Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek ideig-óráig nem lehetet...

Akinek ideig-óráig nem lehetett/nem jött össze a baba, hogyan "engedte el" a dolgot? Arra gondolok, hogy a betegség/helyzet kezelve volt folyamatosan, de mit csinált, hogy ne ezen járjanak a gondolatai stb?

Figyelt kérdés
2021. aug. 27. 10:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%

Nekem az 'ideig-óráig' 10 évig tartott. Egészen addig nem tudtam elengedni, harcoltam. Orvostól orvosig, műtétről műtétre, lombikról lombikra jártunk, ezekhez igazítottunk mindent, nem mertünk előre, hosszabb távra tervezni.

Aztán a végén már kezdtünk nagyon belefáradni az egészbe, és kezdett előtérbe kerülni az, hogy 'de jó, hogy most nem kell menni sehova, hogy nincsenek kétségekkel teli várakozások'; én már féltem a sok hormontól...

Meghúztuk a határt, hogy melyik lesz az utolsó lombikunk. El is kezdtük, de a hormonkezelésel ellenére is spontán terhes lettem. Már a 3. trimeszterben vagyunk.


Szóval van ebben az elengedésben valami... Sajnos tuti receptet nem tudok hozzá adni, hogy ezt hogy kell, nekünk ki kellett égni ebben az egészben, hogy eljöjjön ez az állapot.

Talán pszichológus, kineziológus tud ebben jobban segíteni.

Nekem mindig összeférhetetlen volt az a két dolog, hogy a világon semmit sem szeretnék jobban, semmi sem fontos ennyire, de engedjem el, és ne tegyek, ne küzdjek érte...

2021. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%

4 év volt az ideig-óráig állapot. 4 évig, orvostól orvosig, nekem több műtétem is volt, vitaminokat szedtünk, méhpempőt ettem, hőmérőztem, épphogy csak nem woodooztunk ki egy babát.


Nálam egészségügyi okok miatt a lombik nem jöhetett szóba, így megbeszéltük hogy akkor örökbe fogadás, már tanfolyamra jártunk és pár napon belül mentünk volna először találkozni a nekünk kiválasztott kisfiúval, amikor eszméletlen rosszul lettem reggel. 4 nap múlva még mindig tartott az egész napos hányás és el is kezdtem fogyni így orvoshoz mentem, aki vérvételre küldött és már itt fekszik mellettem a 10 hetes kisfiunk.

2021. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy jól érzem a kommentekből,hogy az orvosokhoz futkozás sokszor nem hogy segítene,csak ront a helyzeten? Mi fél éve próbálkozunk, most elkezdtem Premens kapszulát Mio inozitollal, jövő hónaptól ovu tesztelni akarok, max szeptember végéig tervezek várni,ha addig semmi akkor felhívom a dokimat küldjön el legalább egy hormon vizsgálatra. Valamiért bennem nagyon az van hogy mivel gyógyszert szedtem attól lehet valami gond
2021. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nincs összefüggés, hogy ha elengedi valaki, akkor azért jön össze. Szerintem véletlen egybeesés. Elmentem átjárhatósági vizsgálatra, előtte az ottani doki mogorván közölte, hogy azért nem jön össze a baba, mert rá vagyok feszülve. Engedjem el, és összejön. Majd megcsinálták a vizsgálatot, és kiderült, hogy mindkét petevezetékem el volt záródva. Tehát, ha elengedem, ha nem, az a petesejt nem jut át.

De a kérdésre válaszolva, nekem kellett pár év, hogy beletörődjek. De annyira szerettünk volna babát, hogy eldöntöttük, hogy örökbefogadunk. Ahogy egyre jobban belemélyültünk, akkor nyugodtam meg teljesen.

(Ja, és lombikkal is próbálkoztunk, de genetikai hiba miatt, sikertelenül)

2021. aug. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
30%
Nem feltétlenül befolyásolja a rágörcsölés, nálam nem osztott nem szorzott szerencsére. Olyat viszont én is ismerek, akik egy vetélés (8. hét missed ab.) és másfél év további sikertelen próbálkozás után már eldöntötték, hogy maximum örökbefogadnak. Egyidőben orvost váltottak, hogy végre valaki már vizsgálja is meg őket. Előtte a pár női tagja már leszokott pár hónapja, a kávéról, teáról, aviva tornát csinált egy ideje, stb. Végül az első hormonvizsgálatok helyett a pozitív teszt birtokában látogatta meg az új nőgyógyászát. Hogy az életmódváltás, vagy a tudat, hogy most aztán kiderítik mi a gond, vagy az örökbefogadás gondolata segített-e, azt csak a jó ég tudja. Náluk mondjuk legalább lehetett tudni, hogy képes teherbeesni. (Ami persze semmire sem garancia, mert ez változhat.)
2021. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
22%
Én csináltam az ovu teszteket, mint a hülye..minden hónapban negatív volt. Már ki voltam bukva, hogy nekem nincs is peteérésem itt ebből sose lesz gyerek. Meguntam, hogy én itt szenvedek. Egyik hónapban nem csináltam a teszteket csak kétnaponta együtt voltam a férjemmel. És tádáám ott virított a nemvárt napján a két csík
2021. aug. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
30%
Az tény hogy sok minden agyban dől el,nálam legalábbis. Pl a jelenlegi férjemet is akkor ismertem meg mikor elterveztem hogy nem kell férfi,egyedül is boldog leszek. Azt hiszem talán a baba témával is ezt kellene
2021. aug. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%
Rágörcsöltem, doki stb stb, majd kiderült nem jut fel katona, inszem előtt kipróbáltam egy sikosítót (nincs termékeny nyákom, sivatag van lent) terheslettem 2.hóba sajnos 7.héten elment, gondolhatod ezután, hogy eltudtam engedni, de rá 2 hó és megint terhes lettem már 2.5 éves a fiam.
2021. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
86%

Én tiszta (utó)téli depressziós voltam az egész dolog (meg a covid, bezártság, sötétség) miatt mikor összejött...

Akkor már majdnem 1 éve próbálkoztunk, ismert betegségem volt, de sokat javult. Endokrin dokihoz is elmentem és megkezdtük a kezelést, 1. hónap sikertelen, ez betette a hangulatomnak a kertkaput, eléggé rottyon voltam lelkileg, és már terveztem az átjárhatóságit.

Csak azért teszteltem hogy mert a gyógyszer/étrendkiegészítő miatt muszáj volt 1 nappal várt menzesz előtt, pozitív is lett (a kezelés 2. hónapjában). Pedig a depresszió mellett időzített szex, lh teszt, termékenységi síkosító, minden is volt, szóval ez az engedd el ez nem mindig hiteles tanács, sokszor az egészségnek kell utánajárni.

2021. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Jó olvasni a kommenteket, hogy ilyen sokrétűek! Ez valóban így is van. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek saját "személyiségére szabott" hogy mi a megküzdési módja, hogyan tudja magát segíteni egy ilyen helyzetben.
2021. aug. 28. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!