Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddig szedjem még az orvos...

Meddig szedjem még az orvos álltal felírt gyógyszert ?

Figyelt kérdés

Lassan 2. Hónapja szedem a nőgyógyászom álltal felírt:

metformin-ratiopharm 500 mg filmtablettent

Amikor felírta azt mondta pcost diagnosztízált nálam és ezt addig kell szednem míg megnem történik az áldás..

Nem vagyok türelmetlen másfél év alatt volt időm megtanúlni türelmesnek lenni magammal/magunkkal.

Mire számíthatok? Esetleg valakinek tapasztalat? Gyógyszer segítségével kinek hány ho volt ?

Azt olvastam a gyogyszer elvonja a b12 vitamint igy mindennap szedek mellé. :)

Mig a világ nem szeretnék gyógSzeren élni.


2021. aug. 10. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

A metformin nem pcos-ra van hanem ir-re. Cukorgyógyszer.

A kettő általában kéz a kézben jár.

Viszont ha nem volt cukorterhelésed nem kellene csak úgy szedni.

2 évig vártunk az első gyermekünkre, 1 évig szedtem, mmellette iinofolicot nnapi 2 tasakkal, odafigyeltem az étkezésre, sportra már nem maradt energiám, helyette sétáltal.

2021. aug. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az étkezésre én is oda figyelek jó pár hónapja fogyok is rendesen :) sport az a biciklizés, amit mindketten nagyon szeretünk a párommal :)

A dr. Kijelentette akkor, hogy ir-em nincs és, hogy ez nagy plusz :)

2021. aug. 10. 10:27
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Nos nem mindegy hogy pcos vagy pco.


Nem minden ir-s pcos-os, de minden pcos-os ir-s.

2021. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen ez így van :)
2021. aug. 10. 10:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor felírta azt mondta pcost diagnosztízált nálam és ezt addig kell szednem míg megnem történik az áldás.."

Addig kell szedned, amíg teherbe nem esel....

2021. aug. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom, csak arra lennék kíváncsi, hogy a hasonló cipőben járóaknak mi a tapasztalata, kinek mennyire segített a tabletta, mennyi idő múlva estek teherbe, persze tudom, hogy mindenki más
2021. aug. 10. 11:30
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Terhesen is szednem kellett, meg utána is, csak szoptatás alatt nem volt szabad. Az IR nem múlik el, maximum vasfegyelemmel és kitartással (ami kisgyerek mellett nem nagyon van) lehet olyan szinten tartani, hogy nem muszály a gyógyszer. Amúgy örökre szól, ez egy anyagcsere betegség. Nem tudom, miből szűrte le, hogy nem vagy IR-es, ha meg így gondolja, miért ír rá gyógyszert. Nekem ez zavaros...
2021. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Nekem anno nőgyógyász IR és pcos miatt írta fel, azt mondta, kb fél év, mire hat. Nem sokkal a fél év letelte előtt voltam endokrinológusnál, ő elszörnyűlködött, hogy a leleteim alapján nem is kellene szednem, abba is hagytam. Kb pár héttel utána teherbe estem.
2021. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%
Pcos is kezelnek ezzel a gyógyszerrel, nem csak ir-t!
2021. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Mikor nagyon durva volt az IRem, nekem is 500mg-ot írt az orvos.... semmit nem hatott. Tényleg vasfegyelemmel ahogy írják, diéta, sport, Aviva torna a peteérésre, na úgy sikerült szép cukor/inzulinívet produkálni 3 pontos teszten, csak kicsit magas volt az induló.

Ekkor mi is már 1.5 éve próbálkoztunk, már fogytam, stb.

Na aztán elmentem meddőségi endokrin dokihoz (magánban). Elmagyarázta, az 500mg elavult dózis. Felvittük 1500-ra.

Következő hónapban terhes maradtam. Leépítettük. 18. heti előrehozott terhelésen kiderült a GDM. Visszavezette a doki, csökkentett dózissal. Külföldön része a protokollnak terhesség alatt is a használata, itthon annyira nem.


Egyébként alacsony kockázatú gyógyszer még terhesség esetén is, a kockázat amit rejt, főként hogy az utód később magasabb testsúllyal rendelkezhet. (Utód, mert ezt patkánykísérletekkel igazolták).

2021. aug. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!