Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van, aki már feladta?

Van, aki már feladta?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én nagyon szerettem volna babázni egy időben. Tisztára be voltam indulva, milyen jó lesz, hogy lesz bennem egy magzat, ami napról napra fejlődik, és, ami egy rész a páromból. Meg millió és egy ilyen gondolat, ami csak egy nő fejében lehet. Sokszor elképzeltem, de jó lenne hárman lenni, bevásárolni a baba holmikat, stb. Mindent meg is tettem érte, amit emberileg lehetett, 0 eredménnyel.


Eltelt egy év. A párom még bizakodik, menne előre tovább. Én viszont lélekben kimerültem, elfáradtam, azt hiszem, fel is adtam már. Most úgy érzem, nem is kell nekem feltétlenül gyerek, és jobb, ha inkább a munka világában élem ki magam, és megyek új célok felé. Gondolok itt akár munkahely váltásra.


Van itt, aki egy éve "próbálkozott", vagy hosszabb ideje, de elege lett, és tovább lépett? Hogy alakult utána az életetek?

Nincs erőm orvoshoz se járkálni emiatt most. Egyrészt tele vagyok munkával, sokszor azt se tudom, hova kapjak. Másrészt most lelkileg úgy érzem, hogy nem is bírnám ki, mert nincs hozzá elég erőm. Jelenleg semmiképpen. Van valaki hasonló cipőben?


2019. febr. 2. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartok még itt, de annyit tudok mondani, hogy a barátom 5 év után született, spontán módon.

Az biztos csak jót tesz, ha nem görcsölsz ezen, és inkább elengeded, mint, hogy belerokkanj, de azért szerintem egy kivizsgálás sem ártana, legalább tisztán látnátok mi a helyzet.

2019. febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi:). Én most 31 éves vagyok. Valahogy nem is szeretnék már 35-nél idősebben szülő lenni.
2019. febr. 2. 16:11
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Mi is így voltunk, bár a történetünk nem pontosan illik bele a tiétekbe. Mi anno mikor elkezdtünk próbálkozni, akkor egyszercsak jött egy hirtelen anyagi teher amire nem mertünk gyereket vállalni, így valójában emiatt maradt abba a próbálkozás. Sokáig úgy volt, hogy nem is fogunk tudni kimászni belőle, így fejben teljesen le is mondtunk arról, hogy valaha saját családunk lesz. Teljesen meg is változott a gondolkodásom és én sem akartam. 4 év telt el, mire elmúlt ez az érzés és mindketten úgy döntöttünk újra belevágunk a dologba, de már csak úgy, hogy ha jön akkor jön, ha nem akkor nem. Érdekes, de ezzel az elengedéssel és az esélytelenek nyugalmával első hónapban összejött a baba.
2019. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Igaz hogy a mi történetünk rövidebb de hátha segít :)

4 hónapig probálkoztunk elmentünk orvoshoz, mivel hüvelygyulladásom lett, engem is és páromat is kikezelték egy hónapig nem is probálkoztunk hogy teljesen kitudjuk gyógyulni belőle. Az orvos azt mondta hogy legalább 6 hónap probálkozás kell hogy sikerüljön a baba. Aztán jött a karácsony a szilveszter, azt tudtam hogy nagyábból szilveszterkor van ovum, tesztelgettem is de annyira nem is figyeltem. Elengedtem az egész probálkozást úgy gondoltam hogy 2 hónap és megyünk az orvoshoz hogy kivizsgáljon minket. És összejött az 5 hónapban.

2019. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Ja és még valami! Nekem is. Mindenki azt mondta hogy nem szabad ràgörcsölni és ez tényleg segít! Vagy menjetek el nagyon jó orvoshoz bizatok benne én rá is bíztam magam ez is segített.:) ne adjátok fel!
2019. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Jelen!

6 év után adtuk fel.

Meddőség miatt.

A férjem meddő.Nálam pco,ir pm betegség.

Nem is ezekkel lett volna gond mert egyikünk se tehetett róla.

Inkább lelkileg nem bírtam.Teljesen kifordultam magamból.Állandóan ideges és kimerültnek éreztem magam.

4-inszemet csináltam végig duplán.Nem volt eredmény.

Amikor mentem konzultációra a meddőségibe közölte a dokinő korom meg a betegségemim miatt esetleg csak a 3-dik lombik sikerülne de nem is biztos.

A inszemek donorral volt .Így a lombik is de 2015-ben volt egy nagy balhé donorral így letiltották a donort majd később csak is magyar donort lehetett használni de az meg kevés volt,van így csak fizetősen van lombik nekünk.

Sírva jöttem ki a meddőségiből .Ez volt 2017.januárjába.febr.végén mondtam páromnak indítsuk el az örökbefogadást.

Ápr-ba összeházasodtunk.Aztán indítottuk el az örökbefogadást.

Tudom rövid idő január és febr.közti idő de ezt ne úgy értsétek,hogy meggondolatlanok vagyunk.Én az utolsó évben már elengedtem a saját babát.Meg közben volt valaki ami segített az elengedésbe .Sokkal jobban érzem magam.

De nagyon nehéz volt.

2019. febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

10 hónapig próbálkoztunk sikertelenül. Bejelentkeztünk vizsgálatokra h tudjuk h rendben van e minden. Ahogy az lenni szokott, megnyugodtam h kövi hónapban megtudjuk h mi a gond. El se jutottunk a vizsgálatokra, mert abvan a hónapban terhes lettem .

Határtalan boldogság stb.

Majd 6 hetesen elkezdtem vérezni. Elvesztettük a babát.

Most ott tartok h már nem is tudom h mit akarok!

Szeretnék gyereket, de mindig bennem lenbe a fékelem terhesség alatt, és után h elveszítem. Még egy ilyet lehet nem tudnék már feldolgozni.

Nem tudom mi legyen. Hiszen a férjem is szerwtne már babát, de ő is retteg h újra átéljük ezt.....

2019. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Én most jelen pillanatban épp "feladtam". Annyiban más a helyzetünk, hogy nekünk már van nagyobb gyerekünk, így nincs az a " kényszer", hiszen már szülők vagyunk, átélhetem az anyaságot, viszont kisbabára vágytam, mindig is több (2-3) gyerekkel terveztünk.

2 évig próbálkoztunk, minden hónapban borzasztóan megviselt, hogy megjött, hónapról hónapra egyre jobban. Most januárban jött el a pillanat, hogy azt mondtam, inkább védekezzünk, akkor tudom, hogy nem is kell reménykednem, most kicsit pihenni kell, úgy érzem.

2019. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát. Rossz érzés, hogy ennyire nehéz tud ez lenni sokszor, és ti is ennyi nehézséget éltetek meg vele. Átérzem. Sokszor annyira hiábavaló kínlódásnak érzem az egészet. Jöhet anyagi gond, egészségügyi gond, vetélés, és, még lehetne sorolni. Most én is úgy vagyok, mint az utolsó válaszoló, hogy jobb volna inkább védekezni, akkor nem is remélek semmit hiába. Sok munkatársam mesélte, hogy volt vetélése. Ez is olyan szomorú, hogy akár egy év is kell, hogy egy terhesség létrejöjjön, és amilyen nehezen jön, olyan könnyen el tud szállni. Én amúgy sokáig nem "görcsöltem", volt, hogy annyi munkám volt, hogy 95%-ban csak azzal foglalkoztam, és alig jutott a baba lehetősége eszembe. Nekem nem jött be ez az "engedd el dolog". Görcsölni inkább most kezdtem. Illetve inkább gondolkodni, szükségem is van-e nekem erre az egészre egyáltalán. Köszönöm a válaszaitokat, és persze mindenkinek, minden jót kívánok.
2019. febr. 2. 18:15
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyébként számomra szimpatikus gondolat az örökbefogadás, de, a párom számára nem. Ha olyanok lennének az anyagi lehetőségeim, biztosan lenne egy örökbefogadott gyermekem is saját mellett is.
2019. febr. 2. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!