Teherbeesés 2,1-es TSH-val?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mit gondoltok arról, magas-e a 2,091 mIU/L TSH szint?

Egyszer már voltam várandós, de az hamar, még az ötödik hét elején megszakadt. A többi hormonértékem rendben. Férfi oldalon van egy kisebb probléma, ami okozhatta a vetélést.

T3: 4,88 pmol/l, T4: 9,7 pmol/l. Most nem néztek antiTPO-t, de amikor igen, akkor az rendben volt + az egyéb immunológia is.

Szerintetek erre szükséges lenne gyógyszert szedni? Vagy, ha minden egyebem jó és van peteérésem is, akkor nem?

Semmi extra tünetem nincs: nem híztam, nem fogytam, átlagos alkat vagyok, nem hullik a hajam, pajzsmirigy uh rendben...

Köszönöm!



2021. jún. 30. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A doki biztos mondta volna, ha lenne teendő.

Nekem 2016ban követték a pajzsmirigyemet, 2 év alatt állt be 2-3 közé a tsh, úgy hogy közben volt 160 is.

Amikor mondtam az endokrinklógusnak, hogy majd lassan babát tervezünk, azt mondta 2 feletti tsh-nál, hogy ennek semmi akadálya. 4. Hónapban sikerült.

Beszélj az orvosoddal, ha nem bízol benne, keress másikat.

2021. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ. Az orvosok azt mondják, hogy ez még oké. Fórumokon olvastam, hogy erre már szoktak gyógyszert kapni, illetve, hogy mindenképp másfél alatt kell lennie várandóssághoz. Ismerősöm is mondta, hogy ő erre már gyógyszert kapott, amikor terhességet tervezett.

2021. jún. 30. 10:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen oké, nem kell rá semmilyen gyógyszer! Én 4 körülivel lettem terhes és arra sem kellett gyógyszer.
2021. jún. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Laboronként eltérő a ref tartomány. Meg tudnád mondani, hogy a T4-hez milyen tartomány van megadva a leleteden? Ez a tsh nem vészes különben, igazából akár még napszakonként is változik a szintje a vérben. Tipikusan erre mondják, hogy egy mérés nem mérés :) Nekem egy hónapon belül volt már 3.8 és 1.2 is, változatlan ft4 és ft3 mellett. Nem szedtem rá soha gyógyszert, nem is állapítottak meg alulműködést, mert a hormonok is nagyjából rendben vannak. (Azt mondják szubklinikus alulműködés.) Annyi, hogy a helyedben mindenképp újranézetném az után, hogy teherbe esek. Gyakran alakul ki tőle alulműködés, ami viszont kimondottan káros és veszélyes a terhességre. Lehet, hogy ezért kapott az ismerősöd gyógyszert hasonló értékekre, hogy megelőzzék a bajt, ami talán amúgy sem következett volna be. Így is lehet végülis. Sógornőmnek az első trimeszteri vérvételnél kibukott, hogy terhesség hatására elkezdett alulműködni a pajzsmirigye, onnantól kap T4 pótlást, a baba pedig hamarosan megszületik. Tehát bőven ráért a terhesség alatt gyógyszert szedni, előtte nem. Viszont ha te attól nagyobb biztonságban érzed magad és a leendő kisbabád, akkor mindenképp érdemes több endokrinológustól szakvéleményt kérni. Ez felelősségteljes hozzáállas lenne :)
2021. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 2,6al lettem terhes.


Pont abban a ciklusban voltam vervetelen a 21.napon, ezért tudom.


Nem lett semmi gond.

Utána, azt hiszem kB 8 hetesen 3,4 volt, de a dokim szerint ez még teljesen belefér.

2021. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A tartományok:

T4: 7,75-15-21

T3: 3,9-6,9


Nem feltétlenül érezném magam nagyobb biztonságban...:) Csak sajnos sok olyan tapasztalatom van, hogy az orvos nagyjából nem mond semmit és nekem magamnak kell utánanéznem a dolgoknak és az összefüggéseknek. :(

A vérvételi napszak szerintem nekem mindig azonos: reggeli - bár azért persze mondjuk 8 és 10 között, szóval ez is okozhat eltérést.


Jó ötlet, hogy nézessem újra teherbeesés után! Köszönöm. Ezt mindenképp meg fogom tenni. Hányadik héten nézessem vajon? Gondolom, nem rögtön...


Már korábban is volt egy 2,1-es érték, de akkor csak azt nézték, az egyebeket nem. Úgyhogy ez már két mérés. ;) Viszont két évvel ezelőtt és azelőtt is még 1,5 volt, nagyjából 0,5-tel magasabb T3 és T4 értékkel.

2021. jún. 30. 11:41
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez bíztató, hogy magasabb értékekkel is simán teherbe estetek! :) Gratula mindenkinek! Bár gondolom, már nagyocskák a gyerkőcök. :)
2021. jún. 30. 11:43
 8/13 anonim ***** válasza:

1es vagyok,

Én úgy a 8. Héten, miután bizonyított volt a terhesség, felhívtam a dokit, hogy baba van, azonnal, soron kívül másnap reggel rendelés előtt behívott, beutalt vérvételre, és mivel jó lett az érték, havi egyszer vérvétel.

Minimálisan kellett módosítani a gyógyszeremen.

Nekem ugye nem az érték miatt kell a gyógyszer, hanem mert nincs pajzsmirigyem, (kivették, nem követték ) így életem végéig szedem, a kérdés hogy mennyit.

Szóval ezzel az értékkel megnyugodhatsz szerintem, aztán ha osszejott a baba, elég ránézni.

2021. jún. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem nincs kimondottan endokrinológusom, merthogy alapból nincs problémám. Szóval ez majd magán vérvétel lesz. De ennyit megér. :)
2021. jún. 30. 12:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem már van egy gyermekem, akkor fogalmam sincs mennyi volt a TSH-m. Fiam 5 éves volt mikor anyunak kiderült, hogy gond van a pajzsmirigyével és örökölhetem. 2017-ben 3,16 volt, ami ref.tartomanyon belül van így nem aggódtam. Tavaly 2,6 volt. Idén 2,77 júniusban. Most voltam 4.ciklusnapon és 3,36 lett. Totál el vagyok én is keseredve mert mindenhol azt olvasom 1-2 közti érték lenne jó a gyermekvállaláshoz. De van ahoz a 2,5-et sőt a 3-at is elfogadják, szóval már én sem értem mi van...

A te értéked ilyen szempontból szerintem nagyon jó. Ha erre gyógyszert (=hormont) szednél, az is lehet hogy pont feljebb menne.

2021. aug. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!