Inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés
3 pontos cukorterhelésen minden stimmel, a cukor jó, az inzulin 0 és 60perces szintén jó, de a 120 perces nem esett vissza, hanem még picit nőtt 5 mIU/L-vel. Viszont a homa index 0,5 lett és az orvos szerint "kicsit magas" de semmit nem mondott rá, hogy kellene kezelni. Akkor ez most számít IR-nek vagy nem? 25 éves vagyok, vékony testalkatú.

2021. ápr. 22. 07:18
1 2
 11/17 anonim válasza:
Szerintem elkezdhetsz IR diétát követni, mert a cukorgörbéd sem tökéletes, illetve mivel az inzulin nem csökkent, hanem emelkedett 60'-ről 120'ra így én erre kezdő IR-t mondanék, mivel a szervezeted fokozott inzulinnal sem tudta lenyomni kellően a 120 perces cukrod. De abszolút nem vészes. Fontos, hogy ezt csak IR-esként mondom, nem vagyok orvos. :)
2021. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Olyan jó, hogy itt mindenki okosabb a google diplomájával mint az összes doki :)
2021. ápr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Tudnátok ötletet adni, mit lehet és mit nem? Hogyan kezdjem? Mit egyek, és hogyan főzzek? Illetve így külön magamra kell főznöm, de mit?

A dokim nem mondta, hogy kezelni kell, vagy diétázni stb. viszont engem is aggaszt, mert látom, hogy nem így kell kinéznie az inzulinnak.

2021. ápr. 23. 16:44
 14/17 anonim ***** válasza:
12# Aki IRes és foglalkozik a témával, annak nem akkora was ist das értelmezni 6 számot összefüggésében.
2021. ápr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdező: van egy tök jó fb csoport: Inzulinrezisztencia diéta érthetően. Ott rengeteg-rengeteg hasznos információt megtalálsz.

Egyébként keress rá a 160 g-os szénhidrát diétára. Azt kell követni. Van egy csomó szakácskönyv, blog ami ezzel foglalkozik. Érdemes ch számolós appot letölteni, illetve kiművelni magad, hogy mi a gyors és lassú felszívódású szénhidrát mikor, melyikből, mennyit kell enni.

2021. ápr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Akkor a doki biztos hülye és nem tud értelmezni 6 számot. Ti meg dr. Endokrinologusok lesztek csak mert 6 számot tudtok értelmezni! Kiforditott világ, ebben mindenki nagyon okos!
2021. ápr. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sok dokinak a tudása rég nem up tu date, az IR meg pont olyan terület ahol kéne követni a dolgokat. Plusz sok doki leszarja ha csak kis eltérés van. Vagy van még rosszabb, nem hisz az IRben. Nem minden doki isten és mindentudó... Én akkor estem teherbe, amikor kezelve lett az enyhe IRem, amire volt doki aki azt mondta hogy nincs is, másik meg azt mondta hogy az.
2021. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!