Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kiszakadt az óvszer, és 15...

Kiszakadt az óvszer, és 15 órára rá vettem be Escapelle nevű sürgősségi fogamzásgátló tablettát. Jó ötlet lenne felhelyeztetni egy spirált? (iud)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Leírom mi a helyzet. 18 éves vagyok, és egy éve élek nemi életet a barátommal. Mindig óvszerrel védekeztünk, eddig egyszer sem volt baj belőle. Minden alkalommal le is ellenőriztük. Tegnap azonban elszakadt, ami sosem fordult még elő velünk. Nem vettük aktus közben észre, szóval megtörtént a legnagyobb baj. Feltételezzük, hogy a síkosító miatt volt. Olvastuk, hogy az olajos síkosítók csökkenthetik az óvszer hatását, gyengíthetik az anyagot. Emiatt figyeltünk rá, hogy vízbázisú legyen + még az óvszerrel megegyező márka is. (durex) Azért gondoljuk, hogy ez lehetett az oka, mert utána teszteltünk, és a síkosított gumi kevesebb mint egy perc alatt elszakadt, ha vizet engedtünk bele... Mikor tudjuk, hogy milyen ellenállóak normál esetben.

Szóval, rövid sokk után megbeszéltük, hogy másnap kora reggel megyünk is nőgyógyászhoz és iratunk fel gyógyszert. Meg is történt, 15 órával az esemény után vettem be egy escapellet.

Nemrég ért véget a ciklusom, pontosan 5 napja. Szóval a peteérés elvileg még jópár nap, főleg hogy hosszabbak a ciklusaim, mint 28 nap. Persze tudom, ez nem annyira jelentős, de azer az esélyt talán még is csökkenti.

Ezzel együtt és a fogamzásgátló tabival együtt mennyi esély maradt a teherbeesésre?

Nagyon nem szeretnék még gyereket.

Olvastam erről a spirálról, hogy az is hatásos, sőt hatásosabb, mint a tabletta. Fel kéne rakatnom?



2019. jan. 2. 09:36
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

De jó! Akkor mi pont kifogtunk egy hibás síkosítot... 2 gumin is teszteltük, mint kettő hamar elszakadt. Basszus.:((


De csak nem eshetek teherbe... A tabletta az első 24 órában elvileg 95 százalékos védelmet nyújt. Peteérésem sincs, azt mindig erős fehér folyás jelzi, és általában a ciklusom közepe után van kicsivel.


Egyébként köszönöm a válaszokat, :) jöhetnek még, tapasztalatok is, akármi, bíztatás is jól jönne.

2019. jan. 2. 10:21
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
A spirál nem arra való, hogy betegszik, aztán pár nappal később kiveszik. Ezt úgy ahogy van felejtsd el. Ne parázz, nem leszel terhes!
2019. jan. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
*beteszik
2019. jan. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor ezt elvetem...Bár sokkal nyugodtabb lennék, de igazából én is tudom, hogy nem lenne jó ötlet... Csak mégis, ahj... Úgy érzem, hogy muszáj mindent megtennem a terhesség elkerülése érdekében. Ha elmennék nőgyógyászhoz, ő megtudná állapítani, hogy egyáltalán létrejöhet-e ebben az időben terhesség? Gondolok itt az ilyen naptármódszer szerűségre, hőmérőzésre, méhem helyzetének megállapítására, ilyesmik.
2019. jan. 2. 10:36
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg tudja talán nézni,hogy van-e érett tüsződ,tehát,hogy közeleg-e az ovulációd.
2019. jan. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor mindenképpen elmegyek.

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :) Hasznosak voltak. De továbbra is, jöhetnek még, akármi hozzászólás, bármi, tapasztalat, vélemény, akármi.

2019. jan. 2. 11:03
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj ugyanez történt velem a múlt hónapban.

Kiszakadt a gumi, a barátom elélvezett bennem.

Mi masculant hasznaltunk eddig mindig, nem volt baj vele. Sikositot se hasznalunk sose.


Vettem be esemeny utani tabit es megjott rendes idoben a mensim. Es semmi mellekhatasa nem volt nekem.


Nekunk szombat este tortent az incidens. Aztan vasarnap este 5-kor vetttem be a tablettat.


Nyugi ha beveszed nem lesz baj.

2019. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolso vagyok, ha beled elvezett es nem szeretnetek még babát szerintem vedd be .


20L

2019. jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Bevettem már.:) Tegnap, 15 órával az együttlét után.
2019. jan. 2. 11:27
 20/28 A kérdező kommentje:
Te mennyi idő után vetted be?
2019. jan. 2. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!