Olyankor mi a helyzet ha behívtak oltásra jövő hétre, de közben halvány pozit teszteltem?

Figyelt kérdés
Nagyon vártam már az oltásra, de a babával is régóta próbálkozunk. Ilyenkor mi a teendő? Úgy tudom , hogy az első 12 hétben nem adják az oltást, de már olyanokat is hallottam, hogy a legújjabb info az, hogy nem kell várni a teherbeeséssel az oltás után. Akkor most mi a helyzet?

2021. ápr. 8. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Hívd fel a háziorvosodat, és beszéld meg vele. Még az is számíthat, hogy melyik oltást kapnád (bár úgy tudom, jelenleg egyiket sem ajánlják kismamáknak, de az orvos biztos többet tud erről is).
2021. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szoval ne titkoljam el...csak mert most mar sokan vannak akik megkaptak es utana derult ki h pozotiv.
2021. ápr. 8. 23:23
 3/14 A kérdező kommentje:
Amugy a sputnyikot kapnam es orultem is neki.
2021. ápr. 8. 23:24
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Eltitkolni?! Az ugye azért tiszta, hogy nincs bizonyítva, hogy nem árt a magzatnak?
2021. ápr. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Várandósokat már oltják és a pfizert vagy a modernát adják.
2021. ápr. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
En ugy tudom, hogy csak a 12. Hettol oltjak, ugye ezert is nem tudom mit tegyek, mert azt mondjak a nogyogyaszok, hogy az elso trimeszterben is csak a biztonsag kedveert nem oltanak.
2021. ápr. 9. 06:13
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

a jövő hétig még van idő. addig vegyél teszteket és 2naponta tesztelj, erősödik-e. Késik már egyébként? mikor kellene kellett volna megjönnie?

én nem adatnám be az első 12 hétben, csak utána

2021. ápr. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Első trimeszterben nem oltanak, mert az oltás mellékhatása lehet magas láz, amitől elmehet az ilyen fiatal magzat. Szólj az orvosodnak és a 12.hét után kaphatsz majd kismamaoltást.

És a kismamákat csak mrns vakcinával olthatják, (pfizer, moderna) a többivel nem.

2021. ápr. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Lehet senki nem kíváncsi erre a válaszra, de nekem az a véleményem, hogy mivel nem tudni, milyen hatással van a magzatra(JELENLEG TESZTELÉS ALATT VAN), ezért én nem oltatnám be magam egész terhesség alatt. Azért gondold át, kérlek!
2021. ápr. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Keddre volt időpontom, hétfőn pozit teszteltem, én lemondtam az oltást.
2021. ápr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!