PCO-val teherbeesés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sikerült valakinek pco-val teherbeesnie?

Az első inszeminációnál volt két nagy domináns tüszőm a 10.napon,13.-on csinálták,sajnos nem sikerült.Itt clostyt kellett szednem csak.

A másodiknál uh-n csak egy nagyobb tüsző lett 15mm-es a 9.napon,clostyt kellett szednem plusz bemfolát szúrni a 9.naptól. De 17mm-es lett a többi tüsző nem nőtt meg.

Azt mondta a doki pco-m van. A vizsgálati leletekből ez nem derült ki,csak most.

Kérdeztem a dokit ez hogy lehet egyik hónap jó másik nem,de nem lettem okosabb. Azt mondta amég van érett tüszőm addig nimcs baj.

Volt akinek így is sikerült az inszem?



#PCOS #inszemináció #2.inszemináció
2021. márc. 9. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
De most akkor PCO-d vagy PCOS-ed van? Mást írtál a tagekbe, és mást a kérdésbe. Nem mindegy pedig.
2021. márc. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jaj bocsi,én nem tudtam hogy kétféle van, azt hittem ez egy csak a ragozzák..

Megmondom őszintén nem tudom,a doki PCO-s a petefészkem azt mondta. Hogy ezt hogy értelmezzem,azt nem tudom akkor.

Mi a különbség?

Annyit mondott tele van a petefészkem kicsi tüszőkkel,amik nem érnek meg csak ott vannak.

2021. márc. 9. 18:02
 3/13 anonim ***** válasza:
2021. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

PCOS = policisztás ovárium szindróma

PCO-s = policisztás ovárium vagyis policisztás képet mutató petefészek


Előbbihez több mindennek kell teljesülnie, hogy ki lehessen jelenteni, hogy PCOS-ed van - az egyik kritérium többek között a policisztás petefészek uh képe. A másik a peteérés elmaradása. A harmadik, hogy igazolt legyen a férfihormon túlsúly. Ebből minimum 2nek teljesülnie kell.

Ezen kívül ki kell tudni zárni, hogy ne pajzsmirigy betegség álljon a háttérben a fentieknek.


Legalább ha probléma van, annak nézz utána, hogy mi az.

Sok orvos már a PCO-ra rámondja, hogy PCOS... szomorú.

Igazából aki segíthet neked, az egy jó endokrinológus.


[link]


Én PCO mellett, nulla peteéréssel és kiderült pm alulműködéssel, 3 sikertelen inszem és egy sikeres lombikkal estem teherbe.

2021. márc. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsó,nagyon szépen köszöszöm a bővebb infót! :) Jó olvasni,hogy sikerült a lombik elsőre! :)

A vérvételem szerint van peteérésem és ovum,a hormonjaim rendben vannak.

Túlsúlyom az van,zsíros pattanásos bőr,szőrösödés,kopaszodás nincs. Ezeket olvastam,hogy tünet lehet.

Van már egy kislányom amúgy egy előző kapcsolatomból,ő spontán lett segítség nélkül.

Előző hónapban simán lett 2 nagy tüszőm a 10.napra egy 20mm ill egy 17mm-s. De sajnos nem sikerült. Most pedig csak egy nagyobb tüsző lett egy 17mm-es a 2.uh-ra,de itt már kellett szúrnom bemfolát. És ennél mondta a doki,hogy nagyon sok pici tüszőm van amik nem nőnek. És hogy pco-s a petefészkem. Azt mondta egyik hónap ilyen másik amolyan. Hát mindegy,bízok. :)

2021. márc. 10. 11:40
 6/13 anonim ***** válasza:
Inzulinrezisztenciád van?
2021. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nincs, az is rendben.
2021. márc. 10. 13:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, Kérdező, hogy nincs IR-ed? Mert írod, hogy túlsúlyos vagy, zsíros a bőröd stb. Ez mind tipikus IR tünet. Illetve, ha túlsúlyos vagy, szinte borítékolható az anyagcserezavar.
2021. márc. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mik lettek a 3 pontos glükóz és inzulin értékeid?
2021. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8-as,azt írtam túlsúly van,de a többi nincs amit felsoroltam.

Azt mondta a nődokim is a háziorvosom is aki belgyógyász a kaáliba a doki is,hogy minden jó.

De majd beírom az értékeim akkor ide,de úgy gondolom csak mondták volna ha gond lett volna.

2021. márc. 15. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!