Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kinek mennyi idő alatt fogant...

Kinek mennyi idő alatt fogant meg a baba? Részletek lent

Figyelt kérdés
Sziasztok!A férjemmel 9.hónapja próbálkozunk a babával és sajnos sikertelenül,pedig már nagyon szeretnénk.Időközben voltunk mindketten orvosnál és minden rendben van velünk,semmilyen egészségügyi probléma nem áll a háttérben,mégsem akar jönni a baba.Úgy érzem nem görcsölünk rá,nem vagyunk se túl sokszor együtt,se túl kevésszer,de próbálunk a termékeny napjaimon szeretkezni,így gondolom nagyobb az esélye a teherbeesésnek.Kezdek elszomorodni,hogy körülöttünk mindenkinek elsőre összejön(legalábbis az elmondottak alapján) és nekünk makk egészségesen nem...Volt még valaki a mi helyzetünkben?Jól esne pár bíztató szó,tanács,gondolat akinek végül sikeresen végződött a története.Köszönöm szépen!26/L

2020. ápr. 1. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt írod, voltatok orvosnál, minden rendben. Erre azt tudom mondani, hogy ez nem feltétlen igaz. Volt petevezetés átfújásod? Pajzsmirigy vizsgálatod volt? IR-re kivizsgáltak?

Ezeket csak azért teszem fel, mert sok párnál az első alap vizsgálaton nem derül ki a probléma, csak akkor ha mélyebbre ásnak. És tudjuk, hogy az pedig egy kerek próbálkozós év után történik.

Nekünk a volt férjemmel az első gyerek az első hónapban sikerült. DE nagyon problémás volt a terhesség, 34 héten beindult a szülés.

A második gyerekre 4 évet vártunk. Kiderült, hogy az első nehéz terhesség a PCOS és kezeletlen IR miatt volt. Örülhetek, hogy egészséges lett a fiunk. A megfelelő kezelés után a 2. terhességem problémamentes volt.

A mostani férjemmel is szeretnénk babát. Mivel nálam vannak gondok, így hamar belevágtunk. Az első hónapban, teljesen váratlanul ért minket a hír, hogy babánk lesz. És jött pár héttel később a fekete leves: elvetéltem. A baba nem volt egészséges. Nem tudhatom, hogy amiatt, mert a kezelést nem tartottam, vagy csak véletlen.

Szóval most csinálom a kezelést, várunk mi is a csodára.

2020. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minden fajta vizsgálatot elvégeztünk,amit a nőgyógyász ajánlott,endokrinológiai vizsgálatok,laborvizsgák...igazából ő is azt mondta,hogy 1 év sikertelen próbálkozás után kell komolyabb vizsgálatokat elvégezni.Csak szerettem volna ha mások is leírják saját tapasztalataikat ezzel kapcsolatban.
2020. ápr. 1. 10:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Az jó, ha ezeket a vizsgálatokat már elvégezték. Ezzel már előrébb vagytok.

A jelenleg kialakult helyzet miatt mi úgy vagyunk vele, hogy ha jön, jön, ha nem, akkor nem. Nem könnyű a kismamák helyzete sem mostanában.

Az a 3 hónap így is úgy is el fog telni, akkor meg már léphettek a következő szintre az orvos javaslata alapján. 9 hónap, vagyis a nagyobb része már eltelt :) Fel a fejjel, nincs miért szomorkodni, hiszen fiatal vagy :)

2020. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Esetleg nem vagy túl sovány? Az is ronthatja a termékenységet.
2020. ápr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 1 év próbálkozás után sikerült teljesen spontán. Esetleg ovu tesztet használsz? Nekem az jött be, mert nem akkor volt az ovu mikor a naptár írta, és ilyenkor akár 1 nap is számít. Ja meg adott napon este és reggel is együtt voltunk ami előtte nem volt jellemző. Lehet hogy a férjem katonái nem voltak elég kitartóak és fél nap is számított. Kivizsgálva mi nem lettünk. Sok sikert :)
2020. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Jó tanács: ne ovutesztek alapján szexeljetek, hanem rendszeresen, gyakran, a ciklus bármely napján. Sokan szerintem ott rontják el, hogy ezekben bíznak, és utólag kiderül, hogy havi 1-2 nap volt csak szex...
2020. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos el kell fogadni, hogy sok embernek nem megy könnyen a fogantatás, akkor sem, ha egészséges a pár. Piszok nehéz, tudom. Ugyanebben a helyzetben voltam én is. Általában, akiknek nehéz volt, pont azok nem híresztelik. De egyáltalán nem sikerül mindenkinek pár hónap alatt. Nekünk például 19 hónap volt. Gondolhatod... Szerintem használjátok ki minden hónapban tudatosan a termékeny napjaidat, továbbra is. Vagy, legalább minden hónapban egy termékeny napot biztosan. Ne éld bele magad egyik hónapban sem, de ne is adjátok fel a próbálkozást. Az a legnehezebb ebben, hogy fogalma sincs az embernek, meddig kell még kitartani...nekem is nagyon nehéz volt. Nem vagy egyedül ezzel a "problémával", szóval ne add fel!


És tudom, hogy sovány vigasz, de lehet, hogy jobban is jársz, ha nem az elkövetkező pár hónapban esel teherbe.

Én augusztus közepén fogok szülni. Nem ilyen stresszes várandósságot képzeltem el, mondanom sem kell. Sok helyen már meg sem csinálnak minden terhességi vizsgálatot. Vagy ha igen, akkor is sík ideg az orvos. Férjem munkabére már csökkent is a válság miatt. Apás szülést szerettünk volna, azt most határozatlan időre nem engedik. Azt se tudom, a baba holmikat hogy fogom normálisan beszerezni, anélkül, hogy 20 helyet össze ne kelljen járnom...

2020. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2,5 éve. Jelenleg a Kaáliba járunk és 3 hónapja lett volna az első inszem, de nem volt jó a dokinak, 2 hónapja pedig a vírus miatt nem csinálják meg... szóval csak várunk és várunk... De ebben már gyakorlottak vagyunk sajnos.

Nekünk a legleglegutolsó vizsgálat lett pozitív, a PCT. A hüvelyem kinyirja a katonákat. Szóval nem lehet spontán babám/ babánk soha...

nem fogom megérteni, hogy miért nincs ez az első vizsgálatok között, miközben csak sex kell hozzá és 5 perc az eredmény.

2020. ápr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!