Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy kell nem rágörcsölni?

Hogy kell nem rágörcsölni?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, több mint egy ébe nem jön a baba. Annyian mondják, hogy “csak ne görcsölj rá”. Azt mégis hogy a viharba kell?! Mikor nem volt babaprojekt, akkor is egy ciklusban kismilliószor jutott eszembe a mikor is kéne megjönnie kérdés. “Jövő szerdán elmegyünk túrázni?” - pill megnézem a naptáramat...persze, ráérek, (mert nem fogok menteuálni....) millió ilyen helyzet. Hát akkor a babaprojektben miért ne jutna eszembe?! Az autóban ülve, a kasszánál ácsorogva, gyerekeket meglátva..... nem nyaggatom ezzel a férjem, nem csak erről beszélek a barátnőimmel, de igenis minden nap eszembe jut. Hogy hátha ez a hónap.... aztán a csendes pofáraesés, majd másnaptól új remények. Nem vagyok az, aki csak azért nem megy szaunába vagy azért nem koccint a barátaival mert babaprojekt van. Ugyanúgy élem az életem, de én akkor sem tudok “nem rágörcsölni”. Igaz mindezt magamban teszem, anonim helyen kérdést feltéve.... nem a megváltó tippet várom, csak tudni akarom, hogy kattant vagyok, vagy más is van így, mint én? Ki hogyan tud nem rágörcsölni? Mert ennyi idő után ez már elég kiábrándító. Múlt hónapban voltam átjárhatósági vizsgálaton. A dokim a kórházban végezte el, amikor vártam rá egy “nő” megkérdezte “osztán te is kaparásra gyüttél?! Nekem mán ez lesz a 4. “ Ott egy kicsit összetörtem, és hazaérve magzatpózban bőgtem....

2018. dec. 1. 22:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet azzal, aki szerint egy év nem nagy idő. Dehogyisnem az. 29 éves vagy, és már ez sem számít annyira fiatal életkornak több éves, végeláthatatlan "próbálkozáshoz", ami vagy bejön végül, vagy nem. Aki 6 évet várt rá, az sem gondolom, hogy 29 évesen kezdett el próbálkozni a legelsővel. Nem számít a rágörcsölés, nem attól leszel, vagy nem leszel terhes. De a lelkednek jobb, ha lazább vagy. Én most 31 éves vagyok, és 10 hónapja nem sikerül, bár, ez igazából a 6. figyelős hónapunk volt. Hol nagyon rosszul érzem magam, hol nagyon jól. Több hónapra elengedni nem tudom, teljesen hullámzó. Viszont én adtam magamnak határidőt. És szerintem pont ettől válik könnyebbé, mert te magad kontrolálsz belőle valamit. Ha nekünk a 12. figyelős hó is sikertelen lesz, indítjuk a meddőségi vizsgálatokat. Én nem gondolom már magamnak hú de fiatalnak, vagy ráérősnek 31 évesen. Ha még nem tetted, használj minden hónapban lh tesztet. És több, mint egy év után szerintem a párodat is jó lenne kivizsgáltatni, nem csak téged. Együttérzek, és nagyon is jól értem a problémát.
2018. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Időközben minden kivizsgálás megtörtént, sehol semmi hiba...
2018. dec. 3. 19:54
 13/15 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés már bennem is többször megfogalmazódott.Én is úgy gondolom, hogy aki szeretne babát nem tud nem rá gondolni.Eleve mikor ott a nemvárt ideje pörög az ágy. Vajon sikerült?Vagy megfog jönni?És csak az van benned,hogy remélem most össze jött.Mi is tíz hónapja várjuk a csodát.
2018. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha volt alapos kivizsgálás (valóban alapos), és ennek alapján mind a ketten tényleg rendben vagytok, akkor pláne időzítsétek az együttléteket ezentúl LH teszttel. Ha tényleg egészségesek vagytok, így legkésőbb 6 hónap múlva már jönnie kell a babának is. Minden hónapban legyetekt együtt a pozitív LH teszt estéjén, az a legtermékenyebb napod a ciklusban.
2018. dec. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
És sajnos az a durva, hogy sokan itt a "csodára" várnak, pedig azért a párok döntő többségének ez összejön simán 8 hónapon belül, és a világon semmi csoda nincsen benne, mert teljesen természetes dolog. De nem annak, akinek rossz lapokat osztanak. Mi is próbálkozunk még minden hónapban, de én valahogy fejben már lemondtam róla. Én nem is érzem csodának, mert ahol minden oké, ott azért nem tellik ez évekbe, sőt. Csak én is rossz számot húztam.
2018. dec. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!