Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Már 8 hónapja próbálkozunk,...

Már 8 hónapja próbálkozunk, és még mindig semmi. Mi baj lehet?

Figyelt kérdés

Már 2 napja késett, örültem is neki, de tesztet majd csak pénteken akartam csinálni, aznap vagyok szabadnapos.

Erre ma reggel erős görcsökre ébredtem, és tudtam hogy ha kijövök mosdóba, akkor látni is fogom a görcsök okát... így is lett...

ennyi idő sikertelen próbálkozás után még nem kell rosszra gondolnom?

Nem mindig rendszeres a menstruációm, habár az utóbbi időben beállt ilyen 30 napra. Volt már cisztám is, amire a doki gyógyszert adott hogy kilökődjön, mert nem jött meg miatta 2 hónapig.!

Járt már valaki hasonlóképpen? :(



2020. febr. 6. 07:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

KB 1 év alatt lettem terhes. Bár én nem gorcsoltem nagyon rá, de teszteltem többször negatívat és nyilván nem volt jó érzés.


Dokinál voltál? Érdemes kB ciklus 10-12 napján menni h lássa van-e érett tuszo.

Vérvétel sem árt, főleg hormon. Ezt ciklus 3 és 21 napján kell.


Nekem akkor sikerült, amikor látta a doki uh-n hogy van tüszőm és előtte kB 3 hónapja otthon tornaztam és figyeltem a kajára.

2020. febr. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a 9. hónapban jött össze. Palástfű és cickafark teát ittam felváltva, szerintem ez segített, meg hogy átlag kétnaponta voltunk együtt, nem számolgattuk az ovulációt meg ilyesmit (az ovulációs tesztek mindig negatívak lettek, a menstruációm meg elég gyakran kiszámíthatatlan volt).

Voltam orvosnál amúgy, tüszőt is nézett meg elkezdtem a hormonokat kivizsgáltatni (26 évesen azt hinné az ember, hogy teherbe lehet esni attól is, ha ránéznek- hát, nekem nem jött be), de amúgy mindent rendben találtak. Engem ez is megnyugtatott, és mondanám, hogy biztos ez is közrejátszott, de mire az eredményeket megkaptam, igazából már sikerült a baba, csak én még nem tudtam róla :D

2020. febr. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mi nők, a legtöbben, csak addig gondoljuk, hogy könnyű teherbe esni, ameddig nem kezdünk el próbálkozni vele. Mert sok embernek, sok párnak elég hosszú idő kell hozzá... 8 hónap nem a világ vége. Majd egy év után gondolkodj szerintem az orvoson, ha, még akkor nem vársz babát. Nekem kb. 1,5 év után sikerült. Sosem szedtem gyógyszert, azt hittem, 2-3 hónap alatt menni fog... hát jó nagyot tévedtem. Kívánom, hogy nektek előbb sikerüljön!

A saját példám is csak azért írom, hogy lásd, bőven van még remény 8 hónap után, sőt, egy év után is. De nagyon kitartónak kell lenni. Tudom, milyen nehéz... én is mindig ki voltam készülve, mikor reménykedtem, aztán láttam a vért... pont, ahogyan írod... Ne add fel!!

2020. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A hormonok mellett nézesd meg az inzulinodat és a D-vitamin szintedet is
2020. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk elsőre 8 hó kellett, vetélés lett, 24 voltam akkor. Majd kiderült pajzsmirigy alulműködés(egyszerű házi orvosi laborból). Na utána kis segítséggel összejött. Azóta 3 gyermekünk van.

Lehet minden rendben, és következő hónapban sikerül, de ha ilyen előzmény is van, PCO, IR, pajzsmirigy irányban amellett is lehet vizsgálódni,illetve hormonsort nézetni. De ha van jó nőgyógyász, kivizsgál!

2020. febr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia most számoltam mi is 8. sikertelen hónapon vagyunk túl.Eddig mindig 7 -ben voltam de nem.

Július 12.én álltunk neki, előtte napon vltunk nőgyógyásznál, akkor ő látott egy szép nagy tüszőt, azt mondta próbálkozzunk már aznap, de aznap nem történt semmi, meg voltunk ijedve aztán másnap voltunk együtt elősször ebből a célból.

Akkor azt hittem nekünk tuti elsőre összejön , hát nem....

azóta már sokadik ismerős esett teherbe, kétszer kibuktam, talán összefüggésben volt azzal, hogy minkét alkalommal pont akkor közölzék a hírt amikor nekem pont megjött a nemvárt...

No meg ugye amikor hallottam, hogy 2. illetve 1. próbálkozás után összejött.

Nem is tudom, de olyan megfogalmazhatalan érzés volt, kicsit ilyen megsemmisiítő, hogy nekem nem sikerül.

Sikertelenségnek, bukásnak éltem meg, hogy másoknak sikerül és nekünk nem.

Aztán persze egy -két nap és megnyugodtam , no meg persze örülök én mindenkinek, de bevallom tényleg kétszer annyira kibuktam , hogy elsírtam magam.

Pedig alapból nem stresszelnék rá, mert igazából be is valljuk mindketten, hogy félünk ettől az egésztől, dehát ki ne félne az ismeretlentől, a felelősségtől?

Na mindegy, szóval az a lényeg, hogy most azt néztem , hogy bár 8 hónapja próbálkozunk de úgy látom a naptár szerint jelölt ovuláció napját mindig elkerültük.

Ált.előtte vagy utána voltun együtt szóval én nem tudom , mit csinálunk rosszul vagy mi a probléma.

Az is bosszantott kicsit, hogy mások csak úgy teherbe esnek, mi meg kb a legelejétől vitaminokat szedünk, még párom is ivott Folandrol port 3 hónapig, pedig azt csak akkor ajánlják, ha rossz a spermaképe a férfiaknak, de mi úgy voltunk vele, hogy miért ne segítsünk rá ha tudunk, de hát úgy látszik a vitaminok nem osztanak nem szoroznak, nem ezen múlik.

Mindegy , megpróbálom elengedni másra koncentrálni.

Ha nem töltöttem volna be idén a 34-et akkor nem is paráznék, meg úgy érezném , hogy ok ráérünk, csak a korom miatt stresszelek.

Amúgy mindenkinek kitartást akinek nem jön össze .

2020. febr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, és sok sikert a velem együtt próbálkozóknak! :)

Én ismét reménykedem csak. Elvileg 9 napom van hátra a mensiig, de mivel rendszertelen, lehet lesz az 12-13 nap is. Majdnem minden második vagy harmadik napon együtt vagyunk, és nem is azért hogy “na most csináljunk babát” hanem azért mert kívánjuk egymást, tehát nem is az van, hogy olyan görcsösen ez a téma van mindenhol. Egyedül akkor jut eszembe ez a dolog, hogy sikerült-e, amikor közeleg a nemvárt. Párom is nagyjából tudja mikor szokott megjönni, ő is csak olyankor szokott rákérdezni néha hogy “na apa leszek?” Persze a válaszom mindig az hogy nem tudom. Reménykedem.

Remélem Nektek, akik ezt olvassátok és próbálkoztok, hogy sikeres hónapotok van/lesz!

2020. febr. 26. 21:47
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom érdekel e valakit a hozzászólók közül, de már 3. napja késik, csináltam tesztet és negatív ... vajon egy újabb sikertelen hónap, vagy túl korai voltam?
2020. márc. 9. 22:42
 9/16 anonim ***** válasza:

3 nap késés után már valamit mutatnia kéne, esetleg egy érzékenyebb teszt? És még várj mondjuk 2 napot, van, akinek később mutatja csak.

Én egy hét késés után teszteltem csak, egyrészt mert nem tudtam pontosan, mikor is kéne megjönnie, másrészt mert biztosra akartam menni, és akkor is a predictor early teszttel, ami elvileg menstruáció előtt 6 nappal mutatja, mi a helyzet, az úgy hatásos volt :D

2020. márc. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ma reggel amikor újra teszteltem, a teszt újra negatív lett, és abban a pillanatban ahogy kidobtam a kukába, pont akkor meg is jött.

Nem tudom mit csinálok rosszul.

2020. márc. 10. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!