Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Feleségem akar egy második...

Feleségem akar egy második gyereket, de én nem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nekem elég egy gyerek, most lesz 3 éves, elég nehezen szerettem meg úgy igazán (na nem azért, mert nem akartam, de az elején nehéz volt).

Egyre többször előhozza, néha olyanokat is mondogat, hogy ha nem tőlem, akkor majd mástól (zsarol/fenyeget?).

Nem az anyagi a gond, habár az is közre játszik, de inkább csak extra-luxus dolgok, hogy új autó, stb, de... valahogy én nem akarok még egyszer végigmenni az elmúlt 3 éven, az nekem bőven elég volt, és simán benne van, hogy elválok, ha lesz egy második, nem a gyerek miatt, hanem mert megutáljuk egymát a közben feljövő (szerintem alaptan) problémák miatt.

Erről egyelőre én nem szívesen beszélek vele, kicsit húzom ezzel kapcsolatban az időt, de valamikor tudatosítanom kéne vele, hogy most nem akarok. Lehet 3 év múlva már igen, de 1 év múlva 100%, hogy nem...



2018. okt. 9. 13:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, de én egyáltalán nem értelek meg téged, max abban egyetértek, hogy nektek semmiképp ne legyen több gyereketek.

Minek húzod az időt? Semmit nem fogsz vele elérni, mert ha most akarja a gyereket, jövőre sokkal jobban fogja akarni, ha nem sikerül.

Az meg a másik, hogy nehezen szeretted meg a gyereked?

Igazán, se a gyerekvállalásról, se a normális házasságról nincs fogalmad, és az lenne a legjobb, ha mielőbb leülnétek megbeszélni őszintén, mielőtt csak még rosszabb lesz.

2018. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértő válaszok születtek: ne legyen több gyereketek.

Érdekes hogy az én válaszom ami ugyan erről szólt, meg kitöröltetted. De tényleg nem lehet sok esze egyikőtöknek sem a leírás alapján.

2018. okt. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
63%
Inkább közöld most, hogy nem akarsz többet, mint hogy kijátsszon, és jöjjön a második, mert akkor dupla gyerektartást kell fizetned.
2018. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
58%

Nekem meg a férjem akar másodikat, én nem...

Patthelyzet, de amennyire szeretem inkább ráveszem magam egy másodikra, mint hogy váljunk.


Ha te inkább válnál, akkor más baj is van.

2018. okt. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz a helyzet.


Részedről, hogy ezt a gyereket is nehezen szeretted meg? Inkább elválnál, mint egy második? Durva.


Részéről, hogy majd más? Ne haragudj, de ez nagyon gáz.


Semmiképp ne legyen második gyereketek. Szerintem durva lesz úgy válni, hogy csecsemő van a kapcsolatban, vagy esetleg még terhes.

2018. okt. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
58%
Ja, és látszik, hogy az az egy szerencsétlen (ilyen szülőkkel) gyerek is túl korán, túl könnyen jött nektek.
2018. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál h ha nem lehet lesz gyereketek akkor ő fog elhagyni? szerintem tisztességes lenne megbeszélni... én nő vagyok 1 gyerekünk van, eddig csak boldogságot adott és férjemmel együtt akarunk még 2-öt, ha nem egyeznek a véleményeitek az nem jo... nem értem miértnem tisztáztátok le előre ezt az egészet, ha a férjem azt mondta volna h csak évekkel később akar gyereket én hozzá se megyek
2018. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!