Ir és pco-ban szenvedek, ezekre szedek E illetve D vitamint, trimeszter1 (Jód nélküli) valamint inofolicot! Segithet?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy nem-e sok ez így együttesen,és a másik a dr.nőm múlt hónapban,uh-megvizsgált felszívodni látta a cisztákat helyette lettek 15mm és 14mm-es tüszőim (ami eddig soha nem volt) örültem is neki nagyon,viszont 3napja mikor mentem,10ciklusnapomon,már sok cisztát látott megint és endometrium 6,5mm-es volt! Ez lehetséges? Hogy eggyik honapban javul a másikban újra borul minden?! Ha van köztetek ir-pco-s és ezekböl szedett is valamit vagy esetleg ő is egyszere ahogyan én és segített neki,legyen szives irja le nekem a tapasztalatait,tanácsait,már nagyon szeretnénk kisbabát,de nem akaródzik 5 éve!

#baba #PCOS #Inofolic #e-vitamin-D-vitamint-trimeszter1 #teherbe esési nehézség
2019. okt. 27. 00:01
 1/1 anonim ***** válasza:
88%

Endokrinológusnál voltál-e már? Milyenek a következő értékeid: TSH, fT3, fT4, anti-TPO és anti-TG? Milyen lelkiismeretesen tartod a 160 g-os diétát és a heti 4szeri sportot? Volt petevezeték átjárhatósági vizsgálatod? Méhtükrözésed? Párodanak spermakép?

Egyébként ezeket mind szedtem és még mást is. Nem ezektől jött össze, hisz már több mint 9 hónapja ezeket szedtem. A sikerhez az kellett, hogy beállították a pajzsmirigy hormonokat és tényleg szigorúan odafigyeltem a diétára. A következő hónapban sikeres lett a lombik. Most 21 hetes vagyok. Előtte egy évig mi próbálkoztunk csak, majd volt 3 sikertelen inszeminációnk és az első lombikkal összejött. Én 5 év után biztos keresnék egy meddőségi központot és egy igazoltan jó endokrinológust! Egyébként csak a saját idődet húzod.


A PCOSnek pont az a lényege, hogy nem érnek meg teljesen a tüszők, nem szabadulnak ki a petefészekből és így okoznak cisztikus képet az uh-on. Tehát az teljesen normális hogy egyik hónapban elindul valami, de a másikban már csak az összeesett tüszők képét lehet látni. A 6,5 mm-es méhnyálkahártya eléggé karcsúnak tűnik a 10. ciklusnapon... Hány naposak a ciklusaid? Beágyazódáshoz minimum 10 mm-es kell. Nekem emlékszem 15 volt mikor sikerült. E-vitaminból simán mehet a 800 mg/nap. Milyen a D-vitamin szinted? Nekem tablettás D-vitamin szedése mellett nem emelkedett. Csak a Gal K2+D3 vált be, abból is emeltebb adag egy hónapig (kb 1 teljes pipetta) majd fél.


Sok sikert!

2019. okt. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!