Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek igazoltan endometriózis...

Akinek igazoltan endometriózisa van, annak a nem várt nap előtt, illetve a nem várt napon megvoltak a tipikus endometriózisos tünetek?

Figyelt kérdés

Még csak a gyanú van nálam, de erősen efelé a betegség/állapot felé terel az orvosom. Laparoszkópos feltárásom volt, illetve méh tükrözésem is, melynek során egyetlen egy darab fél lencsényi nagyságú endometrikus szövetet talált. Sajnos nem tudta eltávolítani, mert rossz helyen volt. A méhemben pici gyulladásos állapot van, melyet a szövettan igazolt még az év elején. Egyébként minden más rendben van, nincsenek összenövések, sehol több endometriózist a hasüregben nem talált.

Viszont az ovuláció után heves alhasi fájdalmaim vannak, melyek a combomba, és lejjebb is kisugároznak. A menstruációm előtt egy nappal már csíp a vizeletem és a hüvely körül is csípő érzés jelenik meg. Hasam fájdogál, mellem duzzad.

Akinek endometriózisa van, miben különbözött az összes tünet a sikeres terhesség esetén? Ugyanezt éreztétek? Ugyanígy fájt mindenetek és mégsem jött meg?



2021. máj. 8. 20:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, 7-es :)

Nem tudtam, hogy lehet tüszőrepesztő nélkül is Clostyt szedni. Felvetem a dokinak, mert tartok ettől az injekciózástól.

Köszi még egyszer :)

2021. máj. 9. 19:04
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
6-os vagyok. Nekem is csak Clostilbegytet kellett szednem, injekció nem volt mellette 😊
2021. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszi :) aranyosak vagytok, hogy válaszoltatok.
2021. máj. 10. 19:24
 14/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok mindenki, aki válaszolt és aki csak követte a kérdésemet. Szeretném tudatni veletek, hogy ma pozitív lett a terhességi tesztem.


Egy éve vagyok endometriózissal diagnosztizálva és minden eddiginél erősebbek voltak a fájdalmaim ebben a ciklusban. Már a 14. naptól kezdve erős görcseim voltak, napi 2x vettem be fájdalomcsillapítót. Főleg a menstruáció napján volt a legerősebb. Melleim szintén fájtak, de tűrhető volt. A csípő vizelet egyre kellemetlenebb volt, főleg a nem várt napon.


Ezért egyáltalá nem bíztam a terhesség létrejöttében. És mégis most sikerült.

Arra jutottam tehát, hogy semmi összefüggés nincsen a fájdalmak hiánya, vagy megléte és a terhesség létrejötte közt.


Ugyan korai még bármit is mondani, orvosnál nem voltam még, most kezdődik az izgulós időszak. Remélem méhen belüli és minden rendben van.


Köszi mindenkinek még egyszer a válaszokat, segítséget :)

2021. máj. 12. 15:44
 15/22 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Gratulálok, nagyon örülök neked :) Szívből kívánom, hogy minden a legnagyobb rendben legyen.
2021. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szuper hír, gratulálok! Bár nem ismerlek, valamiért esküszöm feldobódtam, ez a legjobb dolog, amit ma olvastam. :) Remélem minden rendben lesz veletek, és utólag is köszönöm, hogy válaszoltál nekem (5-ös vagyok). Majd írd még meg esetleg, hogy mi volt a dokinál. Addig is kitartást az izgulással, vigyázz magadra. :)
2021. máj. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek, kedvesek vagytok. Ígérem megírom, hogy mi volt az orvosnál. Most még nem kapkodok, jövő héten felhívom majd, hogy mikor érdemes menni először, amikor már látszik is valami.

Mindkettőtöknek kívánok én is sok jót, így ismeretlenül is. Van remény. Sokszor feladtam már az elmúlt időszakban és mégsem kellett volna letörnöm...most már utólag így gondolom.

2021. máj. 12. 20:52
 18/22 anonim ***** válasza:
Teljes szívemből gratulálok 😊(6-os vagyok)
2021. máj. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszi. Neked is sok sikert, hogy összejöjjön a kistesó :)
2021. máj. 13. 15:15
 20/22 anonim ***** válasza:

Nekem kismedencei hashártya endometriózisom van krónikus gyulladással.

Nekem a műtét óta (ami júliusban lesz 1 éve) ugyanolyan fájdalmaim vannak és nem csak menstruációkor. Olyan minden mint műtét előtt volt.

Fájdalmas a szex, a pisim sajnos befolyik és nagyon rosszul szoktam lenni. A fájdalmak meg sokszor elviselhetetlenek.

Nekem roncsolta a bal oldali méhtartó szalagot, volt a hashártyámon, a hólyag és a méh között és hátul a Douglas üregben.

Nálunk a baba még nem jött össze sajnos, hétfőn megyek egy újabb orvoshoz.

2021. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!