Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek terhessègi toxèmiája...

Eszti28 kérdése:

Akinek terhessègi toxèmiája volt, mennyi idő múltával mert ismèt babát vállalni?

Figyelt kérdés
Az előző terhessègemnèl a 24 hèten előjött ez a toxèmia, megcsászároztak de sajnos a baba 2 hónaposan meghalt. Ti ezek után mennyi idővel mertetek ismèt babát vállalni?

#babavállalás #Toxèmia
2020. jan. 7. 20:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom ami veletek történt!

Nekem szerencsém volt,ha nincs a dokim nem lenne egyik lányom sem.

A nagynál 20.héttől kezdődőtt a vérnyomás gond ő el is kezdett apránként lemaradni. 30.héttől kezdett látványosan lemaradni. Rengeteget fájt a fejem. 34.héten bekerültem a kórházba szülésig. Annyira felpüffedtem a sok víztől, hogy csak egy csík volt a szemem helyén.

37+4 indítottak ekkor már megjelent a fehérje is. 8.órában császár, elakadt kimerült, leesett a szívhang. 1 hetet volt a PIC-en 4 napig oxigéninkubátorban sorvadt babaként született. Mindjárt 5 éves.

A húga és közte 34 hónap van.

Húginál is kezdődőtt a magasvérnyomás de szerencsére nem jutottam el a toxémiáig. Ő 39.hétre született.

2020. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nektek tènyleg szerencsètek volt, de nekünk sajnos nem, mivel nem vettèk èszre csak a császározás előtt napon.
2020. jan. 7. 20:55
 3/16 aHermann ***** válasza:

Szia!


Sajnálom, ami veletek történt.


Nálunk 3 gyerek van, 2-nél (téli gyerekek) kialakult a toxémia. (Nálam a végén, hirtelen kialakuló volt.)


A legveszélyesebb a fiunknál volt, a gyors orvosi beavatkozás miatt maradtunk meg. Elég durva lett a toxémia, és a végén a méhlepény is levált. 34. héten SOS császár.


20 hónappal később született meg a 2. gyerkőc. Vele 2 hetente jártam az előzmények után orvoshoz, otthoni folyamatos vérnyomásmérés. A végén kaptam Dopegyt-et, mert 140 körüli lett a vérnyomásom. A 40. héten császároztak.


A legkisebbnél (4 év van a legnagyobb és a legkisebb között) hiába a kontollok, mikor mentem a szülés miatt betegfelvételre (progis császár) megint toxémia. A váróterem helyett a szülőszoba lett. Itt haematómám is lett a végén.


Amúgy fiú, lány, lány a sorrend.


Mivel elég érdekes orvosi eset voltam beszélgettünk a dokival, és mondta, hogy nem tudják mitől van. Nálam is csak 2-nél volt. A 2.-nál csak határértéken volt a vérnyomás, az előzmények miatt kaptam a Dopegytet.


Anyukám problémamentes terhességekből természetesen szülte a tesómat és engem.

Én mind a 3 terhességet végigszenvedtem (hányás, nehéz mozgás, reflux stb.) Amúgy 30-32. hétig mindig mintaértékeim voltak.

2020. jan. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nagyon sokaknál hallom, hogy bizony a következő terhességnél is vagy a 3-4.terhességnél kialakul a toxémia. Pedig elvileg orvosilag nagyon csekély rá az esély - és ezt a 2.terhességemnél mondta a genetikus. 🙄

Nekem a toxémia mellett 10 vérzésem 3 bélgyulladás volt. Másodiknál 5 vérzés 2cm hematoma a végén fenyegető hegszétválás miatt toltak a műtőbe. A hegemet a szetlélek tartotta de minden más szarrá összenőtt a vastagbelem megcsavarodva tapadt rossz helyre a petevezetők is összenőttek a lányomat úgy nyomták ki mert ki se tudták emelni a méhem. 2 órát voltam a műtőben. Másnap bélgyulladást kaptam.

Első voltam

2020. jan. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ti mennyi idő elteltèvel próbálkoztatok ismèt a gyermekvállalással a toxèmia után ès milyen vizsgálatokra mentetek el?
2020. jan. 8. 13:11
 6/16 anonim ***** válasza:

Én nem voltam semmi extra kivizsgáláson. Mint írtam 34 hónap van a 2 lányom között. 2 éves múlt a nagy a következő hónapban pozitiv volt a teszt.

20.heti genetikán küldtek el minket egy dupla ultrahangra de csak mert a dokim nem látta rendesen a szívet- biztonság kedvéért- így beszéltem külön genetikussal.

Első voltam

2020. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nekünk ez az első baba volt ès sajnos meghalt mert az orvosok nem látták a bajt, pedig voltam orvosnál mert a vèrnyomásom nagyon felment. Èn már bele mernèk ismèt vágni a gyermek vállalásba, de a fèrjem nagyon fèl, tudtok valami gyógyszert amivel van esèly megelőzni vagy kitolni a terhessèget ha netán megint eĺőjönne? Azt olvastam az Aspirin Protect az ilyen ès hogyha ugyanaz az apa akkor második terhessègnèl nem jön elő vagy nagyon kismèrtèkben ès a terhessèg kèsőbbi szakaszában.
2020. jan. 9. 13:54
 8/16 anonim ***** válasza:

Megelőzni képtelenség. Rendszeres vérnyomásmérés naplóvezetés védőnőnél rendszeresen jelentkezni. - ilyen esetben amúgy sűrűbb a védőnői látogatás.

Nekem 1 apától van mindkettő még is a 2.nál is kezdődőtt. Igen nekem is ezzel érvelt amúgy a genetikus. Én ezt baromságnak tartom. Sok kismama tud előállni, nem tudom facebookon ismered e Dumaanyut (bloggert) . Neki mindkettő terhessége toxémiás volt és egy apától.

2020. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ismerem, de nem tudtam ezt hogy toxèmiás volt mind a kèt terhessègènèl pedig egy apától volt mind a kettő. Szóval akkor erre nincs mit adni, a másodiknál is előjöhet. De gondolom az előzmènyeim miatt majd jobban oda fognak rá figyelni.
2020. jan. 9. 15:35
 10/16 A kérdező kommentje:
Dumaanyu azt írta, hogy preeclampsia szűrèssel meg lehet előzni a bajt.
2020. jan. 9. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!