Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség korai fázisában...

Terhesség korai fázisában nagyon Nagy baj ha néha elszív a várandós nö egy két szál cigit?

Figyelt kérdés
Tudom, a cigi alapból is rossz, még nem terhesen is,képzelem akkor terhesen, de nagyon nehéz leszokni,és sok a feszültség, ezért bűntudatom is van, és félek, hogy valami baja lesz. Terhes anyukák aki dohányoztatok, ti hogyan tettétek le?
2019. febr. 14. 23:24
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Utolso valaszolonak

Szerintem senki nem érdemli meg hogy igy bíráskodjanak felette. Kepzeld mi akarjuk ezt a babat, még vartunk is rá. Csak olyan hirtelen történt Minden, nem szamitottunk rá, hogy most jön, de ha jönni akar jöjjön. Mivel en nem ovuteszteltem, még homeroztem meg ilyenek, csak szererruk egymast néha a ferjemmel.

Oszinten szolva nem tettem le 3honappal a babateevezes elott ahogy azt a "nagykony" irja, de nem is dohanyoztam annyit. 2honapos h vagyok, par napja tudtam meg, azota szinte nem is dohanyoztam, csak ma egy szalat mert kiveteles eset volt, ha fentebb elolvastad volna az elözményeket.


Szerintem ne te mondd még, hogy ki mikor érdemel gyereket. Ezekután biztos hogy le fogom tenni, mert nyílvan fontosabb a gyereket mint a cigi. Csak remelem hogy baja sincs neki.


Attol hogy neked nincs, vagy nem Jon ossze, arrol en nem tehetek, mert ezt szűrtem le a valaszodbol.

2019. febr. 15. 00:54
 12/25 A kérdező kommentje:

Bocsi utolso elottinek szolt AZ elobbi


De mindenkinek koszonom.

2019. febr. 15. 00:56
 13/25 anonim ***** válasza:
87%
Azért nem àrtana még màrcius előtt rànézni a babàra. Akkor màr kb. az első genetikai uh ideje lesz. Addig egyszer jó lenne, ha làtna orvos, aki megàllapítanà, hogy jó helyen tapad, van e szívpulzàlàs, és kiadja az élő terhességről a papírt, amivel fel kell keresni a 12. hét előtt a védőnőt, ràadàsul még egy sor vérvételnek is kell történnie az első nagy uh előtt.
2019. febr. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a cigivel, hogy nem lehet előre tudni mit okoz.

Sok dohányzó kismama szül egészséges gyereket. Meg beteget is de ez ugyan úgy igaz a nem dohányzó kismamákra is.

Az biztos, hogy a cigi plusz kockázati tényező.

2019. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
2019. febr. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
2019. febr. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%

Csókolom. Én férfiként, erős dohányosként (16-28 éves korom között átlag napi fél doboz) is le tudtam tenni a bagót 1 évvel a próbálkozás előtt, egyrészt azért, hogy megadjunk minden esélyt arra, hogy egészséges babánk legyen, másrészt azért, mert fel is szeretném nevelni. Azóta mióta terhes a feleségem akár dohányozhatnék orrba-szájba, már nem ártok, mégsem teszem, mert már más a fontos. Egy anya dohányzására szerintem nincs semmilyen mentség, én sem kerestem semmi kifogást, pedig bőven találhattam volna.


Problémája van mindenkinek, ezeket viszont a cigi nem oldja meg. Nem kell rágyújtani és kész, menj el helyette sétálni.

2019. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
92%

"1-1 száltól semmi baja nem lesz. (Mondjuk hetente 1től) Gondolj bele,ha városban élsz kb. 6szálnak megfelelő szmogot meg szemetet lélegzel be és attól sincs baja,a szervezeted megszűri mire a gyerekhez ér. Bp olyan mintha mindenki dohányozna aki kimegy az utcára annyira mocskos a levegő."


Talán pont emiatt nem kellene még pluszban mérgezni olyan dologgal, ami elkerülhető. Nem vagyok cigiellenes, olykor én is rágyújtok. De azt sosem értettem, hogy milyen alapon gondolja valaki, hogy joga van ezzel a saját gyereke egészségét kockáztatni.

2019. febr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
20%
Orvosok szerint napi 5 szálat el lehet szívni a terhesség alatt is,én is ennyire fogom lecsökkenteni,ha majd terhes leszek.30-40 évvel ezelőtt kb senki sem szokott le a dohányzásról ha teherbe esett,mégsem lettek olyan selejtesek a kölykök,mint a mostaniak.
2019. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
19-es ezt milyen orvostól hallottad?
2019. febr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!