%
#15 a házasság elején annyi mindent tervez az ember, ami pillanatok alatt romba dőlhet. Mi pl.3 gyereket terveztünk a házasság elején. Gőzünk se volt róla akkor, milyen szülni, milyen 0-24-ben szoptatni, milyen egy folyton ordító csecsemővel, és milyen egy dackorszakos kétévessel. Amíg nincs gyereked, nem igazán hiszed el a rémtörténeteket, és elhiszed, hogy majd TE jobban fogod csinálni. Aztán a nyakadba szakad a valóság. És akkor bizony változhatnak a tervek.
2018. okt. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%

17, tudom. Van egy akaratos, hisztis 2,5 évesem és pocakban a kicsi.

Eredetileg 3-at terveztünk, de ez a 2 terhessèg elèg durvàra sikeredett. Ennek ellenére nincs kizàrva egy 3. baba 4-5 èv múlva. Sok minden időközben formàlódik/alakul, de azért nagy vonalakban el lehet ezt tervezni. Lehet, hogy a kèrdező eleve csak egyet akart.

2018. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
67%
Elég gáz a hozzáállásod a családodhoz (ha nem kamu a kérdés...) "Nehezen szeretted meg a gyereked" és "csak húzod a kapcsolatban az időd"... Miért vetted el a feleségedet? Ha szereted és vele akarod leélni az életedet, akkor kockára kell tenned a saját kis zónádat (az egészet) és kezdjetek el őszinték lenni egymással. Nem az a lényeg, ki nyer, mert egy család, közös érdek vagytok, és ezért nem vagdalkozni meg taktikázni kell, hanem szeretettel - és először a saját dolgaid megvizsgálva - el kell kezdeni értelmesen kommunikálni, hogy ismerjétek egymást. Mert anélkül nehéz az ilyesmit telepátiával meg időhúzással "tudatosítani".
2018. okt. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
77%
Szerencsésebb lenne, ha ti ketten soha nem hoznátok már több gyereket össze.Ezt a gyerekek érdekében írtam.
2018. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!