Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek merjünk belekezden...

Szerintetek merjünk belekezdeni a családalapításba? Nagyon szeretnék kisbabát.

Figyelt kérdés
180.000 forintos fizetésem van férjem vállalkozó van egy boltunk ami hol így hol úgy megy. 60 nm-es albérletben lakunk, ami fel eszi az én fizetésemet. Emellett (havi kb 250.000 mellett ami a boltból jön) keres a párom, de nem állandó pénzt, hanem ingatlanokbol néha néha be jön valami. Két éve szeretnek már babát, velünk el férjem kislánya (bár másfél hetet az anyai nagymamanal van), lemondott róla az édesanya, külföldön el. Nem nagyon tudunk félre rakni, iskolára is elmegy a pénz és nagyon sok mindenre. Van egy hitel is rajtam, ami havi 40.000 forint megint. Plusz nagymama kap 50.000et havonta. (Bírósági megállapodás, ebbe most ne menjünk bele). Annyira szeretnénk már kisgyereket. Szerintetek merjük bevállalni? Vagy várjunk még egy kicsit. Tudnám a két gyereket egy szobaba tenni? 7-8 év korkülönbség.

2019. febr. 11. 08:28
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Igen, azt mondta majd én alszok a gyerek szobában ha szoptatok. De ez úgysem így lesz, ha nem tetszik neki valami majd kimegy szépen a nappaliba vagy mehet ő a gyerek szobába. Neki eleve nem nagyon tetszik hogy egy gyerek két szobában, de mivel én már nagyon szeretnék így átmenetileg ameddig nincs más lehetőségünk elköltözni meg szeretném valahogy oldani.
2019. febr. 11. 10:37
 22/33 anonim ***** válasza:
50%

A terhesség 9 hónap szóval még ha elsőre össze is jön akkor is csak novemberben születik. Addig simán talalhattok másik lakást.


Újszülöttet nagyobb gyerek mellé berakni kegyetlenség.

2019. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagy gyerekhez berakni egy csecsemőt nagyon gáz, én nem is tudom hogy gondoltad, hogy majd az újszülött ott ordít neki a fülébe egész éjszaka akár.

Szerintem ne itt kérdezd meg, hogy most akkor csinaltass e gyereket magadnak vagy se. Ti tudjátok hogy mennyi az annyi pénz, van akinek elég ha kap gyedet, van hol lakni és jöhet a gyerek. Mi nem tudjuk valójában milyen életszínvonalat igényeltek, de sejtem nem nagyot, ha összeraknád szerencsétlen gyereket egy újszülöttel!

2019. febr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Úgy, hoyg ez egy átmeneti állapot. 2 év múlva költöznénk el.
2019. febr. 11. 11:46
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Mit számít ha két év múlva költöznél el?

Akkor is együtt lakna a gyerek min. a baba egy éves koráig, pont amikor óránként kel meg ordít...

2019. febr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nyögvenyelős ez az egész....Majd akkor vállalj gyereket ha minden feltétel adott. Másrészt a fèrjed megjegyzése is aggodalomra ad okot.
2019. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
22%
Mi lenne, ha vidékre költöznétek, ott már pár millióért lehet kapni házakat. Amíg ilyen bizonytalan az anyagi helyzetetek, ne legyen újabb gyerek.
2019. febr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
91%
A leendő gyerek érdekeit is nézd, ameddig bizonytalan az anyagi háttér, saját lakás, addig mire akarsz gyereket vállalni?? Tudod te mennyibe van egy gyereket felnevelni, taníttatni, etetni, ruházni? Elég sovány a pénzetek hozzá, ráadásul saját lakás, ház sincs, szerintem mindenki jobban jár ha pár évet vártok vele
2019. febr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
94%
Kedvencem a gyerek nem kerül sokba, muhhahaha.... Egy lányom van, elsős: kaja suliba 10 ezer, táncra jár 5000, osztálypénz 1000. Szemüveges, évente 50-60 e szemüvegre, éjszakai fogszabályzó tréner kell neki, most vettem 40 ezer. Szupinált cipő 15 e/ pár.Suliba vegyél nyakkendőt, függönyt az osztályba, menj iskolabálra, karácsonykor küldj be cipősdobozt és egyéb adományokat stb..stb... És akkor még ruhát, kaját nem vettem neki, egy programra nem vittem el! Holnap szülinapra hivatalos, ajándék 4000. Igy kell gondolkodni, nem marad örökre anyatejes baba amikor a legnagyobb tétel a pelenka.
2019. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindenkinek van ám szemüveges kapafogú gyereke speciális dolgokkal. A kérdező nem azt írta, nincs pénz, csak nem állnak jól. Ne keverd a szezont a fazonnal.
2019. febr. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!