Van aki hosszú sikertelen próbálkozás után elhagyta a glutént és így sikerült teherbe esnie?

Figyelt kérdés
Nem vagyok glutén érzékeny (legalábbis nem tudok róla) egy ismerősöm ajánlotta, hogy próbáljam elhagyni.
2021. márc. 17. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Figyelj, bajod nem lehet belőle, próbáld ki. De szerintem inkább véletlen, akinek így jött össze, nekünk pl majdnem 6 év után fogant meg a lányunk, teljesen spontán.
2021. márc. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az első dolgod volt, amit a meddőségi központban javasoltak. Azóta 19. hétben vagyok, de derült ki más gond is, a glutén nem lett igazolva.
2021. márc. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊
2021. márc. 18. 09:03
 4/9 A kérdező kommentje:
Azóta sem eszel glutént?
2021. márc. 18. 09:25
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Igen. Nem tudom, hogy ezért sikerült-e, mert a második gyerek pár hónap alatt összejött glutén mellett is. De veszteni nem vesztesz vele, segíthet az egészséges életmód, vitaminok, rendszeres mozgás.
2021. márc. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miután elhagytad mikor sikerült a baba? És mikor kezdtél utána újra enni?
2021. márc. 18. 17:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Magánban lehet csináltatni ételintolerancia vizsgálatot (foodtest, synlab, stb.), nekem sem volt igazolt gluténérzékenységem, azon viszont kijöttek pozitívra a glutén tartalmú gabonák, sajnos a tej és a tojás is.
2021. márc. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy glutén érzékeny, akkor semmi baj a gluténnal.

Viszont ha van bármilyen ételintoleranciád, legyen az laktóz, glutén, mandula bármi és azt elhagyod segíthet.


Az én történetem:

1 évig nem jött a baba, elkezdtük a kivizsgálasokat. Kiderült, hogy enyhe IR-em van. Egyből el is kezdtem az életmódváltást. Semmi cukros, csak teljes kiörlésű dolgok. Minél kevesebb szénhidrát, sok zöldség, fehérje. Tejtermékeket minimálisra csökkentettem. 1,5 hónap múlva sikerült a baba.


Szóval simán lehet, hogy ha valamit elhagysz, vagy megváltoztatsz az étkezéseden ami számodra rossz akkor segíteni fog.

2021. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 🙂 Júniusra van időpontunk a meddőségibe. Remélem minél hamarabb kiderül mi a probléma. Egyébként 2019 áprilisában, azaz pontosan két éve volt egy méhenkívüli terhességem. Azóta sajnos semmi.. 😟
2021. márc. 21. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!