Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit tegyek? A férjem nem akar...

Bettina1994 kérdése:

Mit tegyek? A férjem nem akar lombikra menni de nincs más esélyünk.

Figyelt kérdés
Mit tegyek szerintetek? Orvosi okokból a gyermekvállalás csak lombikprogram segítségével lehet. A férjemmel ebben meg is egyeztünk viszont most viszakozik. Az okát nem tudom nem hajlandó elmondani. Én meg már nagyon szeretnék kisbabát. Eddig ő is akarta de ahogy arra kerűlt a sor hogy időpontot kérjünk viszakozott. Anyagi hátterünk megvan hozzá nem értem mi a gond.

2020. jan. 19. 23:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
30%
Lehet a penz, vagy felti a kapcsolatotokat. Egy ismerosunk nem jutott lombikig, de hormonkezelesek voltak es nagyon megviselte oket. Rament egy evuk, latszott, hogy nem voltak lelkileg rendben. Szerencsere lett baba es nagyon boldogok (jol eszik, jol alszik), de nem tudom, hogy meddig birtak volna meg a sikertelenseget es az orvoshoz jarkalast.
2020. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Hú ha. Jó sok válasz érkezett, nem számítottam ennyire. Sokat beszélgettünk és végre kinyögte hogy a lombikkal van a baja. Hogy a lombik drága és az sem 100%-os sikert biztosít és fél. Örökbefogadást sem akar így megegyeztünk hogy próbálkozunk tovább de ha nem jön a baba akkor nem lesz gyerek. Ahhoz túlságosan is szeretem hogy csak ez miatt váljunk el. Remélem azért menet közben meggondolja majd magát.
2020. jan. 21. 06:13
 13/25 anonim ***** válasza:
27%

Na jól lepontoztak pedig igazam volt.


6os vagyok.


Ezért nem kretén senki férje. Se a kérdezőé, se az enyém. Egyszerűen csak racionálisan gondolkodnak, és nem értelmesen.


Kérdező teljesen jól látod a dolgokat, és jó feleség vagy amiért megérted a férjed. Kívánom, hogy jöjjön magától a gyermekáldás, esetleg ha kezdesz kifutni az időből, akkor pedig a férjed is belássa, hogy nincs más megoldás, és hátha belemegy :)

2020. jan. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%

Esetleg próbáljátok ki, olcsóbb teherbeesést segítő dolgokat. Méhpempő, férfi vitamin, női vitamin (a trimeszterről nagyon sok jót olvastam)


Ezzel a férjednek se lehet kifogása, hiszen nem kerül több százezerbe max pár tízezerbe.


Egyébként voltatok vizsgálaton, hol lehet a gond? Nálad vagy nála? Ha nem volt spermavizsgálaton, arra azért próbáld meg rávenni, hogy tudjátok hol a gond, és tudjatok javítani rajta.

2020. jan. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%

Épp most tették olcsóbbá a lombikot a gyógyszerek szinte ingyenessé tételével. A beavatkozások eddig is ingyenesek voltak egy bizonyos számig (5 lombik).

Azt írod, orvosi okokból csak lombikkal lehet gyereketek... Igen a lombik se 100as, de ezek szerint más esélyetek nincs.

Megjegyzem egy gyerek még több pénzbe kerül, mint a lombik. Nekünk kb annyi ment el (és akkor még nem volt támogatás a gyógyszereken), mintha egy évvel előbb jött volna a baba. Innen nézve meg nem olyan durva.


Persze számít a pénz, de ennek inkább lelki oldala van, amit még most se mer elmondani.

Illetve te azért vágysz rá, nem véletlenül írtad, hogy azért reméled meggondolja magát.. ez meg még ha most el is fogadod (ezáltal elnyomod a saját vágyadat, érzéseidet), évek alatt/múlva ez vissza fog ütni.

2020. jan. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
10%

"Megjegyzem egy gyerek még több pénzbe kerül, mint a lombik"


Igen, de azt is vedd számításba, hogy a gyerek az fix, a gyerek az már ott van. Arra szívesebben költ pénzt valaki, mint arra, hogy valami vagy összejön vagy nem.


Lehet, hogy kidobnak 1 milliót az ablakon, és ugyanúgy em lesz gyerekük, mert nem sikerül.


És lehet, hogy kidobnak szintén 1 millát az ablakon, aztán megfogan magától.


Nekem az elsőre van is példám a rokonságban csak ők nem 1 hanem 2 milliót dobáltak ki.


Még is bánták mind a ketten.


A férfiak nem szeretnek olyan dolgokba pénzt ölni ami nem 100%, hanem csak vagy sikerül vagy nem.

2020. jan. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
60%
Ha egy par IGAZAN vagyik a gyerekre, akkor minden kovet megmozgatnak, es nem a ftokat szamoljak. Ez ostobasag. Amikor egy sulyos beteg gyerek kezelesebe olnek rengeteg penzt, ott sem 100% a siker, megsem fordul meg a fejukben ilyesmi. Sok esetben merlegelhet az ember racionalisan, de ez a lombik koltseg tema ez pont nem ilyen. A ferjednek tobbet er az a kis penz,mint a gyerek, ill a te vagyad. Egesz eletedbe banni fogod, ha feladod a gyerektemat miatta, foleg h ez a fillerbszo gondolkodasmod biztos fel fog meg bukkani.
2020. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
49%
Senkiert nem adnam fel az almaimat....de ha te ezt igy bevallalod, te se akarod annyira....
2020. jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nagyon is szeretném a babát de nem ebből áll egy kapcsolat. A nagynénémék egy egész életet éltek le úgy hogy a lombik sem sikerült de csak ezért nem hagyta el a férjét és én sem tenném mert mindent megad amit csak lehet, a tenyerén hordoz. És nem pont a pénzre gondolok. Van sikeres Lombik a csalándomban és sikertelen is mindkettőt láttam már. Az eskü is úgy szól egy házasságnál hogy Jóban és rosszban egészségben betegségben.
2020. jan. 21. 13:09
 20/25 anonim ***** válasza:
38%

Persze, végülis adósságba is verhetik magukat a sikertelen lombikokkal, aztán majd szépen szomorkodnak, hogy nem csak gyerekük nincs, de már házuk sem.


És ne hasonlítsd már a /vagy sikeres, vagy nem/ lombikot, ahhoz, hogy a már meg lévő beteg gyerekednek kell a pénz.


Igen, a gyerekem egészsége a legfontosabb, bármi áron, ha kell adósságba is verem magam, hogy neki jobb legyen.


De egy nemlétező gyerek megfoganására feláldozni mindent, az hogy is mondjam, elég abszurd.


Akinek pedig a gyerekcsinálás vágya, még a férjénél is fontosabb, annak gratulálok. Nagy lehet a szerelem.


Kérdező, ne hallgass rájuk. Ha szereted a férjedet, elfogadod, hogy nem szeretne mindent feláldozni a lombikra. És teljesen érthetőek és racionálisan az érvei.

2020. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!