Inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés
3 pontos cukorterhelésen minden stimmel, a cukor jó, az inzulin 0 és 60perces szintén jó, de a 120 perces nem esett vissza, hanem még picit nőtt 5 mIU/L-vel. Viszont a homa index 0,5 lett és az orvos szerint "kicsit magas" de semmit nem mondott rá, hogy kellene kezelni. Akkor ez most számít IR-nek vagy nem? 25 éves vagyok, vékony testalkatú.

2021. ápr. 22. 07:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Ez így nem IR. Volt uh-d, petefészked rendben van?
2021. ápr. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Igen, minden rendben van. PCOS is teljesen kizárható, ezt vérvétel és UH igazolja.

Ezért is nem értem, hogy miért lett magas a 120 perc.

Cukorterheléskor amúgy semmi bajom nem volt, mikor hazaértem akkor szédültem kicsit (de nem kevés vérrel csapoltak le, mert több mást is néztek 😬)

2021. ápr. 22. 08:41
 3/17 A kérdező kommentje:
UH-ra amúgy minden ciklusban járok, peteérést követni. Mindig van is. Viszont most a prolactin kicsit magasabb volt, kaptam rá gyógyszert, minden más hormon teljesen jó.
2021. ápr. 22. 08:42
 4/17 A kérdező kommentje:
Illetve bocsánat, a TSH 2,0 lett. Azt kicsit lejjebb kell faragni, de elvileg ez a prolactin javulásával csökkenni fog. Pajzsmirigy hormonok is rendben.
2021. ápr. 22. 08:47
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kutya bajod :) Inofolicot próbàltad? Próbállak vigasztalni: én ilyen minimàl eltérésekkel, szintén uh követéssel is 1,5 alatt estem teherbe. A volt férjemmel minden rendben volt. Szóval sikerülni fog!
2021. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Reménykedtem, köszönöm :)

Az orvosom sem mondott rá semmit, de van, aki azt mondta IR.

Mindenesetre azért jobban odafigyelek, mit egyek és mozogjak többet 😁

2021. ápr. 22. 09:52
 7/17 A kérdező kommentje:
Inofolicot nem próbáltam, a Gal babavárót szedem most, mert MTHFR homozigota trombózis hajlam van, csak a folátot tudom hasznosítani a folsavat nem :)
2021. ápr. 22. 09:53
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem írod az lrtékeket, így nehéz megmondani.

Amúgy ha nincs meg a visszaesés, vagyis ezáltal nincs meg a haranggörbe, akkor az IR gyanús mindenképp - tök mindegy hányas a HOMA indexed.


Sok orvos meg észre se veszi a om gondot, de pl a magasabb prolaktin is utalhat rá. Szóval arra se vegyél mérget, hogy minden tuti.

2021. ápr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 22. 10:02
 10/17 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 22. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!