Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 35 évesen baj ha még elutasíto...

35 évesen baj ha még elutasítom a lombikot?

Figyelt kérdés

Most töltöttem be a 35. életévem az eredményeim rendben vannak, annyi hogy az egyik oldalon van egy endometriózisra utaló csokoládéciszta, viszont panaszom nincs.

Ma volt a konzultációnk és rögtön lombikot javasolt, és azonnal kaptam időpontot márciusra méhtükrözésre (altatásos műtét).

Nagyon gáz vagyok, ha én ezzel még várnék egy fél évet?

Mit tegyek?

Minden porcikám tiltakozik ez ellen.

Azt hittem talán kapok gyógyszert vagy valami, nekem nem tűnik úgy hogy beteg vagyok, hiszen nincs semmi olyan panaszom.

A párom spermaeredménye jó, viszont elküldte Dns fregmentációt is megnézni, amihez annyit fűzött hozzá, hogy ha az nem jó, akkor legalább megbarátkozhatunk a gondolattal, hogy nem lehet gyerekünk..

hát köszönöm...

ki hogy viselte az első konzultációt?



2021. febr. 22. 15:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Mióta próbálkoztok a teherbeeséssel?
2021. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
másfél éve, de hát voltak olyan ciklusok amikor egyáltalán nem figyeltünk a peteérésre, csak együtt voltunk. Volt amikor 2 naponta , volt amikor alig voltunk együtt, szóval tudatosan figyeltünk erre, de így is tiszta görcsök vagyunk mindketten. Ráadásul páromnak is meg nekem is vannak egyéb dolgai ami miatt lehet stresszelni, és úgy érzem hogy ez sem segít. Egyszerűen nehéz elfogadnom, hogy panasz nélkül rögtön egy altatásos méhtükrözésre kell küldeni az embert, aztán lombikra. Páromnak amúgy jók az eredményei, és nekem is rendben vannak a hormonok, egészségesen táplálkozom, nem minden hónapban görcsös a menstruációm, és pontos 28, 29 napos ciklusaim vannak. Annyira le vagyok döbbenve , hogy rögtön lombikra küldenének.
2021. febr. 22. 16:13
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Én a helyedben már nem várnék, főleg ha esetleg szeretnétek tesót. Biztos nehéz lehet elfogadni, hogy ha természetes úton nem jön össze, de te Sem leszel fiatalabb már.
2021. febr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon megértelek, én is rettenet viszolyogtam tőle és megérte húzni az időt. ;) Én 36 évesen kerültem olyan párkapcsolatba egyáltalán, ahová lehetett (volna) szülni, mert nem volt ellenállás a másik fél részéről. Próbálkoztunk is ezerrel, de nem jött össze. Mivel én nagyon hittem benne, hogy a szervezetem képes rá és a lombiktól is paráztam, így csak 4 évvel később mentünk meddőségi kivizsgálásra. Fizikai elváltozást nem láttak, a hormoneredményeim alapján viszont korai petefészek kimerülést mondtak. Itt még nem küldtek volna azonnal lombikra, de annyira lassan ment minden és olyan vállalhatatlan volt a stílusuk, hogy egy év tökölés után átmentünk egy másik intézetbe. Ott viszont már a páromnak is romló eredményeket mutattak ki és így azonnali lombikot javasoltak. Minden rosszérzésem ellenére beadtam a derekam a méhtükrözésre is, ami szerencsére jól sikerült (rendben találták és fel is ébredtem az altatásból). :) Viszont ezután magánéleti események miatt nem tudtunk visszamenni, hogy megkezdődjön a kezelés. Szerencsére!!! Mert még abban az évben spontán összejött...! Csak azt tudom mondani ez alapján, hogy dehogy baj, sőt! Én nagyon meg voltam győződve róla, hogy ez megtörténhet és bármit mondtak az orvosok, hittem benne és folyamatosan kerestem az alternatív irányokat is - az esetleges lelki blokkok feltárásától étrendkiegészítőkön át fizikai "gyógymódokig" - a lombiktól meg hozzád hasonlóan szaladgált a hátamon a hideg. Most benne vagyok a várandósgondozásban és nem egy szülésznőtől hallottam már azt, hogy oké, az ötvenes-hatvanas években még szokatlan volt 35 felett szülni, de ma rengetegen szülnek 40 felett is és ugyanolyan jól csinálják, csak az orvosok még mindig a fél évszázaddal előtti tananyagot tanulják. Számomra az is kérdés volt, hogy ha annyira ellenérzéseim vannak a lombikkal, akkor akár pszichésen is elutasíthatja a testem ezt a fajta állapotosságot, így meg annyira értelmetlennek tűnik szétbombázni hormonokkal. Úgyhogy amit tanácsolhatok az az, hogy fejlessz ki valami ellenállást az okos orvosi meglátásokkal szemben, egyik fülön be, másikon ki, perszepersze. :) Ezt az orvost meg, aki szerint barátkozzál meg a gyermektelenséggel, azonnal le kell cserélni. Azért mindennek van határa. Még akkor is nagyon sokat számít az, hogy hogyan fogalmaznak meg valamit az orvosok, ha a belső hangod erősebb az orvosi kinyilatkoztatásoknál.
2021. febr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%
Én soha nem mennék lombikra.
2021. febr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Bajnak nem baj, csak nem érdemes túl sokáig húzni, mert az életkor előrehaladtával a lombik sikeressége is egyre kisebb. Szóval várhatsz 40 éves korodig is, csak ha nem leszel spontán terhes, akkor lombikkal is 1% esélyed marad...
2021. febr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

Én nem húznám az időt.

Nem saját tapasztalat ugyan, de hozzám igen közelálló pár történetét néztem vègig, láttam, mi meddig tart, mennyi kezelést kapott tök fölöslegesen, ami odavert a hormonrendszernek, a sorozatos inszeminációk, amikre utólag fény derült, miért voltak sikertelenek... Ja, és a lombiknál is a 4. jött csak össze...

2021. febr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Ha valaki lelkileg tudja integrálni a lombikozást, oké, de ha nem, akkor minimum előbb azt kell elintézni, hogy elfogadja a dolgot, mert pszichésen a test bámulatos dolgokra képes! A SOTE asszisztált reprodukciós központban például egy hosszú kérdőív is a megelőző vizsgálatok része, amiben azt is több kérdés feszegeti, hogy egyáltalán a nő hogyan áll a gyermekvállaláshoz lelkileg. Van-e mögötte nyomás, megpróbál-e elvárásoknak megfelelni, mert ezek valóban képesek tönkretenni a vállalkozás sikerét. Nyilván ők sem akarnak fölöslegesen dolgozni valakinek a teherbe ejtésén, ha ő meg tudat alatt erősen küzd ellene vagy akár a módja ellen!
2021. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%

Én egyáltalán nem voltam ellene. Szerintem nem egy ördögtől való dolog és ennél 100x károsabb dolgok léteznek a mai világban. Nálunk páromnak sok a spermája, de lomhák. Valamint csináltak a meddőségiben PCR tesztet. Ami pozitív lett. Vagyis a hüvelyem kinyírja a katonákat. Ez ellen tenni semmit nem lehet.

Autoimun betegség.

Így inszem 3 volt, de nem sikerült. Most meg egy lombik, amiből 3 beültetést lehet kivitelezni. Szóval stimu csak egyszer volt, ha minden jól megy. Meg sem éreztem a hormonokat és semmilyen mellékhatása nem volt.

29N /30F

15 év vagyunk együtt és 3,5 év próbálkozunk. Én a helyedben egy percet sem várnék a lombikkal. :) Ha jó a doki és az előzményes vizsgálataidból szépen felállítja a kórképet, akkor tudni fogja mennyi hormont kell kapnod. Engem 2 naponta uh-tak és vv-el voltak mindig hogy még véletlenül se stimuláljanak túl.

2021. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem árt a józan paraszti ész ilyenkor.

1) A kérdező zsigerileg elutasítja a lombikos processzust, aminek komoly befolyása lehet a kezelés kimenetelére.

2) Milliószor diagnosztizálnak félre az orvosok és javasolnak az indokoltnál sokkal súlyosabb, drasztikusabb beavatkozásokat.

3) "az egyik oldalon van egy endometriózisra utaló csokoládéciszta, viszont panaszom nincs" - tehát a kettőből EGY oldalon van egy valamire UTALÓ valami, PANASZ NÉLKÜL.

Számtalan példa van rá, hogy komoly tünetekkel járó és tényleg diagnosztizált (nem csak ráutaló jelekkel bíró) endometriózis MELLETT is képesek nők természetes úton megtermékenyülni, babát kihordani, szülni, és ezt még többször megismételni. Még ezen az oldalon is több sztori olvasható erről. A petesejt előállításához egy petefészek is bőven elég, de a PCO szindrómásak beszámolhatnak róla, hogy még egy egész petefészekre sincs különösebben szükség, lásd PCOS melletti teherbeesős sztorik ezrei.

Akkor miért kellene hitelt adni ennek az egy orvosnak, aki sejtésekből mond drasztikus ítéleteket, ráadásul arrogáns és érzéketlen stílusából ítélve nem is képes emberszámba venni a páciensét? Még ha tényleg olyan komoly és igazolt problémám lenne, ami tényleg indokolná a lombikot, ettől a doktortól fejvesztve menekülnék.

2021. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!