Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség korai fázisában...

Terhesség korai fázisában nagyon Nagy baj ha néha elszív a várandós nö egy két szál cigit?

Figyelt kérdés
Tudom, a cigi alapból is rossz, még nem terhesen is,képzelem akkor terhesen, de nagyon nehéz leszokni,és sok a feszültség, ezért bűntudatom is van, és félek, hogy valami baja lesz. Terhes anyukák aki dohányoztatok, ti hogyan tettétek le?
2019. febr. 14. 23:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
59%

Figyelj, képzeld magad elé a kicsit, amint fuldoklik a méhedben. Ha egy szálat mondjuk 3-5 perc alatt szívsz el, akkor ennyi ideig. EZt akarod neki vagy nem? Nyilván nem mindegy, hogy láncdohányos-e avalki, vagy a 9 hónap alatt 9-szer fordul elő, de őszintén..... 20 éven át dohányoztam, ezért sejtem, miről bezsélek... akinek elég pár hetente egy-két szál, az simán meglenne anélkül is. A szörnyű hírek feldolgozásában semennyit nem segít, ha meg csak párhetente van egy-két stresszhelyzeted, akkor kifejezetten irigyellek, mert a legtöbb kismamának ennél több jut, úgyhogy azt a keveset tessék másképp feldolgozni.


Szóval én nem hiszek abban, hogy hetente, párhetente egy szál. Ha egy hétig kibírja valaki cigi nélkül, akkor kibírja végig is, és akkor nem kell sem a baba miatt aggódni, sem a lelkifurdalással megküzdeni.


Arra viszont elég nagy esélyt látok, hogy ha valakit megnyugtatnak, hogy heti egy-két szál még belefér, az könnyen átmegy a napi egy-két szálba, mert még az is olyan kevésnek tűnik ahhoz képest, amennyit azelőtt szívott.


Szívből kívánom, hoyg az öcséd mielőbb felépüljön, de ne áltasd magad azzal, hogy egy-két szál cigitől könnyebb lesz neked:( Sajnos most még rosszabb, mert bánt a lelkiismeret, és tényleg semmi jót nem tettél a babáddal, amikro elszívtad.

2019. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
26%

Egy volt munkatársamnak, három egészséges gyermek édesanyjának a saját orvosa mondta, hogy mivel láncdohányos volt korábban, többet árt a leszokással, mint azzal, hogy visszafogja és 1-1 szálat elszív alkalmanként, mikor nagyon kell.

Nem mindegy, hogy egy nő láncdohányzik a terhesség alatt vagy néha egy-egy szálat elszív, a stressz ugyanúgy árt a babának, sőt jobban, mint néha egy szál cigi.

2019. febr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
4%

Húgomnak ugyanezt mondta az orvosa,hogy inkàbb nèha 1-1 szál,mint a hirtelen leszokás. Főorvos volt amúgy az orvosa.

De nem dohányzott a húgom terhesség alatt,csak annyit csinàlt,hogy meggyújtotta a párjànak a cigit,és átadta.

2019. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
33%
Én is egészségügyben dolgozom,én írtam hogy heti 1-1 száltól semmi baja nem lesz. Annyit szűr a szervezet,nem "fuldoklik" a baba mert nem használja a tüdejét amíg bent van,a köldökzsinóron át kapja az oxigéndús vért. 1 szál cigitől nem lesz oxigénhiányos. Viszont láttam már mindenféle diétákat kipróbáló anyuka alig 2 kilós gyerekét. Az udvarra nem merted volna kivinni nehogy elvigye a macska,olyan kicsi és sovány volt. Szerintem ez valahogy károsabb,mégsem erre fröcsögnek az emberek,hogy ne akkor diétázz amikor terhes vagy,hanem 1-1 szál cigire.
2019. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
72%

15-ös válaszomban linkeltem Czeizel videóját, 4:40 körültől beszél arról, hogy a cigaretta érösszehúzódást (ami akár a végtaghiány kockázatát is növeli) és oxigénhiányt (értelmi adottságai visszamaradnak önmagához képest) okoz, és UH-n bizony látszik, hogy a magzat fuldoklik, ha anya cigizik. Háromszor nagyobb a bölcsőhalál kockázata is, és napi 10 cigaretta 100 gr-mal fogja vissza a magzat növekedését, a kis súllyal született emberek körében pedig felnőttként nagyobb arányban fordul elő infarktus, stroke, cukorbetegség. Ennek ellenére a várandósok 20%-a cigizik, úgyhogy lehet, hogy látszólag sokszor mégis megúszta a baba, de az is, hogy többek között azért is ilyen "egészséges" a magyar társadalom.

A cigi persze csak egy a környezeti ártalmak közül, sajnos sok más miatt is lehet beteg a gyerekünk, de ha ez pont olyasmi, ami ellen lehet tenni, akkor soha nem lesz jobb indok az önuralomra és változtatásra.

2019. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!