Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudna olyan írni, akinek a...

Tudna olyan írni, akinek a második baba nehezen jött össze? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kislányom nagyon hamar összejött, a második próbálkozás után.

Voltak kis hormonális ingadozások, de gyógyszert és egyebeket akkor nem kaptam. Ez 3 és fél éve volt.

Tavaly elhatároztuk magunkat a férjemmel, hogy jöhet a kistesó. Azonban a második babaprojekt nagyon nehezen jön össze. Már voltam többször orvosnál, peteérést ultrahangon láttak. Szedtem 3 hónapig clostylbegit tablettát, most inofolicot iszom, de mindeddig nem sikerült. :( Ez már a 9. próbálkozós hónap.

Férjem is volt vizsgálaton.

Nekem az orvos komolyabb vizsgálatokat nem írt még elő (gondolok itt petevezeték átjárhatósági vizsgálatra). Próbálok nem nagyon rágörcsölni, de nagyon nehéz ennyi hónap után.

Kérem osszátok meg tapasztalataitokat akiknek szintén nehezebb volt a második baba! Mi segített?



2020. máj. 21. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Hat meg teljesen egészséges párok esetén is azt mondjak a 12 hónap normális. Drukkolok. De egy év után biztos elküldenek egyéb vizsgálatokra is ha nem sikerül
2020. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Két év után jött össze, mi másfél év után mentünk orvoshoz. Enyhe IR, Hashimoto, pajzsmirigy daganat. Aztán már gyógyszert íratni mentem volna az endokrinológushoz, amikor ppzitív lett a teszt.
2020. máj. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tegnao voltam ismét a ciklus közepén (13. napon) nőgyógyásznál. Ultrahang vizsgálatot csinált, hogy lássuk, van-e peteérés. Sajnos nem volt, 13 mm volt a legnagyobb... :( Emellett PCOS-ra is jellemző képet látott, több apró tüszőt láncszerűen. :( Az arcom is elég pattanásos lett ebben a hónapban és fokozott szőrnövekedés is van, azt mondta ezek alapján biztos, hogy ezzel van dolgunk. Elküldött inzulinrezisztencia vizsgálatra is, Hétfőn reggel már megyek is.

Ami érdekes, hogy előző hónapban is voltam a ciklus közepén nála, akkor szép érett tüszők voltak, tüszőrepesztő injekciót is kaptam, de mégsem jött létre a terhesség. :(


Most felírt Clostilbegytet, amiről azt kell tudni, hogy egy 3 hós kúrán már túl vagyok (télen csináltam az előző dokim javaslatára). Most ismét megpróbáljuk.


Valakinek tapasztalata esetleg PCOS melletti teherbeséssel? Mi vált be?

2020. máj. 23. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!