Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek merjünk belekezden...

Szerintetek merjünk belekezdeni a családalapításba? Nagyon szeretnék kisbabát.

Figyelt kérdés
180.000 forintos fizetésem van férjem vállalkozó van egy boltunk ami hol így hol úgy megy. 60 nm-es albérletben lakunk, ami fel eszi az én fizetésemet. Emellett (havi kb 250.000 mellett ami a boltból jön) keres a párom, de nem állandó pénzt, hanem ingatlanokbol néha néha be jön valami. Két éve szeretnek már babát, velünk el férjem kislánya (bár másfél hetet az anyai nagymamanal van), lemondott róla az édesanya, külföldön el. Nem nagyon tudunk félre rakni, iskolára is elmegy a pénz és nagyon sok mindenre. Van egy hitel is rajtam, ami havi 40.000 forint megint. Plusz nagymama kap 50.000et havonta. (Bírósági megállapodás, ebbe most ne menjünk bele). Annyira szeretnénk már kisgyereket. Szerintetek merjük bevállalni? Vagy várjunk még egy kicsit. Tudnám a két gyereket egy szobaba tenni? 7-8 év korkülönbség.

2019. febr. 11. 08:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
42%
Egy szobába nem javaslom, de szerintem ez annyira nem kevés pénz, hogy aggódni kelljen. Max kerestek másik albérletet
2019. febr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem tudsz most sem félre rakni, ugyan miből tartanál el megegy gyereket?
2019. febr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
61%

Mi hasonló bevétellel belevágtunk másfél szobás albérletben. A lányunk már 2 éves. Azóta házat építettünk és szépen alakul.

A közös szoba viszont szerintem nem működik egy kis iskolás és egy baba számára. A nagynak már kell a külön tér és zavarnád, ha éjjel többször bejársz szoptatni, vagy felsír a baba. Később a mászó, totyogó nem hagyja békén, piszkálja a már 9 éves dolgait, satöbbi. Nem valók egy szobába.

2019. febr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Van 600.000 félre tett pénzünk, de mindig spórolunk vele, mert nem tudni mire kell költeni a következő hónapban (lehet rosszabbul fog menni a bolt, autóra költeni kell mert mindig van vele valami stb.) A félre tett pénzt nem nagyon számolom, persze a gyereknek meg tudnánk venni az alap dolgokat csak felek h nem jó a két gyereknek egy szobában.
2019. febr. 11. 08:46
 5/33 anonim ***** válasza:
97%
És nem is lenne jó nekik,ezt szerintem jól látod. Nincs más lehetőségetek, csak a közös szoba? Ha nincs, akkor előbb ezt kéne megoldani, elköltözni és utána babát vállalni. Tudom, mondani könnyű, de ez fontos körülmény, és ha megszületik a baba és kis idő után a nagyobbnak kényelmetlen, hogy az életterében vagytok állandóan, akkor a lakásban nem tudod máshova tenni a picit, pedig mindenkinek kell a mozgástér. Keress nagyobb lakást, ahol el lehet szeparálni a gyerekeket.
2019. febr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
25%
Nézd! Én azt gondolom aki szeretne tud spórolni. Ha csak arra vársz hogy milliókat keresel majd csak az évek repülnek el a fejed felett! Ahol egy kislány is él, egy kisbaba is boldogan tud élni... Lehet hogy nem lesz szuper kiságy forgója, vagy csilli villi ajtódísze, de őszintén... Egy kisbaba fel tud nőni ezek nélkül is.
2019. febr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ugyanígy gonolom. de jó hallani, hogy valaki rajtam kívül is így gondolja. Körülöttem mindenki azt vallja, hogy egy gyerek minden hónapban 150.000.... és hogy mindent meg kell neki adni ami 1.000.000-nál kezdődik alsó hangon mielőtt meg sem születik.
2019. febr. 11. 09:10
 8/33 anonim ***** válasza:
60%
Olyan nincsen, hogy az anya lemondott róla. Ez jogilag nem lehetséges (hacsak nem fogadtad te, mint új házastárs örökbe). Értem én, hogy ebbe nem akarsz belemenni, nem is kell, de eleve nonszensz az is, hogy 2 és fél hét nálatok, másfél a mamánál és még ti fizettek tartást. Hovatovább lehet anyuka lelépett külföldre, de neki kellene tartásdíjat fizetnie az anyjának is, meg neked is, de az egészen nonszensz, hogy javarészt nálatok él a gyerek és még ti perkáltok utána. Nincs az a bíróság, ami jóváhagy egy ilyet, újra kell tárgyaltatni az ügyet. Már csak azért is, mert az anyagi helyzetetek és gyerekvállalás is javarészt függ ettől is, azért ne mondjál le a saját gyerekről, mert a férjed exe nem teljesíti a tartási kötelezettségét. pereljétek ki belőle, az anyós meg pumpolja a saját gyerekét, ne titeket. Ezt kell elsősorban rendezni, máris jobban állnátok anyagilag, persze nyilván alaposan át kell gondolni. Egy szobába nem lehet őket rakni, iszonyat kiszúrás lenne a nagyobb gyerekkel, ő nem akar a nyüglödő csecsemőre kelni, sem a totyogó zsizsegését mindig elviselni, kell neki a privát szféra, ha ez nem megoldható, én még nem vállalnék gyereket. Az senkinek sem lesz jó,ha a nagytesó lesz problémás a jogos frusztrációja miatt, hogy nincsen elég tere és háttérbe szorítjátok az igényeit.
2019. febr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
De igen, lemondott a felügyeleti jogról, bírósági határozat van róla, légyszi ne próbáld meg bizonygatni h nincs ilyen. köszi.
2019. febr. 11. 09:15
 10/33 A kérdező kommentje:
És a másik, hogy a férjem ment bele h fizet a nagymamának mert egy mocskos brigád az egész és a pénzre ment az édesanya is. Férjem 3 évet szenvedett és küzdött ezért a gyerekért!!! Nem tudjátok a hátterét, nem erre voltam kíváncsi, órákig tudnám mesélni mi hogy volt.
2019. febr. 11. 09:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!