Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Teljesen el vagyok keseredve,...

Teljesen el vagyok keseredve, már tényleg nem tudom mit akar (? )

Figyelt kérdés
A párommal pár nappal ezelőtt beszéltünk gyerekről.vagyis arról, hogy lassan itt az ideje,hogy legyen egy közös gyerek. Akkor azt mondta, hogy igen szeretne,csak most még fél. Viszont én azt hittem, hogy enyhül benne és attól belekezdünk. De nem! Már hónapok óta nem védekezünk, viszont nem engedi belém azt ... És most ugyan úgy már egy pár napja. Eddig tetszett neki az ötlet meg minden ,de tegnap beszélgettünk róla egy rokonnal , feljött ez a téma , úgy hogy ha majd meg születik az első közös gyerek akkor nagy tejfakasztot csapnak ,erre a párom azt mondta,hogy huuu az még soká lesz. Ezektől úgy el szomorodtam. Szinte fáj a lelkem ,én azt hittem , hogy akkor mostmár óvatosan bele vágunk. De tévedtem. Eddig beszélni sem szeretett róla ,mostmár beszél de valami még is van. 😕🙁☹️
2020. jan. 13. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Hát ezt vele kell megbeszélni.

Ha nem akar gyereket, akkor ne erőltesd bele. Mert ha a te kedvedért belemegy, akkor úgy járhatsz, mint egy másik friss kérdésnél: apuka közölte, hogy ő valójában nem szereti a gyerekeit, ő csak bele lett ebbe kényszerítve. Ráadásul ott a második gyerek után jött ki az agybaj rajta.


Szóval, ha ő nem akar gyereket, akkor legjobb békességben elválni addig, amíg még neked van lehetőséged mással családot alapítani, ill. nem teszitek tönkre egy, már meglévő gyerek életét.

2020. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy én nagyon szeretem őt,már 4.éve és ő is engem. Iszonyat ragaszkodnunk egymáshoz. Nem szeretném elhagyni,mert egyébként nem érdemelné meg. De ez az egy dolog nagyon elkeserítő. Pokoli fájdalom ezt kivárni. 24 éves vagyok és mondtam neki,hogy max 30 éves koromig szülök gyereket,azután már egyre rizikósabb. És nem akarok ezzel megbántani senkit de én így látom ezt.
2020. jan. 13. 10:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem 30 felett vagy. A párod hány éves?

Van, hol laknotok, anyagilag is belefér egy gyerek?

Lehet, ő reálisan gondolkodik és még várna pár évet.

2020. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet óvatosan belevágni, egy EMBER ÉLETÉRŐL döntötök! Vagy AKAROD vagy nem. Akarnia kell, és felelősséget vállalnia a tetteiért. Maszatolgatásból besikerült gyerekek szülei néha a gyerek első szülinapja előtt válnak. Ezt akarod? Ültesd le a szerencsétlent a székre, és beszéljetek. Szavakkal. Egyenesen egymás szemébe.


Akarsz gyereket, Szívem? IGEN vagy NEM?

2020. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 7 közös év után született babánk, 27 évesen szültem.

Szerintem még van időd, elhiszem, hogy nagyon szeretnéd, de egy gyerek nagyon nagy dolog, lehet a párod még nem biztos a dolgokban és teljesen megértem. Ha szeretitek egymást és szeretne majd gyereket, akkor úgy lesz :) én a helyedben élvezném most a közös életét, utazgatnék, kituznek kisebb célokat

2020. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, nekünk sajnos egyikőnk felőle sem tamogatnak a szülők. Tudom nem arra kell várni, de nagyon sok helyen úgy válalnak be gyereket és utánna állnak úgymond saját lábra. Tulajdonképpen úgy all a dolog,hogy kocsink már van, jelenleg albérletben lakunk, viszont a párom elmondása szerint babavároit akar felvenni ,majd később a csokot. Mert csak úgy tudunk saját házhoz jutni.
2020. jan. 13. 10:43
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mai világban nagyon rizikós megfelelő háttér nélkül gyereket vállalni.

Valószínűleg a párod ezt tudja.

Hidd el, van még időtök.

Fentebb írtam h 7 év után lett babánk,7 év munkaviszonyom lett, van házunk stb. és most nyugiban tudok babazni, a férjemnek nem kell reggeltől estig dolgoznia,tulorazni,hanem együtt lehetünk.


Próbálj meg most erre koncentrálni, még ha nehéz is, de később könnyebb lesz, nyugiban babázni megfelelő körülményekkel és egy társsal, aki ugyanúgy akarja a babát

2020. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagytok még elkésve, párodnak vhol igaza van, előbb javítsatok az anyagiakon, tegyetek félre, gondolodjatok saját lakáson. De hitelbe ne nagyon menjetek bele, ha nem muszáj.
2020. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet azzal, hogy még bőven ráérsz.

Persze, bőven ráérsz, ha BIZTOSAN tudod, hogy a párod később akarni fog gyereket. Ha viszont később is ugyanígy áll hozzá, akkor egyszer csak verni fogod a fejedet a falba, mert elvesztegetted a legjobb éveidet, és akkor már görcsösen fogsz kapkodni, hogy legyen egy férfi, akivel van esélyed még kapuzárás előtt összehozni egy babát.

Ha mondjuk 30 évesen elégeled meg ezt a helyzetet, akkor 30 évesen már normális párt találni is nehezebb lesz (hosszabb ideig tart), mint 24 évesen. Mire az illetőről ez kiderül, szintén eltelik 2-3 év. Aztán utána még belefogni, esetleg nem is jön már azonnal a baba, és máris 35 éves lennél, vagy még több az első szülésednél.


Aki az anyagiakra, lakáshelyzetre hivatkozott, annak felhívnám a figyelmét, hogy a kérdező egy szóval sem írta, hogy párjának efféle racionális ellenérvei lennének!

Ha van racionális ellenérv, akkor arról lehet beszélni, lehet stratégiát csinálni a megoldására és kőkeményen dolgozni, hogy megoldják. Ha "még fél" a gyerekvállalástól, akkor ezzel nem lehet mit csinálni.

4 éves kapcsolatban mitől fél még?

Mi van, ha 5-8 év múlva ugyanígy félni fog?

2020. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ahogy említettem már,mi úgy akarjuk ,hogy baba váró hitel és majd később csok. Nem a munkával van baja,mert neki állandó munkája van több mint 6 éve, nekem nyár óta nincs sajnos munkám ,de ezt eddig még nem mondta hogy ez állna az útban,csak annyit mond mindig hogy fél. És konkrétan meg kérdeztem hogy meg is mitől,azt mondta hogy attól hogy mi lesz utánna. Itt gondolom nem az anyagiakat értette mert azt a részét már tudjuk ,de akkor mi az oka
2020. jan. 13. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!