Pajzsmirigy alulműködés férfiaknál?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el olvasgatni a neten erről, a páromnak lehet ettől kevés,rossz minőségű a spermakép eredménye? A családjában a nőknél van pajzsmirigy gond,de a páromat még nem vizsgálták ezzel. Ha hormont kap rá mennyi idő alatt javulhat az eredménye? Lombikra küldött a dokink minket,de most egy kis reménysugarat látok hogy ha ezt megnézetnénk hátha a hormon gyógyszerrel javulna picit az eredmény.
2019. júl. 23. 20:12
 1/6 anonim válasza:

Kiszúrtál egy okot, de számtalan más ok is állhat a rossz spermakép mögött.

Való igaz, ha a betegség fönnáll, akkor megnövelheti az agyalapi mirigy által termelt prolaktin szintjét, ami csökkenti a tesztoszteron mennyiségét, és így alacsony lehet a spermaszám.

Hanem.

Nem tudom, van-e más jele is a pajzsmirigy alulműködésének? Sorolom: indokolatlannak látszó testsúly-növekedés (normális táplálkozás és rendszeres testmozgás mellett is), fáradékonyság, hajhullás, bőrszárazság, anyagcsere lelassulása (székrekedés), hangulatingadozás, idegesség, ingerlékenység, aluszékonyság. Ha ezeket vagy ezek közül valamelyiket tapasztaljátok, tényleg fölmerülhet a gyanú, hogy ilyesmi állhat a háttérben. Ha a családban fölmerült már pajzsmirigy probléma, akkor ugyancsak gyanakodhatunk, bizonyos pajzsmirigy-megbetegedésekről ugyanis valószínűsítjük, hogy örökletesek lehetnek.

De.

Teljes felelőtlenség lenne bármit kijelentenem anélkül, hogy ismerném a párod helyzetét. Ha a fent említett tünetegyüttes vagy abból valamelyik fennáll, valóban érdemes volna pajzsmirigy-vizsgálatot kezdeményeznetek. Nagy kérdés, és ezért írtam, hogy felelőtlenség lenne bármit állítanom, szóval, nagy kérdés, hogy mit mutatnak majd az eredmények. A terápiát ugyanis az eredmények függvényében kezdheti majd meg a kezelőorvos. A kezelés ugyanis L-tirozinnal, szelénnel, jóddal is sikeres lehet. Más esetben viszont (például Hashimoto thyreoiditis okozta alulműködés esetében) a fokozott jódpótlás kifejezetten káros lehet! Szóba jöhet gyógyszeres kezelés is. Hogy aztán a párodnál éppen a hormonális kezelést választja-e a kezelőorvosa, az nem tudható. Még egyszer hangsúlyozom: egyelőre fogalmunk sincs, hogy tényleg az Általad feltételezett ok áll-e a gyönge spermakép mögött.

Tehát.

Először is vérvétel (TSH, T3, T4, ATPO), amellyel felállítható a diagnózis, majd ha igazolódik a gyanúd, ultrahang vizsgálat a kórkép pontosítására.

Szerintem egy tűszúrást mindenképpen megér.

Ha valami nem világos, kérdezz nyugodtan.

Remélem, tudtam segíteni.

2019. júl. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy írtál! Én ezeket a tüneteket vettem észre pluszban azok közül amit felsoroltál: fáradékonyság, hangulatingadozás, idegesség, ingerlékenység, aluszékonyság. Háziorvostól lehet erre a vérvételre beutalót kérni,vagy merre kellene elindulnunk?
2019. júl. 25. 09:02
 3/6 A kérdező kommentje:
És a legfontosabbat kihagytam, 4 évvel ezelőtt volt hormon vérvétele, akkor anprolaktin magas volt, a tesztoszteron pedig alacsony. Ezért is kezdtem el agyalni hogy lehet pajzsmirigy alulműködése van.
2019. júl. 25. 09:04
 4/6 anonim válasza:
100%

Igen, ezekkel a kiegészítő információkkal megerősítetted bennem is a gyanút. Határozottan javaslom tehát a pajzsmirigy-vizsgálatot. És igen, a háziorvosnál lehet kezdeményezni a vérvételt. Szerintem, ha mindazt, amit velem is megosztottál, közlöd vele, nem is tesz föl több kérdést, hanem már írja is a beutalót.

Hanem.

Néhány alapelvet, ha nem tekinted túlzott fontoskodásnak, lefektetnék.

Tehát.

Valamiképpen optimalizálnotok kellene a zsírfogyasztást. Lehetőleg alacsony szinten kéne tartani. Kevesen tudják, de a sok zsír rájátszik az alulműködésre.

A túl határozott kalóriamegvonás is csökkentheti a pajzsmirigy működését. Tehát semmi koplalás!

És ha csak lehet, semmi dohányzás és semmi alkohol. Továbbá.

Kevés tejtermék, kevés édesítésre szolgáló cucc. Tehát sem a cukrok, sem az édesítőszerek nem kívánatosak.

Bármilyen terápiát is rögzít majd a párod kezelőorvosa, ezeket mindenképpen javaslom kiegészítésként betartani.

Járjatok eredménnyel, minden jót kívánok!

2019. júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged,igazán kedves vagy!
2019. júl. 26. 11:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Akár ez is állhat a háttérben sajnos :/

Viszont.. Az én férjemnek is alulműködése van.. (150feletti volt a tsh mikor kiderült kb 20éve).. Voltunk spermavizsgálaton és neki szerencsére normál tartományban vannak az értékei. Hozzáteszem 175mikrogrammos Euthyrox mellett. Közben kiderült 1hónapja, hogy nekem is alulműködésem van, szóval szednem kell nekem is a Letroxot.. 3éve vagyunk rajta a babaprojekten,de eddig semmi.

2019. szept. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!