Ez most azt jelenti,hogy inzulin rezisztens vagyok?

Figyelt kérdés
3.napi vérvételen éhgyomorra 6,3 a cukrom. Minden más rendben van, fel kell keresnem egy dietetikust,2 hét múlva megyek is, de most nagyon rosszul érzem magam hogy esetleg cukorbeteg vagyok. Így előre nem mondtak semmit,hogy ez most nagyon sok vagy mi lehet ebből. A nődoki azt mondta h 5,4ig lenne jó.

2021. máj. 4. 17:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
3 év😱 és ezalatt rendszeresen nézték vagy te otthon mérted? Az étrendedben napi mennyi széndhidrát volt megengedett? Nekem semmi tünetem nincs mellé, voltam már várandós is,az alatt sem lettem cukorbeteg..az lehetetlen,hogy félre néztek valamit? Minden hormonom jó, a ciklusom pontos.
2021. máj. 5. 12:38
 12/17 A kérdező kommentje:
A dietetikus akihez megyek endokrinológus is, eredetileg rendszertelen vérzés miatt kellett a vérvétel de mire eljutottam már 3 ciklus óta magától helyrejött. A leleten csak a szérum glukóznál írtak eltérést.
2021. máj. 5. 12:42
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Te a tagadás fázisában vagy. Minden lehetséges. Ha ennyire képtelen vagy elfogadni ezt a mérést, ismeteld meg. A cukorbetegek eleinte gyakrabban majd már csak napi 1-2x merik a cukrukat. Szerintem legjobb lenne ha vennél két mely levegőt és elfogadnad hogy bizony lehet hogy cukorbeteg vagy. Ez nem halálos ítélet.

Anyam 3 gyereket szült. Egyiknél se lett cukros aztan később mégis. Ez ilyen.

2021. máj. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem 3 év, egész életedre szól nagyjából, egészségesen kell élni, ami egyébként sem ártana senkinek. Mivel vékony vagyok, nekem 200-220 g ch-ot lehet enni, ez mennyiségre nem kevés, az összetevőkre kell odafigyelni, hogy nagyrészt lassan felszívódó ch legyen. Kb évente mentem el megnézetni, egyre alacsonyabb lett, de itthon is van vércukor mérőm, néha leellenőrzöm, ha furán érzem magam, vagy olyat ettem, amit nem kellett volna.
2021. máj. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Igen,mert nem akarom elhinni. Nekem soha semmi bajom nem volt eddig,és ezt most nem akarom elhinni.Tudom hogy nem halálos,de szeretnék még egy babát és félek,hogy így nem lehet
2021. máj. 8. 06:26
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak tenned kell érte.
2021. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ne aggódj 🙂
2021. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!