Mit tegyek, ha zavar hogy nekünk nem sikerül a baba, más meg abortuszra megy?

Figyelt kérdés

Barátnőmről van szó. Nem igazán részleteztem, hogy rajta vagyunk a baba dolgon, annyit mondtam ha jön, mi örülünk neki. Azonban valójában már vagy 1 éve semmi és most jutottam el idáig, hogy magam alatt vagyok eléggé, de kifelé ezt nem mutatom.

Erre barátnőm elmondta, hogy teljesen kivan, mert terhes lett a bogyó mellett elvileg és ő egyáltalán nem akar gyereket, a hideg rázza tőlük és nem erti miért vele történik ilyen és hogy egyértelműen abortuszra megy. Én lefagytam, hisz bármit megadnék egy babaért, ő meg eldobja, csak mert neki nem kell gyerek.. :(

Úgy érzem mintha szívem szúrtak volna, nem hittem hogy ilyen rosszul fog érinteni a dolog. Főleg H látom, hogy ő csak magát sajnálja, a babát nem is.

Hogy kezeljem? Tudom nem az én dolgom, mégis bánt.


2019. szept. 3. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
99%
Sajnos ezzel tényleg nem tudsz mit kezdeni. Abba is gondolj bele,ha szeretné azt a babát,akkor sem éreznéd magad jól,mert irigyelnéd.Nem tehetsz mást,mint nem foglalkozni velük,mert valóban nem a te dolgod és ezt nem rosszindulatból írtam
2019. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni,mindenki azt ceinal amit akar.Remelem nektek is osszejon vegre a baba.Nekem 2 abortuszom volt mar sajnos egyik baba sem volt eletkepes vagy 99 szazalekos bizonyossaggavl vagy meghalt volna mielott megszuletik vagy komoly betegsege lett volna :/
2019. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Semmit nem tudsz tenni. Vagy mondd el neki őszintén, hogy mi bánt, és kérd meg, hogy legyen rád tekintettel, vagy beszélgessetek másról. Lehet, hogy őt is jobban bántja az abortusz, mint amennyire neked mutatja. Akárhogy is fáj neked, valószínűleg neki is nehéz napjai vannak emiatt.
2019. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el az érzéseidet, mert tök normális amit érzel! Magamból sem néztem volna ki, de miután megtudtam, hogy a barátnőm terhes hazamentem és csak zokogtam. Az ő empátiáján múlt, hogy nem szakadt meg a barátságunk (tudta, hogy mi már akkor régóta próbálkoztunk) és azóta én is őszinte szeretettel tudok a kisfia felé is fordulni. Marha nehéz idők, nincs rá recept vagy jó tanács! :( Nálunk másfél év után lett pozitív a teszt, most vagyok 21 hetes kismama!
2019. szept. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen helyzetek amiket nem tud hirtelen kezelni az ember. Nekem elment egy babám 9 hetesen, 2 lánnyal voltam egy szobában a kórházban akik elvetették, szörnyen éreztem köztük magam. Persze megértem, az ő életük, de abban a helyzetben nem tudtam úgy érezni és igazságtalannak tartottam. Idő kellett feldolgozni. De van már azóta 2 egészséges gyerkőcöm. Vizsgáltassátok ki magatokat, hátha tudnak rásegíteni az orvosok!
2019. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Hagyd beken, inkabb a sajat dolgoddal foglalkozz es menjetek el kivizsgalasra... Az legalabb elore visz, a baratnod eleterol valo dontes/itelkezes meg nem. Nem piszkalasbol, probaltam epito jelleggel megfogalmazni. Sok sikert a babavallalashoz!
2019. szept. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Emerald ***** válasza:
43%

Ez két külön probléma.

A gyermekkérdés valóban tragikus és senkinek nem kívánom, hogy át kelljen élnie, biztosan szörnyű az ezért való aggódás.


A másik problémád az, hogy nem tudsz mások életébe belepofázni és ehhez használod fel a saját problémádat.


Amit tehetsz:

Nem foglalkozol olyan emberekkel, akik abortuszra mennek, mert az nem a te tested, nem a te gyereked és FŐLEG nem a a te dolgod.


Szívesen.

2019. szept. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

En aterzem, amit te, igy voltam en is. Aztan kezelesre mentem, es kepzeld, amint elfogadtam, hogy nekem egyelore nem lehet kisbabam- hopp, terhes lettem :)

Minden fejben dol el. Kivanom, hogy mihamarabb sikeruljon

2019. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%
Mit tegyél? Foglalkozz a saját életeddel! Mi közöd van mások méhéhez? A barátnődnek nincs babája, embriója van még egy darabig.
2019. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!