Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kiszakadt az óvszer, és 15...

Kiszakadt az óvszer, és 15 órára rá vettem be Escapelle nevű sürgősségi fogamzásgátló tablettát. Jó ötlet lenne felhelyeztetni egy spirált? (iud)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Leírom mi a helyzet. 18 éves vagyok, és egy éve élek nemi életet a barátommal. Mindig óvszerrel védekeztünk, eddig egyszer sem volt baj belőle. Minden alkalommal le is ellenőriztük. Tegnap azonban elszakadt, ami sosem fordult még elő velünk. Nem vettük aktus közben észre, szóval megtörtént a legnagyobb baj. Feltételezzük, hogy a síkosító miatt volt. Olvastuk, hogy az olajos síkosítók csökkenthetik az óvszer hatását, gyengíthetik az anyagot. Emiatt figyeltünk rá, hogy vízbázisú legyen + még az óvszerrel megegyező márka is. (durex) Azért gondoljuk, hogy ez lehetett az oka, mert utána teszteltünk, és a síkosított gumi kevesebb mint egy perc alatt elszakadt, ha vizet engedtünk bele... Mikor tudjuk, hogy milyen ellenállóak normál esetben.

Szóval, rövid sokk után megbeszéltük, hogy másnap kora reggel megyünk is nőgyógyászhoz és iratunk fel gyógyszert. Meg is történt, 15 órával az esemény után vettem be egy escapellet.

Nemrég ért véget a ciklusom, pontosan 5 napja. Szóval a peteérés elvileg még jópár nap, főleg hogy hosszabbak a ciklusaim, mint 28 nap. Persze tudom, ez nem annyira jelentős, de azer az esélyt talán még is csökkenti.

Ezzel együtt és a fogamzásgátló tabival együtt mennyi esély maradt a teherbeesésre?

Nagyon nem szeretnék még gyereket.

Olvastam erről a spirálról, hogy az is hatásos, sőt hatásosabb, mint a tabletta. Fel kéne rakatnom?



2019. jan. 2. 09:36
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Jaj várj, látom, hogy írtad. Remélem nálunk is hatásos lesz, mint nálatok!:)
2019. jan. 2. 11:29
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

A spirált ritkán teszik fel nem szült nőknek.


Menzesz alatt teszik fel általában


Előtte ki kell zárni a terhességet.



Pár hónapra nem teszik fel. Pont a hosszútávúság az előnye.


14 nap múlva csinálj tesztet.



Nekem 12 éve volt ilyen, nem lettem terhes

2019. jan. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nálunk is sikeres lesz!! Sikeresnek kell lennie. Tesztet majd csinálok mindenképp, nőgyógyászhoz is elmegyek. Ha nem talál majd érett, vagy ahhoz közeli állapotban lévő tüszőt, akkor tulajdonképpen nem is lehetséges a teherbeesés, ugye? Kivéve persze ha az elmúlt pár napban érett egy, és kilökődött, de nem volt fehér folyásom, szóval valószínűleg nem történt ilyen.
2019. jan. 2. 11:58
 24/28 A kérdező kommentje:
Hát, nőgyógyászhoz nem megyek. Felhívtam és azt mondta akkor menjek, ha megjött a menstruációm/valami nincs rendben, mert ő nem tud semmit sem tenni addig, akkor nyugodhatok meg, ha megjött. Azt mondta, tekintve hogy időben cselekedtünk és nincs peteérésem, kevés az esély a teherbeesésnek. Szurkoljatok!
2019. jan. 2. 13:22
 25/28 anonim ***** válasza:
88%
Nyugi már! Nem kell most ovulációt nézetni, főleg, hogy már túl vagytok a dolgon. Hatni fog a tabletta, többet már nem érdemes foglalkozni ezzel. Más módszer nincs csak az abortusz, de arra itt most nagy eséllyel nem lesz szükség.
2019. jan. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Picit megnyugodtam. Nem lesz baj!:) Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyon hasznosak voltak! :))
2019. jan. 2. 15:04
 27/28 anonim ***** válasza:
Nőgyógyásszal kéne megbeszélned.
2019. jan. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Kicsit kaosz van nalad Kerdezo,


Ovulaciohoz nem kell feher folyas, se semmilyen.


Spiralt nem szult noknek nem raknak fel, es nem is arra valo, mint mire hasznalnad.


Rakszuresnek olvass utana es menstruacio utan kerd neg a dokit, h vegye le a mintat!


Tuti nem leszel terhes, ha 15oran belul bevetted es nem hanytal, nem szedtel antibiotikumot stb

2019. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!