Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Már 9 hónapja abbahagytam a...

Már 9 hónapja abbahagytam a fogamzásgátlót, de még mindig nem jön össze a baba, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
5 évig szedtem fogamzásgátlót szülés után (diamilla, majd velgyn). Már 9 hónapja elhagytam a gyógyszert, de még mindig nem sikerült teherbe esni. Össze-vissza jön meg a menstruációm, van, hogy 1 hónap ki is marad. Minden hónapba veszek 2 tesztet, de mindig csalódnom kell. Mi lehet a baj? Amúgy szülés óta magas vérnyomásom is vagyok, és 2 gyógyszert szedek rá (bisoprolol, coverex). Ez is gátolhatja a teherbe esést?

2020. jún. 22. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Szó szerint ugyanígy vagyok. 10 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót, 30-50 napos ciklusaim vannak. Egyfolytában negatívak voltak a tesztjeim és múltkor betelt a pohár, elmentem orvoshoz, mert úgy gondoltam ez így nem normális.

Sajnos beigazolódott a gyanúm, PCO-m van :(


Szerintem menj el te is. Rendszertelen ciklussal nincs értelme várni a csodára.

2020. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van valami hormonális gond, ezért rendszertelen a ciklusod, valószínűleg kezelni kell. Ne húzd a dolgot, lehet, hogy csak valami gyógyszerre lesz szükséged a babához:)
2020. jún. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fogamzásgátló teljesen tönkretette a hormonháztartásom.

Elötte rendszeres volt a menstruációm, viszont miután abbahagytam több mint egy évig nem jött meg... Aztán csak gyógyszerekkel sikerült teherbe esnem.

Én is valami hormon problémára gyanakodok, úgyhogy szerintem menj el a nőgyógyászhoz és nézesd meg a hormonszintjeidet.

2020. jún. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Na pont ezert sem szedtem soha az eletben fogamzasgatlot...
2020. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszoló,nagyon jól teszed.

Én 5 év szedés után hagytam abba a tabletta szedést (24 évesen) és több mint másfél évig össze-vissza jött meg. 30-55 napos ciklusaim voltak. Teljesen felborult a hormonháztartásom.

Szerencsére végül spontán összejött a baba, 22 hónapnyi próbálkozás után. 🙂

2020. jún. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Fogamzásgátló előtt milyen volt a ciklusod?

2. Még jó, hogy eddig nem sikerült teherbe esned, ugyanis a coverex ACE-gátló, ami terhesség alatt szigorúan ellenjavallt, mert súlyos fejődési rendellenességeket okozhat.


Szóval első körben inkább orvoshoz kellene elmenni, leváltani a gyógyszereid és kivizsgálni, hogy miért marad ki a menzeszed...

2020. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendszeresnek volt mondható... akkor most beparáztattál ezzel. Megyek dokihoz, jöv7 után
2020. jún. 23. 16:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyerek előtt évekig fogamzásgátlót szedtem. Ahogy letettem kb onnatól számítva 1 év kellett h normalizálódjon a ciklusom. Utána még egy évig nem próbálkoztunk, tehát 2 év után kezdtünk, és 3.próbálkozásra összejött. Sztem kell időt hagyni a szervezetnek.
2020. jún. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!