Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nektek milyen tapasztalatotok...

Nektek milyen tapasztalatotok volt Letrozole-lal?

Figyelt kérdés

Férjemmel babát szeretnénk, kicsit több mint egy éve hagytam abba a fogamzásgátlót pont-e miatt. Azóta 2szer menstruáltam, legutoljára decemberben.

Így elmentem orvoshoz és PCOS-t diagnosztizáltak nálam. Nem mondom, hogy ebben az egy évben aktívan probálkoztunk, inkább úgy voltunk vele, hogy nem védekezünk, ha összejön, akkor összejön, ha nem, akkor nem, de mivel nem menstruálok az orvos rögtön felírta ezt a gyógyszert.


Így hogy PCOS-em van, úgy döntöttünk, hogy belevágunk teljes gözzel babaprojektbe, még mindketten elég fiatalok vagyunk, de mindketten nagyon szeretnénk gyereket és tudom, hogy így több évbe telhet mire sikerül.


Tegnap vettem be az elsö tablettát és most valahogy nagyon elkezdtem stresszelni, hogy ez sem fog segíteni. :(



2019. szept. 26. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha egyetlen gyógyszer megoldaná a PCOS okozta teherbe esési nehézségeket, akkor nem lenne az egyik vezető meddőségi probléma világszerte.

Én PCOS mellett estem teherbe, így végigjártunk egy 's mást. A PCOS összetett, hormonális eredetű probléma, melyet sokszor kísér inzulinrezisztencia és/vagy pajzsmirigy probléma. Elsősorban egy jó endokrinológus tud segíteni, nem nőgyógyász. Amit írtál abból szinte biztos, hogy nincs peteérésed. Ezt kéne helyretenni. Lehet próbálkozni Letrozollal, de szinte biztos hogy pajzsmirigy oldalról előbb érnél célba.

Ezen kívül az életmódváltás erősen javasolt. 160g-os ch diéta + heti 3-4x60 perces intenzívebb mozgás, ahol a pulzusod felmegy az aerob tartományba.

2019. szept. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezeket már megnézték, nincs inzulin rezisztenciám, se pajzsmirigy problémám. A fogamzásgátló elött renben voltak a ciklusaim, úgyhogy valószínüleg az borította fel a hormonháztartásomat.
2019. szept. 26. 11:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni, hogy normális a súllyom (55kg 160cm) és nagyon figyelek az egészséges étkezésre, rendszeresen sportolok.
2019. szept. 26. 11:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Ok, akkor biztos minden rendben lesz 😊

Btw a PCOSt mi alapján diagnosztizálták?

2019. szept. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ultrahang és vérvétel (magas LH, FSH-hoz képest, kicsit magas tesztoszteron, és az elsö vérvételen magas Anti-Müllerian hormon, ami azóta visszamennt a normális tartományba)

Két orvos is látott, mindkettö azt mondta, hogy ez PCOS, söt a másodiknak elvileg ez a specialitása.

2019. szept. 26. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!