Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » "Becsúszott" babások! Beszélge...

"Becsúszott" babások! Beszélgetnétek velem?

Figyelt kérdés
Akinek véletlen babája van...észre vettétek a hibát a védekezésben, vagy meglepi volt? Hogyan védekeztetek? Szeretnék néhány "sikersztorit" olvasni, mert volt egy balesetünk a hétvégén, de nagyon sokára tesztelhetek, addig is lekötöm magam :D Szeretném a babát, a párom is, de még nem akartunk próbálkozni egyelőre - viszont ha netán jönni akar, úgyis jönni fog állítólag :)

2019. ápr. 5. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Mi bevallom nem vedekeztunk amikor osszejott a nem tervezett babank. Volt egy gorbe estenk a volegenyemmel es buliztunk ahol persze ittunk is, aztan jott aminek jonnie kellett. Masnap nem igazan emlekeztunk a dolgokra ugyhogy nem tettunk semmit. A menzeszem szokasosan elmaradt es a tesztek pozitivak lettek. Nagy meglepetes volt de nagyon orultunk neki es mar azota megszuletett a kicsi fiunk aki a mindenunk :)
2019. ápr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
2. Baba akot várok fogamzásgátló mellett jött össze. Várni akartunk a kis tesóval :). Meglepi volt, elősször azt hittem rossz a virsli amit a fiamnak csináltam reggelire mert rosszúl lettem az illatától, utána kb minden húsos ételtől rosszul lettem. Vettünk tesztet és pozitív lett. Utána rákerestem a gyógyszeremre, hogy én voltam e a balf×sz és rosszúl szedtem, de sokan írták, hogy terhesek lettek mellette (szoptatás alatt szedhető fog.gátló). De örülünk neki, hely van, mindene meglesz mire megszületik neki is.
2019. ápr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Mi nyolc éve voltunk együtt a párommal, nekem évek óta húzódó, természetesen orvosi kontroll alatt lévő hormonális problémáim voltak, állandóan küzdöttem valamivel. Tavaly júniusban elmentem a szokásos évi teljes hormonpanel ellenőrzésre, de dokit váltottam időközben. Az új doki rákérdezett, hogy mikor szeretnénk babát, én meg mondtam neki hogy még egy 3-4 évig biztos nem, maximum utána. Azt volt a válasza hogy szerencse, mert ilyen hormonértékekkel nagyjából nulla százalék esélyem van természetes úton teherbe esni, ezért a mesterséges eljárásokat időben el kell kezdeni. Nagyon elkenődtem, hiszen régóta terveztük a családot a párommal, mindig egyértelmű volt hogy szeretnénk babát, de azért ott volt a remény, hogy mesterségesen azért még talán lehet. Piszkálta a csőröm a dolog, elmentem egy nagyon jó endokrinológiai központba a vezető dokihoz másodvéleményeztetni a leleteimet, és dettó ugyanaz elhangzott, abszolút esélytelen a teherbeesés, nagyon sok minden miatt nem jöhet a baba, kaptam több gyógyszert, további vizsgálatokra időpontot. Hát mi ennek megfelelően lazítottunk a gyeplőn a párommal, mondván ha már baba nem lehet, legalább élvezzük, védekezés nélkül voltunk együtt onnantól. Októberben már nem jött meg, de nem volt gyanús, máskor is maradt ki ciklusom. Egy irodai mosdóban a fertőtlenítő szagától felfordult a gyomrom novemberben, ami eddig nem volt jellemző rám, így kezdett valami gyanús lenni. Csináltam aznap késő este egy tesztet, olyan pozitív lett, hogy kiverte a szememet a két csík. Rákövetkező héten doki, hét hetes voltam, gyönyörű, erős szívhang, tökéletes minden eredmény... azt se tudtuk, hová kapjunk a megdöbbenéstől, párom munkahelyváltás közepén, én a szakdolgozatom közepén...de eldöntöttük, hogy megoldjuk. Saját lakással, autóval, anyagiakkal, családi támogatással nem volt gond szerencsére, így nem könnyen, de mindent elintéztünk. Meg sem fordult a fejünkben az elvetetés szikrája sem. Nagyon nem jött jókor, nagyon sok mindent felborított, de akkor is ő a mi kis csodánk, a nulla százalék, az esélytelen, a lehetetlen, a véletlenek véletlenje. Két hónap és megszületik, elmondhatatlanul várjuk már! Ez a mi sztorink :)
2019. ápr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó olvasni, hogy mindenki ilyen pozitívan áll hozzá :) Utolsó, neked külön gratulálok, ez tényleg nagyon jó :) Én enyhe IR-es vagyok, állítólag csökkenti az esélyeket, de úgy vagyok vele, hogy hátha összejött...applikáció szerinti ovuláció előtt 2 nappal "sikerült be", mondom ügyesebbek már nem is lehettünk volna :D persze ez a naptár nyilván nem pontos.
2019. ápr. 5. 10:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, én is éppen szakdolgozatot írok :D Munka mellett, szóval szerencsére ez nem lenne gond.
2019. ápr. 5. 10:37
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Hormonzavaros voltam, azt mondta az orvosom nem lehetek terhes vagy ha mégis úgy is el kell vetetnem mert nem lesz keze vagy lába vagy belső szervei. Így abba hagytam a fogamzásgátlót mert minek költsek rá feleslegesen. Amint abbahagytam, 2 hónapot nem jött meg. Nem gondoltam terhességre mivel úgysem. Csináltam egy tesztet, negatív lett. Elmentem az orvoshoz aki szinte úgy fogadott, hogy mit akarok ha negatív lett a teszt. Ultrahangozott egyszer csak megszólalt nézze csak ott a baba! Örömömben elsírtam magam, csak féltem hogy probléma lesz és el kell vetetnem.

Az ég világon semmi probléma nem volt!

Azóta már itt rosszalkodik nekem 😃

Ő a legjobb véletlen az életünkben!

2019. ápr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Mi is bevallom, hogy nem védekeztünk. A férjem külföldön volt egész télen üzleti úton így amikor hazajött nagyon örültünk egymásnak, az ágyban is és ezért elemgedtük magunkat. Ovum elviekben egy héttel azelőtt vol így gondoltuk egyszer belefér. Hát nem fért bele mert a következő mensim már nem jött meg, olyan pozitívat teszteltünk, hogy leugrott a csík a tesztről. Orvos, 8 hetesen, igen hölgyem, itt van a kisbabája. Kétségbeestünk stb, de 5 éve tartó kapcsolat, szerelem, házasság, saját lakás, stabil munkahelyek, támogató család mellett nem volt kérdés, hogy megtartjuk. Most lesz fél éves a kislányunk, az életünk értelme, ő a legnagyobb csoda a világon aki minden nap szebbé teszi az életünket. :)
2019. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A második babám anyatejes volt és nem menstruáltam egyáltalán. A doki írt fogamzásgátlót, amit szedtem is. Aztán mentem a dokihoz, hogy tuti gond van, hogy a szülés után még mindíg nem jött meg. Ultrahangon nagyot csodálkoztam amikor közölte, hogy a 11. hétben vagyok. Sokkot kaptam, kellett egy pár pap, mire magamhoz tértem. Már 6 éves és Ímádom. A legnagyobb ajándék az élettől.
2019. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fiatallányka ***** válasza:
100%

Én fogamzásgátló rendszeres szedése mellett estem teherbe, a dokim szerint évente 2 nő jár igy. Tavaly én voltam az egyik az tuti. 😀

Már több mint 7 éve szedtem, semmilyen tünetem nem volt. Annyi hogy a megvonásos vérzésem csak másfél napig tartott az 5 helyett, de tudom még fel is hivtam a dokim hogy ez most mi? Erre a megnyugtatott hogy végülis egyszer-egyszer lehet ilyen, de ne aggódjak. Ha következő hónapban is ennyi lesz utánajárunk.

Hát nem kellett...

Kb. 3 hét múlva mentem rákszűrésre, ahol közölte hogy babát várok... 7+2 hetes volt már.

Mondanom sem kell hogy majdnem leestem a székről.

Próbaidős voltam az új munkahelyemen, a kis megtakarított pénzem nagy részéből azon a héten vettem egy kisautó... De ami nálam a legérdekesebb hogy nem párkapcsolatból sikeredett a baba.

Nagyon régóta ismerjük egymást (az azóta már) párommal de éveken át és tavaly is csak egy jól működő szexkapcsolatunk volt.

Így aztán teljes káosz volt amikor megtudtam. 28 éves vagyok azt tudtam hogy nem akarom elvetetni és egyedül is felnevelem majd.

De végül megbeszéltük és ő is örömmel fogadta a hírt. Így most együtt vagyunk.

Nagyon furcsa hogy úgymond mi már a terhesség alatt jutottunk el oda hogy meg ismerjük, megszeressük egymást de eddig szuperül működik. Valahogy a sors ezt akarta.

Reméljük hogy a jövőben is minden rendben lesz!

Ne haragudj a regényért. 😀

Minden jót Neked!

32 hkm

2019. ápr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!