Ez most azt jelenti,hogy inzulin rezisztens vagyok?

Figyelt kérdés
3.napi vérvételen éhgyomorra 6,3 a cukrom. Minden más rendben van, fel kell keresnem egy dietetikust,2 hét múlva megyek is, de most nagyon rosszul érzem magam hogy esetleg cukorbeteg vagyok. Így előre nem mondtak semmit,hogy ez most nagyon sok vagy mi lehet ebből. A nődoki azt mondta h 5,4ig lenne jó.

2021. máj. 4. 17:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Többminden keveredik itt. Az inzulinrezisztencia nem cukorbetegség. Utóbbi során a hasnyálmirigy nem termel inzulint, míg előbbi során a termelt inzulint nem tudja hasznosítani, így még többet termel, és így tovább. Az inzulinrezisztenciát tehát pont hogy nem az éhgyomri cukorral kell vizsgálni, hanem terheléses vizsgálat legalább 3 pontos méréssel, ahol a cukor mellett az inzulint is nézik.
2021. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ehomi cukor inkább cukorbetegsegre utal mint IR-re.
2021. máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez már inkább cukorbetegség (vagy annak a kezdete). Az inzulin rezisztenciàra bár azt mondják a cukorbetegség előszobája, mégis tök más a kettő. Az IR diagnózishoz legalább hárompontos terheléses vizsgálat kell. Diéta és sport mindenképp ajánlott. Mi az minden más amúgy ami rendben volt? Én egy endokrinològust is felkeresnék, mert gondolom nem véletlen van ebben q témakörben a kérdés.
2021. máj. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Miért más a kettő?
2021. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá,de egyik sem akarok lenni😭 nem kéne túlsúlyosnak lenni ehez? Vagy bármi tünete nem kéne legyen?
2021. máj. 4. 17:58
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

5# nem feltétlen csak a túlsúlyoakat érinti...de nehéz mellette lefogyni, szóval ezért érint sok túlsúlyost. És igen, vannak tünetei is.


Olvassatok utána. Szerintem az inzulin rezisztencia rengeteg embert érint, csak sokaknál nem derül ki, vagy nem időben. Ilyenkor az éhomi cukor még simán rendben lejet,viszont a hasnyálmirigy elkezdi termelni az inzulint hogy levigye a cukrot étkezés után. Normális esetben van egy görbe. Felmegy a cukor majd le. Ugyanígy az inzulin. Van egy kezdő értéke 0.perc, a 60.percben fent van és a 120.percben vissza kéne mennie (de nem a kezdő alá, mert az sem jó) Csakhogy az Ir-eseknek ez a görbe nincs meg..a 120.percben még mindig ezerrel termelődik az inzulin. És amikor majd sok év után kifàrad a hasnyálmirigy, akkor ebből (is) cukorbetegség lesz. Nekem pl. az is a bajom,h a 120.percben a kezdő alá esik a cukrom. Pedig at inzulin görbe már jó. Csak épp a cukrom 3,9 volt két órával a cukros lötyi után. Ami szintén nem jó. Nekem voltak tüneteim is. Túlsúly, hajhullás, fáradtság,hangulatingadozàs és 40 napos ciklus.

2021. máj. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez tévedés. Rengeteg cukorbeteg normál súlyú. Anyukam is pl. Inkább genetikai kérdés ez.

Akarsz, nem akarsz... senki se akar. De nem a világ vége csak eleinte.

2021. máj. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
4 mert az egyiknél túl sok inzulin termelődik (IR) a másiknál meg már nincs elég inzulin. (Cukorbetegség) de ez így nagyon lebutitva.
2021. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne ess pánikba, kérdező, simán lehet, hogy diétával rendezhető az állapotod.
2021. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem egy életveszélyes állapot, de muszáj vele foglalkozni, örülj, hogy kiderült. Diétával, sporttal javulni fog valószínűleg, de lehet, hogy gyógyszert is kell szedned egy ideig. Nézőpont kérdése, persze, macerás, másfelől javulni fog az egészséged, sokat fogsz tanulni, fejlődni. Én is mindig vékony voltam, nem tudtam hízni, évekig szenvedtem a tüneteimmel, de nekem max 5,9 volt az éhgyomri cukrom, a terheléses vizsgálaton derült ki az eltérés. Ezt 3 év után diétával, kis sporttal sikerült levinni 4,5-re.
2021. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!