TSH és hormon vizsgálat eredményéhez aki ért tudna segíteni?

Figyelt kérdés

TSH 2.65 (0.55-4.78)

T4 17.40 (11.5-22.7)

T3 5.70 (3.5-6.5)


LH 3.9

FSH 5.50

Prolaktin 368

Ösztradiol 129.3

Total tesztoszteron 1.640

SHBG 16.1

DHEA-S 9.54

D vitamin 90.90


Milyenek ezek az eredmények?


Úgy hallottam a TSH-nak 2 alatt kéne lenni babához, nyáron még 1,9 volt. Függ az is a ciklustól?

Az SHBG alacsonyabb a referecia tartománynál, a többi határértéken belüli. Sokat késett a mensim, így a ciklus 1.napján sikerült levenni, lehet emiatt ismételni kell majd.

Nőgyógyász írta ki a vizsgálatot, 2 hét múlva tudok csak vissza menni hozzá. Lesz majd még inzulin és vércukor vizsgálat is.

Gyógyszert a TSH-ra csak endokrinológus tud adni?


Köszönöm a segítséget.



2020. nov. 12. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
A TSH a megadott tartományokon belül van, azaz tökéletes. Nem feltétlenül kell 2 alatt lennie. Nekem mindkét teherbeesésem során 2 körül volt. Pajzsmirigy alulműködésem van, gyógyszert szedek. Gyógyszert valóban endokrinológus ír fel, de mivel mint írtam, tartományon belül van az érték, nem valószínű, hogy szükséged van rá. Nekem anno 5,2 körül volt, ezért kell a gyógyszer.
2020. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2,65-re szerintem nem fog az endokrinológus gyógyszert adni, ne nem vagyok szakértő. Én 3,92-re kaptam (mondjuk nálam 4,00 volt a ref tartomány teteje), a legkisebb dózisból napi egy felet, és 6 hét alatt lement 1,5-re.

A többi érték is teljesen jó. (a tesómnak néhány hónappal teherbeesés előtt közel 3 volt a ths-ja, én meg a másféllel se esek teherbe, szóval néhány tizeden nem múlik)

2020. nov. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tsh 4.5 volt, mikor terhes lettem, utána váltottunk dózist.

A többihez nem tudok hozzászólni.

2020. nov. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A tsh sok mindentől változhat, ez még nem annyira vészes. Nekem a terhesség előtt 2,6 körül volt, mikor terhes voltam az elején 2,1 volt, de végül nem maradt velünk a baba. A 3 hónapos nagykontrollon a tsh 3,3 volt, így én is Letroxot kaptam a legkisebb adagban. 6 hét alatt ez az érték lement 1,8-ra. Szerintem a többi értéked jó. Nem tudom miket szedsz, de ha nem kapsz gyógyszert akkor kérdezz rá esetleg a dokidnál a pajzskomplexre, mert nekem anno ezt az étrendkiegészítőt ajánlotta, van benne jód, cink, szelén.
2020. nov. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Folsavat,E,D,C,B12 vitamint szedek.

Nyáron még a femibion 0-át szedtem abba volt jód, lehet vissza térek rá.

2020. nov. 14. 17:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már 2,15-ös TSH-ra írt gyógyszert. De azt is hozzátette, hogy ő sosem laborértékeket kezel, hanem embereket, így az alapján írta fel, hogy kikérdezte, hogy milyen tüneteim vannak. Felsorolt vagy 15 dolgot és pipálgatta, hogy mi van, mi nincs. Ha alulműködésed van, pont hogy jód nélküli vitamin kell. De mivel ezt itt senki nem tudja megmondani így beszélj endokrinológussal.

Úgy tudom egyébként hogy mind az fT3 ill fT4nek a referenciatartomány felső harmadában ideális lennie.

D vitamin 100-130 között jó. Ajánlom a Gal D3+K2-t.

2020. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Alulműködésnél nem fontos, hogy jód nélküli legyen, az csak a hashimotonál fontos.
2020. nov. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6-os válaszoló. Meg várom még mit mond a nőgyógyász, aztán keresek egy endokrinológust. Nálunk sajnos csak egy sztk-s van és nagyon hosszú a bejutási idő, így szerintem Pesten fogok keresni magánt. A labor lapon a D vitaminom jónak volt jelölve, még csak most kezdtem el szedni. K vitamint nem szedhetek vérhígító miatt.
2020. nov. 16. 16:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a laborlapon jó, akkor miért itt kérdezed?
2020. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Leírtam mert azt is nézték, meg attól mert minden bele fér a határértékbe az SHBG kivételével az arányok nem biztos, hogy jók. Mivel dokira még várnom kell azért kérdezem itt mert mástól addig nem tudom.
2020. nov. 16. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!