Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 37 évesen teherbeesés mennyire...

37 évesen teherbeesés mennyire valószínű? Most lettem 37 és sajnos most értünk el abba a szakaszba, hogy gyermekünk szülessen (anyagiak, saját lakás hiánya volt eddig). Ami miatt viszont félek, hogy esetleg nem sikerül, az az alábbi:

Figyelt kérdés

Áprilisban volt egy furcsa menstruációm, a menstruációt követő 5. naptól ugyanúgy megjött, nem fájt semmi, nem görcsölt, mint egy normális menstruáció. Hozzáteszem home office-ban voltam, sajnos nagyon sok volt a munka, nagyon keveset mozdultunk ki, nem napi szinten, így lehet, hgoy a bezártság/sötétség/stressz bezavart.

Elmentem a Covid lecsengése után dokihoz, aki nem talált semmit. Ez azóta (lekopogom) nem ismétlődött meg. Utána újra beállt a menstruációm 26 napra 3 hónapra (átlagban 25-27 nap között ingadozik, mióta az eszemet tudom). Múlt hónapban 24. napra jött meg, most 23. napra, ma. Most a Covid miatt nem tudom kivizsgáltatni magam, mert nem szeretném elkapni, viszont így próbálkozni se szeretnék még, mert egy esetleges vetélést (ha egyáltalán sikerülne) nem szeretnék kockáztatni, ha esetleg valamilyen hormonhiányom van.

A menstruációm egyébként egyáltalán nem fájdalmas, picit érzem az alhasam, normálisan piros a színe, egyből megjön, nem barnázok előtte. Az utolsó nap 5. nap szoktam barnázni (4 napig piros), de arra azt mondják, hogy normális, mert akkor már annyira kevés a menstruáció és amiatt néz így ki.

Szerintetek milyen probléma lehet? Volt valakinek hasonló?

Már elkezdődött volna a klimax? Nem izzadok, nincs semmi tünetem.

Anyukámnak olyan 44-45 évesen kezdődött és 49 volt, amikor elmúlt neki, nagymamám 43 évesen még szült, de utána ő is klimaxolt nem sokkal

Ovulációt néha szoktam érezni, van amikor van jele is (nyák), amikor nem érzem, akkor nincs is jele.



2020. okt. 12. 13:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha fél év alatt nem jön össze spontán érdemes elmenni egy meddőséggel foglalkozó orvoshoz, egyáltalán nem azért, mert biztos nem jön össze természetes úton, hanem hogy ellenőrizze minden rendben van e veletek.Nem csak veled, hanem a párod katonáival is.

Szerintem ti már mehettek is.Indulj neki minél hamarabb.

Azt meg orvos tudja megmondani, hogy te már beléptél e a korai klimaxba vagy sem, önmagában anyukád, nagymamád klimaxa mint olyan rád nézve semmit sem jelent.

2020. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszi. Még nem kezdtünk el próbálkozni, mert félek, hogy esetleg van valami hormonprobléma és ha véletlenül mégis sikerülne, elvetélnék esetleg, szerintem az rosszabb, mint nem teherbe esni. Megmondom őszintén Covid miatt nem szívesen megyek orvoshoz, mert szerintem ott lehet a legjobban elkapni.

Nem érzek klimaxos tüneteket magamon, szép a bőröm, nem izzadok, tehát nincs ilyen tünetem. Pajzsmirigyértéket egy éve néztek (munkahelyemen kötelező) a Tsh-m 1.2 volt akkor.

2020. okt. 12. 14:01
 3/29 A kérdező kommentje:
Reménykedek, hátha van valakinek hasonló tünete és megosztja a tapasztalatait velem :), legyen pozitív vagy negatív. Természetesen dokihoz el akarok menni kivizsgáltatni magam (rossz is ez az egész járvány helyzet, reménykedem, hogy picit csillapodik majd, legkésőbb azért februárig és akkor elmegyek).
2020. okt. 12. 14:04
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
FFP3 maszkkal ott sem valószínű, hogy elkapod.:) Én 37 évesen azért már belehúznék, ne érts félre én is óvatos vagyok, de még a legbíztatóbb esetben is legalább jövő nyárig nem tér vissza semmi a régi kerékvágásba.Addigra leszel majdnem 38..Mire szülsz majdnem 39.És ez a leggyorsabb eset mikor minden klappol és mindketten egészségesek vagytok.
2020. okt. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen normális. Semmi extrém nincs benne. Plusz azért az embernek általában nem élete vegeeig van ugyanolyan hosszú ciklusa. Lehet a tied kicsit rövidül.
2020. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%
Azért azt megcáfolnám, hogy elvetélni rosszabb, mint nem teherbe esni. 30 évesen lettem terhes először, 9 hetesen missed ab műtétem volt, de legalább megtudtam, hogy képes vagyok teherbe esni össze-vissza ciklus mellett is. Nem késtél még, de én a helyedben nem vesztegetném az időt kivizsgálásokkal, amiket ki tudja mikor fogsz tudni megejteni.
2020. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értelek. A leírás semmilyen aggodalomra nem ad okot. Miért lenne hormonzavarod? Jó ha ellenőrizteted, de ahhoz meg el kell menni az orvoshoz. Covid-ot miért a nőgyógyászaton kapnád el? Szerintem ez az időhuzás, amit csinálsz, luxus 37 évesen, mondom ezt úgy, hogy 36 évesen szültem, de nálam pl. volt hormongond (pajzsmirigy) és azt kb. 2 év volt helyrerakni.
2020. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Így van kérdező. Most vagy kezdj el gyereket csinálni (bocsánat a csúnya szóért) és meglátod sikerül e vagy nem, vagy menj el orvoshoz és vizsgaltasd ki magad. Vagy nem ertem. Elvileg tok egészséges vagy. Elvileg akarsz gyereket. Gyakorlatilag semmit sem akarsz tenni érte. Nem baj, nem kell mindenkinek gyerek, csak te írod, hogy akarsz.
2020. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnék egy vetélést megkockáztatni, mert a vércsoportom negatív (O rh) és az ilyen embereknek egy vetélés után nehezebb kihordani egy babát, a vércsoport összeférhetetlenség miatt (párom pozitív). Tudom van az injekció utána, de a családban van rossz élmény. Nagymamám elvetelét először, utána 5 napos baba halt meg sárgaságban, majd ikrek sárgaságban 1 naposan, és utána 43 évesen született anyukám. Sajnos igen, igazatok van, van para bennem a terhességgel kapcsolatban :(.
2020. okt. 12. 15:09
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben nem húznám az időt. Én a második gyerekemmel 5 hónap alatt estem teherbe 38 évesen, de ebben volt 2 kémiai terhesség és én azonnal mentem az orvoshoz, mert tudtam, hogy nincs sok időm próbálkozni (40 felett már nem akartam szülni). Végül Clostylbegit mellett lettem terhes, most lesz 5 hetes a kislányom.
2020. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!