Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinél kiderült a PCOS milyen...

Akinél kiderült a PCOS milyen tünetei voltak? Mennyi idő után sikerült a baba és milyen kezelést kapott a betegségre?

Figyelt kérdés

Nálam még nincs meg a diagnózis csak gyanú van, kaptam beutalót 3.,21.napi hormon és terheléses inzulin,vércukor vizsgálatra most arra várok, hogy megjöjjön és el tudjak menni.

Az lehetséges, hogy fél éve még minden rendben volt pontosan jött meg és most hónapok óta 34-40nap között és nincs peteérés? Ez helyre jöhet magától ?

Júniusba voltam UH-n akkor még nem látott semmit a doki, most viszont meg nem érett tüszőket látott.

10 hónapja próbálkozunk.



2020. okt. 24. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A terheléses cukorral nagy valószínűséggel ki fog derülni az inzulirezisztencia, amire sport és diéta a fő megoldás. Elsőre ijesztő lesz, de bele lehet jönni és kb mindenre van IR kompatibilis megoldás.


Egyéni, hogy milyen gyorsan javul, de általában fél év alatt elég szép javulást lehet elérni, csak keress egy jó dietetikust, mert az orvosok általában nem foglalkoznak a diéta részleteivel, hogy hány gramm szénhidrát meg milyen elosztásban. Ha nagyon rosszak az értékeid, akkor érdemes megvárni, amíg javul, hogy ne legyen terhességi diabétesz, de ezt remélhetőleg a doki mondja majd.

2020. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyetlen tünetem az volt, hogy nem menstruáltam.

Mondjuk én a ritkább esetel közé tartozok, mert nincs inzulinrezisztenciám és nem is vagyok valami nagy darab. Így magát a PCOS-emet nem kezelték, én azért figyelek az egészséges táplálkozásra és rendszeresen mozgok.

Teherbe esnem ugye nem sikerült magamtól, erre a problémára letrozolt írt fel nekem az orvos. Az első 2 gyógyszeres hónapban még így a gyógyszerrel se volt peteérésem, ezért emeltek az adagomon és a 3. hónapban végre volt peteérésem és sikerült teherbe esnem :)

Most 2 hetes a kisbabánk

2020. okt. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2 év sikertelenség után sikerülz teherbe esnem, 1 évig merckformint szedtem az ir-re inofolicot ittam napi 2 tasakkal.

Hullott a hajam nagyon zsírosodott, ahogy a bőröm is, a menzeszem 30-42 nap között volt. Ott is találtam 1-2 kosza szőrt ahol nem kellene, (magas tesztoszteron) hangulatingadozásaim voltak. Az ir miatt hamar leesett vércukrom, ha túltoltam valamit ami felvitte az inzulint rosszul voltam megint csak.

2020. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok.


2-es gratulálok a babához. 😊😊


A diétának még örülnék is, ha szakember segítene benne. Magamtól is próbálok egészségesen étkezni: sok zöldség, húsok közül csak csirkemellet eszem meg, lisztes dolgokból csak teljes kiörlésűt meg a zablisztet meg amiből van light változat azt veszem meg, krumplit is nagyon ritkán, cukor helyett mindent édesítővel iszok. Gyakran puffadok vagy megy a hasam, ételallergiára gondoltam de ezek szerint az IR lesz a hunyó. Igy is van rajtam kb. 8-10kg felesleg pedig tényleg próbálok figyelni, valakinél már az is diétának számít amiket én eszek. Csak furcsa, mert a családban senkinek nem volt ilyen betegsége.


Remélem ha kiderül a gond, kapok rá én is gyógyszert, a nőgyógyász csak peteérés serkentőt említette, de anélkül nem akarom szedni, hogy az alap baj kezelve nincs.


Szőrszálak is megjelentek olyan helyen, ahol nem kéne lennie.

2020. okt. 24. 13:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz fogyni, az is lehet IR tünet.


Én nem vagyok túlsúlyos, tüneteim sem voltak nagyon, az IR is határeset nekem. Sajnos ez népbetegség, egyes becslések szerint a felnőtt lakosság felét is éritheti alattomosan, tünetmentesen (férfiaknál pl ritkán okoz tünetet, a nők is a babaprojektnél szoktak rájönni). Amúgy nem kell meglepődni, minden termékbe indokolatlanul cukrot tesznek, olvasd végig egy nap: felvágottak, pesto, chips és egyéb sós nasik és ehhez egyre kevesebbet mozgunk. Sajnos akkor is érithet, ha igyekszel egészségesen enni. Nekem is mondták, hogy az életmódom és az irány nem indokolja az IR-t, de a modern életmód hozhatja magával, akkor is, ha nem zabálsz csokitortát naponta, hanem csak kicsit figyelmetlen vagy.

2020. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!