Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulinrezisztencia kezelésére...

Inzulinrezisztencia kezelésére diéta és sport mellett mit ajánlotok? (Vitamin, bármi) Ami tényleg hatásos!

Figyelt kérdés

2021. máj. 19. 11:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az én endokrinológusom a napi 2 inofolic mellett 2 x 100mg Q10-et, krómot, 3000 NE D-vitamint javasolt rá.
2021. máj. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekem is inofolicot kellett 2őt, 1 q10, meg d vitamin. Kitolta a ciklusom, de 4.hónapban már nem jött meg :) 22+5hkm
2021. máj. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Hali

Én inofolicot és D vitamint kaptam az enyhe IRre

2021. máj. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Szerintetek az én értékeim alapján ez milyennek számít? (Enyhébb még vagy már nagyon IR?)

2021. máj. 19. 19:21
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Nekem júliusban volt egy terheléses vércukor vizsgálatom, ahol az inzulin volt 3,3/ 67,8/ 57,7 (0/60/120 perces). Sehogy nem kezeltem, 3 hónapra rá spontán fogant a babánk úgy, hogy 5 évet vártunk rá. Nekem ráadásul a hormonértékeim is szanaszéjjel. Ha azt gondolnád, hogy esetleg valami csoda folytán mégis elmúlt ezalatt a 3 hónap alatt az IR: nem valószínű, mert a 2. trimeszteri terheléses vércukor megint IR-t mutatott (a 120 perces vércukor aláesett az éhgyomrinak).
2021. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem sem volt semmi IR tünetem. Szóval hogyha most nem kéri a dokim, és gyermeket sem szeretnék, nem is jutna eszembe ilyesmi, hogy inzulin gondom lenne.
2021. máj. 19. 20:44
 17/20 anonim ***** válasza:
58%
Azt akartam csak írni ezzel, hogy az esetemben szerintem nulla jelentősége volt az IR-nek. És egyébként úgy volt IR, hogy inozitolt (Inofolic, mio-inozitol stb.) évek óta szedek, D-vitamint is, Q10-et is. Szóval nekem ezekre a vitaminokra a füle botját se mozgatta, viszont lehet mellette nyugodtan foganni. Nekem sincs semmilyen közismert IR-re hajlamosító tényezőm, sovány vagyok, évek óta nem eszem egyszerű, könnyen felszívódó szénhidrátokat stb.
2021. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A krónikus stressz is nagyon hajlamosít rá az orvosom szerint, az meg más oldalról is rontja a termékenységet. Az IR-rel az a gond, hogy kezelés nélkül átválthat cukorbetegségbe. Nekem 1 év alatt nagyon sokat romlottak az értékeim, enyhe IR-ből prediabétesz lett (ugyanúgy alig vannak tüneteim, vékony vagyok, családból senki sem cukorbeteg). Arról nem is beszélve, hogy IR-nél nagyon gyakori a terhességi cukorbetegség is, ami a babára is veszélyes lehet.
2021. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igen, én is (#15,17) paráztam tőle, hogy majd kialakul a terhességi cukor, de a 24. heti terhelés nem mutatta, csak a beeső vércukrot, ami továbbra is IR-re utal, de cukorbetegségre nem. Azóta is méregetem a cukromat, szerencsére eddig jó.
2021. máj. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Na, örülök neki, vigyázz magatokra, minden jót kívánok :)
2021. máj. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!