Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Vannak itt olyan nők, akik...

Vannak itt olyan nők, akik endometriózis mellett lettek terhesek természetes úton?

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinál és azt mondta nekem is endometriózisom van. De csak fogamzásgátlót írt fel rá (eddig nem szedtem, fiatal vagyok). Utána olvastam ennek a betegségnek és nem láttam túl sok jót, jó lenne ha most pozitívabb történeteket tudnék olvasni. Fontos számomra olyan anyukák írjanak akik nem műtötték magukat, csal gyógyszeres kezelést alkalmaztak és a terhesség is előbb vagy utóbb össze jött. Köszönöm!

2019. szept. 19. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Az endometriózis egy elég szerteágazó betegség tud lenni. Nem mindegy milyen belső szerveket érint és milyen stádiumban van.

Én akit ismerek és gyereke is lett, beleértve magamat is, mind műtve volt. Ugyanis az endo csak magától nem tűnik el és a plakkok, rosszabb esetben összenövések akadályozzák a teherbe esést és a sikeres kihordást.

Ha neked látszik uh-on akkor már előrehaladottabb lehet. Ki és hogyan diagnosztizált? Miért nem akarod a műtétet?

2019. szept. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászat hüvelyi UH-n keresztül és fel sem ajánlotta a műtétet. Én az internetről tudom, hogy műteni is lehet.
2019. szept. 20. 11:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Endometrózisra nem jó a fogamzásgátló, csak időhúzás. Műtét ! + itt már írtam róla: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__8707..
2019. szept. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én is hasonló helyzetben voltam, vagyok. Mennyi idős vagy, ha megkerdezhetem?
2019. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!