Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Használna az inofolic vagy...

Használna az inofolic vagy felejtő az én esetemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy éve abbahagytam a fogamzasgatlot, ami utána teljesen jól beállt a menstruaciom. De az elmúlt két hónapban nem jelentkezett, ezert mentem el a nőgyógyászhoz aki tovább küldött az endokrinologushoz, aki vérvétel és cukor terhelés után megállapította a PCOS-t és az ÍR-t. Nem adtak nekem 120 vagy 160 grammos szénhidrát diétát, annyit mondott a dietetikus, hogy kerüljem a fehér dolgokat, és a cukrot. Ami össze is jön. A sportot meg nem tudtam beiktatni a mindennapjaimba sajnos, de azt is megoldom. Merckformin xr gyógyszert irt fel nekem a doki 1x500 mg. Sikerült is 4 kilótól megszabadulnom. Babát szeretnénk a férjemmel, és sokat olvastam az inofolicról, hogy sokaknak beállította a menstruaciot és sikerült a baba. Szerintetek ez a gyógyszer melett megpróbálhatom? Kell az orvos engedélye hozza? Vagy ha nem jó az inofocil, van valami más ami segíthet?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2019. aug. 12. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedheted, én is szedtem mindkét teherbeesés előtt, természetesen a hármas kezelés (metformin, diéta, mozgás) mellett, kiegészítés képpen. Ez csak folsav és B vitamin, semmi más, de nagyon hasznos. Más márkanéven is szedheted, tökmindegy, ez csak vitamin.
2019. aug. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok, ami még hasznos:

- D vitamin, 2000 NE/nap

- E vitamin, 400 mg/nap

- sima folsav 1,5 mg/nap


Én ezeket szedtem még.

2019. aug. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy hormonokat nézet az endo doki?

Az hogy nem ajánlották kifejezetten a 160g-os ch diétát, az szerintem hiba, pláne hogy gyógyszert viszont szedsz. Ha csinálnád nagyobb esélyed lenne.

Nekem egyébként ugyanígy PCOS és IR mellett lombikkal sikerült. Pedig nekem a menzeszem is rendszeres volt. Inofolicot is ittam fél évig, nem segített, de legalább drága volt, illetve később kiderült hogy MTHFR heterozygota vagyok, így a folsav helyett folátot szedhetek csak.

Szerintem ezek a dolgok összetettebbek, mint hogy egy dolog segítsen.

2019. aug. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nekem is ezek a problémák álltak fent 1évig probálkoztunk mikor kiderült, a probléma a dokim ajánlotta ezt az étrendkiegészítőt 3hétig szedtem és nem jött meg :) azóta 6hónaposak vagyunk :)
2019. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!