Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek már van egy gyerekük,...

Akiknek már van egy gyerekük, miért vannak úgy rápörögve a témára, mintha 6 éve próbálkoznának egy első gyerekért?

Figyelt kérdés
Már tesztelnek a 9. dpon, aggódnak 2-3 hónap után. Nem értem miért. Én másfél év próbálkozás után ott vagyok, hogy boldog leszek, ha összejön egy baba. Ha esetleg összejön még egy örülök, de ha nem, akkor nem. Pedig világ életemben 2-3 gyereket szerettem volna.

2019. febr. 10. 10:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
67%

Senki nem mondta, hogy a meddőség és a többedik gyerekre való vágyás ugyanaz. Sehol nem látok itt ilyesmit a hozzászólások közt. Csak nem hiszem, hogy bárkinek is szégyellni kellene magát a meddő párok előtt azért mert ő vágyik második gyerekre és ne adj isten izgulni is mer miatta. Ez a hozzáállás kb olyan, hogy "edd meg fiam a sz*r kaját, mert Afrikában éheznek!".

Pont nem érdekel mikor gyereket tervezek, hogy amúgy vannak meddő párok is. Én attól nem fogok kevésbé vágyni kistesóra és igenis rápörgök ha ahhoz van kedvem. És nem is fogom rosszul érezni magam amiatt, hogy akinek az első nem jön össze az ilyen rohadt irigy rám.

Húzd ki te a fejed a seggedből...

2019. febr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
33%
De kb mindenki azt mondta, hogy ugyanúgy. Most én az ugyanolyan szót használtam, rugózz azon. Még mindig nem érted. Empátiád nulla.
2019. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
45%
11-es, pedig többen leírták, hogy ugyanúgy, vagy akár még jobban vágyhat az ember a többedik gyerekre, mint az elsőre. Valaki konkrétan azt írta, hogy neki rosszabb lett volna, ha csak egy gyereket tud szülni, mintha egyet sem. Ezt nem gondolhatja senki komolyan.
2019. febr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
57%
De komolyan gondolhatja, mert az érzelmeket nem lehet tudatosan befolyásolni. Akkor sem ha valaki vérig van sértődve, mert ő meddő a másik meg nem.... Most én is lesöpörhetném a témát azzal, hogy a meddő párok is mit vannak úgy rápörögve mikor örökbe is lehet fogadni. Ja, hogy az nem ugynaz? Jah, hogy érzelmileg más élmény? Akkor fojtsd el az érzelmeidet, mert van aki örökbe sem fogadhat mert nem alkalmas rá pl a kora miatt. Jah, akkor ez mégsem olyan könnyű?
2019. febr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%
Nem kell egyformán gondolkodnunk, de én továbbra sem tudom elképzelni, hogy ha abból lehet választani, hogy több gyereked születik, vagy egy sem, akkor bárki az utóbbit választaná.
2019. febr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
41%

Én azok közé tartozom akik a másodikra sokkal jobban vágytam/ráparáztam mint az elsőre. Az első egyből összejött, olyan hamar h nem is gondoltuk h ilyen hamar sikerül. A második kb 3 hónap alatt ősszejött de sajnos vetélés lett.

A harnadik terhességem éppén most zajlik. 7 hónapot vártunk rá, én ebben az időben értettem meg azokat akik évekig várnak kisbabára h mekkora csalódás minden egyes mensi, hogy milyen gondolatok és aggódás megy végbe egy babát tervezőben, akinek nem sikerül. Tény, van egy kisfiam. Meg is elégedtem volna vele, ha nem születik tesó. De én értem a rápörgést, mert várni, meg beleélni magát az ember ugyanúgy bele éli, mintha az első terhessège lenne. Nekem most 11 dpon kett pozitív a tesztem és nagyon örültünk neki.

2019. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
45%
Össze nem lehet hasonlítani a kettőt. Azon izgulni 7 hónapig, hogy lehet, hogy nem lesz több gyerekem, csak 1, vagy azon izgulni évekig, hogy lehet soha nem leszek anya.
2019. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
70%
Mikor az első babát terveztük csatlakoztam egy csoporthoz ami egy oldal fórumáról gyűlt össze.Mi akkor már egy éve ,,terveztük".Volt egy két gyermekes anyuka, akinek az első két gyerek 1-2 hónap alatt jött össze.A harmadik akit kapcsolatmentőnek szánt valahogy nem akart sikerülni.3-4 hónap után már úgy kész volt mint én az első év végére.Fél év alatt pedig idegroncs volt.Mikor én már úgy voltam, hogy oké, ha így nem akkor megyünk és vizsgálatokat csinálunk,megyünk előre.Én sem igazán értettem..Nekem az első gyerek volt a ,,tét", hogy egyáltalán lehet, neki pedig már a harmadik úgy hogy tudta milyen terhesnek lenni, tudta milyen megszülni, tudta milyen nevelni mert átélte kétszer is.Ő viszont minden hónapban úgy ment neki, hogy most már terhes,beképzelt tüneteket hányt,stb..stb..Szerintem ez nagyon rossz lehetett neki is. Megérteni nem tudtam, de átérezni a hó végi kudarcát igen. Nekünk valamivel több mint 2 év alatt természetes úton jött a baba.Bevallom ha aközött kellene választanom, hogy ő egyedül legyen vagy egyáltalán ne legyen gyerekem akkor az Ő egyedül legyent választanám mert el nem tudtam volna képzelni az életem anélkül, hogy legalább egy gyereket ne tudtam volna szülni és nevelni.Bevallom őszintén, hogy nem tudom elképzelni magamról azt sem, hogy a nem saját húsomból véremből született gyermeket ugyanilyen intenzitással tudnám szeretni.Aki örökbe fogad azelőtt le a tisztelettel.
2019. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
51%
Miért ne lehetne rápörögni? Az ő dolguk. Neked ehhez mi közöd? Nem kell előírni, hogy kinek milyen érzelmei legyenek.
2019. febr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
14%
Jaj utolsó... nem rápörögni nem lehet, nem is írta ezt senki...
2019. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!